PDA

View Full Version : مقایسه vb6 و vb.net در کرک شدن!

mehdimehdimehdi
دوشنبه 07 خرداد 1386, 11:23 صبح
سلام

این واقعیت رو که هیچ برنامه ای 100 درصد در مقابل Crackers امنیت نداره باید پذیرفت ولی میگن بین بد و بدتر بهتره بد رو انتخاب کنیم. با علم به این موضوع از همه دوستانی که در زمینه Crack اطلاعاتی دارند درخواست دارم تجارب خودشونو در زمینه اینکه فرق vb.Net با vb6در مقابله با Crack شدن چیه در اختیار سایرین قرار بدن.:چشمک:

با تشکر:تشویق:

Alireza_Salehi
دوشنبه 07 خرداد 1386, 12:05 عصر
یعنی اگر vb6 سختر Crack می شد می خوای از VB.NET استفاده نکنی؟!!!!؟؟؟!!؟؟!
البته برعکسش مهم نیست.

اساتید کرک توضیح بدن!؟

niloufar
دوشنبه 07 خرداد 1386, 15:12 عصر
سلام
1- منم با نظر آقای صالحی موافقم
2- VB6 تقریبا تو برنامه های میکروخان ایمن ترین بود، دلیلش هم معلومه چون نه چیزی رو Resource می کرد (مثل Visual C) نه (مثل دات نت) زبونی غیر از Native اختراع کرده بود که قابل بازگشت باشه.
3- اما این دات نت بنده خدا هم براش نرم افزارهایی داریم (obfuscators) که از بازگشت کدهاش جلوگیری کنه که یکی از معروفترین اونا Xenocode است.
4- خود دات نت هم تبدیل به Native میکنه که آقای احمدی تو یکی از تاپیک ها توضیح داده بودند، بگردید پیدا میشه.

titbasoft
دوشنبه 07 خرداد 1386, 18:17 عصر
به نظر من امنیت نرم افزار یک بحث فرا زبانی است. یعنی امنیت نرم افزار رو محیط و زبان بوجود آورنده اون نیست که مشخص میکنه بلکه مهم رعایت نکاتی است که منجر میشه نرم افزار شما امن تر و غیر قابل نفوذتر بشه.

برای مثال اگر دقت کنید در سایت یک بخش جداگانه وجود داره که به بحث امنیت نرم افزار توجه داره. مباحثی که اونجا مطرح میشن درگیری خاصی با زبان خاصی ندارند و تنها مفاهیم امنیتی است که اونجا مطرح میشه.

در عین حالی که ممکنه یک نرم افزار با امنیت قابل قبول با VB 6 تولید بشه، امکان این هم وجود داره که یک نرم افزار کاملا نا امن با ++C تولید بشه

hoomannoori
یک شنبه 07 تیر 1388, 23:20 عصر
برای هر دوتا زبان decoplier های زیادی نوشته شده که در مورد دات نت reflector رو من امتحان کردم و جواب داده. برای vb6 هم که سی دی هاش تا دلت بخواد تو بازار هست. خود مایکروسافت هم همراه دات نت یه برنامه disassbler داده که کدهای دات نت رو ترجمه می کنه.
اما برنامه های تجاری رو که برای توزیع عمومی می نویسیم باید قفل گذاری کنیم که این قفلها بخصوص قفل rainbow عملکرد خیلی خوبی دارن و بصورت سخت افزاری و نرم افزاری امکان قفل شکنی رو میگیرن
همچنین برنامه هایی مثل فیوزکیتور وجود داره که می تونه برنامه ها رو کد کنه و از مهندسی معکوسشون جلوگیری کنه.
در کل من برنامه های دات نت رو بهتر می بینم