PDA

View Full Version : ارسال اس ام اس smsاز طریق تلفن ثابت

pooyeshpajooh
یک شنبه 06 خرداد 1386, 17:08 عصر
روزنامه همشهری ششم خرداد مطلبی در مورد ارسال اس ام اس با تلفن ثابت دارد
"ارسال اس ام اس با تلفن ثابت از 15 روز دیگر میسر می شود "

کسی از دوستان از نحوه ارسال اس ام اس از طریق تلفن ثابت اطلاع دارد ؟

azmoodeh
یک شنبه 06 خرداد 1386, 17:35 عصر
سلام

تا آنجایی که در مورد این سرویس در برخی کشورهای دیگر مطالعه نموده ام این سرویس بر روی مراکز سوییچ مخابراتی که در حال حاظر به شما سرویس مکالمه را می دهند راه اندازی میشود (مثل سرویس انتظار مکالمه و ..... ) و شما می توانید با استفاده از سیستم Tone از این سرویس نیز استفاده نمایید . راه اندازی این سرویس ( د صورتی که خبرها راست باشند ) می تواند بسیار بازار فن آوری اطلاعات ایران را گرم کند . چون به راحتی متوان بین صنعت موبایل و اینترنت در ایران پل ارتباطی برقرار کرد و هزینه های زیاد فعلی (خرید مودم و خط مخصوص و ... ) آز بین می رود.

ئر مورد نحوه استفاده هم عرض کنم که در صورت راه اندازی استاندارد در ایران ( که باز هم بعید می دانم به این زودی باشد ) همین دستگاههای مودم معمولی کفایت می کند و تنها بایستی کامپوننتهای نرم افزاری متناسب با سرویس موجود در شبکه مخابراتی ایران استفاده شوند.

موفق باشید

Bahram0110
یک شنبه 06 خرداد 1386, 22:01 عصر
درست مثل موبایله
فقط باید گوشی مخصوص این کار رو داشته باشی تا بتونی sms بنویسی و بفرستی یا دریافت کنی

pooyeshpajooh
دوشنبه 07 خرداد 1386, 11:55 صبح
درست مثل موبایله
فقط باید گوشی مخصوص این کار رو داشته باشی تا بتونی sms بنویسی و بفرستی یا دریافت کنی

یعنی همون AT command هایی که در مورد ارسال اس ام اس با موبایل است هم اینجا با همان فرمت کار می کند ؟

Bahram0110
دوشنبه 07 خرداد 1386, 12:24 عصر
یعنی همون AT command هایی که در مورد ارسال اس ام اس با موبایل است هم اینجا با همان فرمت کار می کند ؟

نمی دونم :ناراحت:

RezaPasha
شنبه 02 تیر 1386, 14:02 عصر
سلام
مثل اینکه خیلی هم طول نکشید!!!
این سرویس البته توسط یک شرکت دیگه راه اندازی شده و الان تو تهران داره کار می کنه
نیاز به گوشی خاصی هم ندارد !
همه چیز رو در سایتشان توضیح داده اند . اکانت تست هم از روی سایت می دهند که بتونید سیستم را تست کنید.

http://www.fixsms.ir

تنها فرقشان این است که قبل از راه اندازی، سر وصدای رسانه ای راه نیانداختند، بعد از راه اندازی هم هیچکدام از رسانه ها هنوز کارشان را پوشش نداده است .

ghabil
دوشنبه 04 تیر 1386, 13:52 عصر
http://www.fixsms.ir

تنها فرقشان این است که قبل از راه اندازی، سر وصدای رسانه ای راه نیانداختند، بعد از راه اندازی هم هیچکدام از رسانه ها هنوز کارشان را پوشش نداده است .

برخلاف نظر شما همون یک صفحه ای هم که توی سایتشون توضیح دادند به نظر من شلوغش کردند، این کاری که اینا کردند اصلا کار جدیدی نیست ، در حد همون پرتهای وبی هست که توی اینترنت هست و ایمیل میفرسته مثل پارس آنلاین یا SMSIran یا Aftab.ir با این تفاوت که بجای اینکه از اینترنت وصل بشید و از روی وب متن پیام رو بفرستید به یک GSM Modem که یک سیم کارت توش هست ، از طریق تلفن وصل میشید و دستورات رو هم با سیگنالهای Tone میفرستید (کاری که مثلا تلفن بانکها هم میکنند).

pooyeshpajooh
دوشنبه 04 تیر 1386, 21:48 عصر
پس در واقع اونطرف خط یه چیزی مثل KDTELE داره TONE های ارسالی توسط تلفن ثابت را تشخیص می ده و خودش ارسال می کنه
ولی من فکر می کنم باید راه دیگری هم (مثل ارسال توسط پورتها با دستورات AT)باشه

ghabil
سه شنبه 05 تیر 1386, 12:07 عصر
دستورات از دستگاه تلفن مشتری بصورت Tone گرفته میشه بعد به همراه یک دستور AT به GSM Modem ارسال میشه .

DAMAVAND
سه شنبه 05 تیر 1386, 15:34 عصر
دستورات از دستگاه تلفن مشتری بصورت Tone گرفته میشه بعد به همراه یک دستور AT به GSM Modem ارسال میشه .

تنها راهی که ممکن بشه این کار رو انجام داد, همین روشه راه دیگه ای وجود نداره !
من خودم از تلفن و به روش Tone چند تا کار انجام دادم.
خودم دارم رو قضیه بالا کار میکنم اگه به نتایجی رسیدم همین جا اپ میکنم.