PDA

View Full Version : backup ازیک table

DADpardaz
دوشنبه 07 خرداد 1386, 23:39 عصر
باسلام
ابتدا می خواستم بدونم چگونه میشه فقط از یک یا چند تیبل خاص از یک پروژه بکاپ گرفت و درثانی این عمل چه مزیتی خواهد داشت ؟
توضیح : بعنوان مثال پرونده ها و سوابق حقوقی موکلین تا 30 سال میبایست نزد وکیل باقی بماند درصورتیکه هرساله تعدادی زیادی ازاین پرونده ها به سرانجام رسیده و مختومه میگردد حال سئوال این است که پرونده های مختومه را چگونه باید بایگانی کرد تااحیانا درصورت لزوم (مثلا20سال بعد)بتوان به آن دسترسی داشت البته بگونه ای که ازتراکم و حجیم شدن دیتابیس هم جلوگیری شود ؟
باتشکر

مهدی قربانی
سه شنبه 08 خرداد 1386, 11:39 صبح
سلام
دوست عزیز برای این منظور بهتره که از یک یا چند فایل جانبی اکسس استفاده کنی که نقش آرشیو رو برای بانک اصلی ایفا مکنند و با استفاده از append query وتعیین شرطی مثلاً پرونده های مختومه یا گذشت زمان لازم بعد از هر بار اجرا رکوردهای مربوطه رو به فایلهای آرشیو منتقل کنه البته بعد از اون هم با استفاده از delete query با همون شرطهای ذکر شده رکوردهای بایگانی شده رو از بانک اصلی حذف کنی .

DADpardaz
سه شنبه 08 خرداد 1386, 22:31 عصر
دوست عزیز ضمن تشکر اگه ممکنه یه کم بیشترتوضیح بدید ودرصورت امکان با یه نمونه ساده مراراهنمایی کنید
ضمنا من یه برنامه دیدم که به محض اجرا بادیتابیس سال جاری اجرا میشه امابااستفاده ازیک کامبوباکس میشه به راحتی به دیتابیس های سنوات گذشته وصل شد بدون اینکه نیاز به انتخاب
ومعرفی فایل جدیدباشد

مهدی قربانی
سه شنبه 08 خرداد 1386, 22:36 عصر
بروی چشم ، در اولین فرصت یه نمونه برات آپ می کنم .

مهدی قربانی
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 23:56 عصر
سلام
دوست عزیز طبق وعده یک فایل نمونه براتون آپ می کنم که امیدوارم مفید باشه . لازم به توضیحه که نمونه با دو فایل append و append 1 ساخته شده که فایل اول فایل اصلی و فایل دوم به عنوان آرشیو بایگانی استفاده میشه . اگر به tb_file مراجعه کنید این جدول در برگیرنده فیلدهای مشخصات پرونده هست و برای عملیات مورد نظر (بایگانی ) فیلدهای وضعیت و تاریخ شاخصهای مورد نیاز ما هستند .برای ارسال اطلاعات حائز شرایط ( گذشت 30 سال از زمان ثبت و یا مختومه شدن پرونده ) دو append query ایجاد شدند که با پارامترهای ذکر شده اقدام به بایگانی رکوردها در بانک اطلاعات خارجی "append1" جدول "tb_file_archive" می کنند و به موازات ap query ها دو Query delete ایجاد شده که اونها هم با استفاده از پارامترهای مورد نظر اقدام به حذف رکوردها از tb_file می کنند .نقش query های 1 و 2 هم بررسی جدول tb_file با پارمترهای فوق الذکره و چنانچه تعدا رکورد فیلتر شده صفر باشه وظیفه صدور پیغام مربوطه رو بواسطه کد های نوشته شده روی کامند باتونهای موجود در Form1 رو ایفا می کنند . در مجموع بهتره نمونه ها رو بررسی کنید و اگر سوالی بود بنده در خدمتم .
صمناً توصیه می کنم برای اینکه مجبور نباشید آدرس append query ها رو تغییر بدید بهتره که فایلها رو در درایو C کپی کنید.
موفق باشید

مهدی قربانی
یک شنبه 13 خرداد 1386, 16:41 عصر
سلام
دوست عزیز بنا به درخواست شما نمونه قبلی با کد نویسی لاتین ( append en ) رو مجدد آپلود می کنم ضمناً نمونه قبلی چند تا ایراد کوچیک داشت که اصلاحش کردم و اون هم ضمیمه شده ( append fa ).