PDA

View Full Version : مشکل دیتا بیس من

سید غلامرضا موسوی
دوشنبه 07 خرداد 1386, 12:03 عصر
با سلام
می خواهم دیتا بیسی با اکسس بنویسم که حداقل دارای نه جدول می باشد. از هر کدام از جداول من باید بیست و نه تا تقاضا استخراج کنم. لذا من باید دویست و شصت و یک تقاضا بنویسم و برای هر کدام از تقاضا ها نیز باید فرمی طراحی شود. که این واقعا کار مشکل و طاقت فرسائی است. دوستان راهنمائی کنند که این کار با فیلتر کردن ممکن است صورت بگیرد. ثانیا اگه ممکن نیست این تعداد فرم ، تقاضا و گزارش باعث کندی برنامه نمی شود؟

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 07 خرداد 1386, 14:53 عصر
اگر برنامه یا بانکی داری آپلود کن تا دوستان با توجه به آن مشکل شمرا حل کنند

انگوران
دوشنبه 07 خرداد 1386, 16:49 عصر
نمی دونم شما چقدر با اکسس آشنائی دارین ولی شما با ساخت یک کویری یا گزارش می تونید خروجی های مختلفی رو داشته باشین که در اثر وارد کردن اطلاعات متفاوت در پارامتر ایجاد شده صورت میگیره

سید غلامرضا موسوی
سه شنبه 08 خرداد 1386, 07:58 صبح
با سلام مجدد
دوست عزیز لطفا بیشتر توضیح بدین که چطوری میشه بایه کویری یا ریپورت خروجی های مختلفی داشت.
با تشکر

انگوران
سه شنبه 08 خرداد 1386, 09:05 صبح
فرض کن توی یه بانکی اطلاعات خرج کرد خودت رو ثبت کردی می خوای بدونی چقدر مثلاً میوه ، خواروبار ، لوازم التحریر و ... خرج کردی حالا یه کویری می سازی و در قسمت شرط نوع جنس یه گیومه باز و بسته می ذاری . زمانی که بخوای کویری رو اجرا کنی ازت سئوال میشه که چیزی وارد کنی اگه میوه وارد کنی میوه ها و اگه خواروبار وارد کنی خواروبار و ... رو بهت می ده .

سید غلامرضا موسوی
سه شنبه 08 خرداد 1386, 13:14 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز آقای انگوران
این مشکلم حل شد . همانطور که در کویری نوشتن صرفه جوئی شد حالا می خوام به همین تعداد فرم کمتر طراحی کنم . توضیح اینکه هر کدام از نتایج کویری دارای فرم یکسانی نیستند این را به چه شکل می شود حل کرد
با تشکر

انگوران
سه شنبه 08 خرداد 1386, 13:26 عصر
اگه میشه برنامه خودتو بذار تا اصلاح کنیم .

سید غلامرضا موسوی
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 07:13 صبح
سلام
البته برنامه در ابتدای راه است. و برای هر کدام از کویری ها باید فرم جداگانه ای طراحی شود.

انگوران
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 12:05 عصر
دوست عزیز دقیقاً نمیدونم چه فرمهائی باید بسازی ولی با توجه به اینکه در ابتدای راه هستین چند مورد رو به شما پیشنهاد میکنم امیدوارم مشکلتون حل بشه .
1- نیازی نیست از فیلد ردیف توی جداول استفاده کنین بعد اگه بخواین تو گزارشاتون و ... از ردیف استفاده کنین روشهای دیگری هست که تو این سایت زیاد مطرح شده .
2- حتماً فیلد نام و نام خانوادگی رو از هم جدا کنین .
3- فیلد تاریخ و زمان رو از نوع number انتخاب کنین و برای تاریخ ماسک 00/00/00 و برای زمان هم 00/00 تعریف کنید .
4- پیشنهاد آخر اینکه برای ساخت فرم و علی الخصوص گزارش نیازی به ساخت کویری نیست بهتره از ویزارد استفاده کرده و پس از اون از طریق خصوصیت گزارش روی ... جلوی record source کلیک کرده و و پس از تائید کادر پیغام وارد محیط اس کیو ال شده و شرایط دلخواه رو تو این محیط اعمال کنید . البته بعضی ها این روش رو کمتر پیشنهاد میکنن ولی من همیشه از همین روش استفاده می کنم و تا حالا به مشکلی برنخوردم.

سید غلامرضا موسوی
شنبه 12 خرداد 1386, 12:32 عصر
جناب آقای انگوران
با سلام
از راهنمائیهاتون ممنونم ولی :
1- اگه نوع فیلد تاریخ را number تعریف کنیم بعدا میشه این فیلد رو بر اساس تاریخ sort کنیم. چون تا اونجائی که اطلاع دارم جهت مرتب سازی بر اساس فیلد تاریخ باید نوع آن رو date and time در نظر بگیریم.
2- شکل تقریبا کاملتر برنامه را ارسال میکنم که اگه ممکنه بیشتر راهنمائی کنید.
با تشکر