PDA

View Full Version : کتاب

hilablog
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 16:05 عصر
سلام
کسی میتونه به من یک یا چند کتاب معرفی کنه که درباره تمام توابع و کلاسهای سی یا سی پلاس پلاس به صورت کامل توضیح داده باشه؟ اگر کتاب به زبان انگلیسی هم باشه معرفی کنید و اگر ترجمه شده است علاوه بر اسم حتما اسم نویسنده رو هم لطف کنید.

ممنون بای

kiani.mehdi
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 23:47 عصر
سلام
که درباره تمام توابع و کلاسهای سی یا سی پلاس پلاس به صورت کامل توضیح داده باشه؟

چنین کتاب کاملی وجود نداره
بهترین منبع اینترنت هستش
چون اگه قرار باشه که تمام کلاس ها و توابع با مثال توضیح داده بشن یک کتاب میشه 10000 صفحه و یا شاید هم بیشتر
اصولا کار درستی هم نیست که نویسندگان بخوان همه چبز را آموزش دهند
اونا روش کار را یاد میدن و بقیه به عهده خود شخص هستش
مثل اینه که بگین یک کتاب که تمامی API ها را با تمامی متد های درون آنها با مثال گفته باشه
مثلا در مورد فوق تا اونجایی که من اطلاع دارم یک کتاب هست که اونم 500 تا تابع را جمع اوری کرده
البته سابت های خوبی هستند که در این مورد توضیحات داده باشند ولی فکر نمی کنم بتونی کتابی پیدا کنی که همه چیز را گفته باشه
گذشته از اون شما هیچ وقت نیاز ندارید که همه چیز را با هم یاد بگیرید

موفق باشید
مهدی کیانی

aidinwashere
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 00:04 صبح
به نظر من شما کتابخانه های استاندارد C رو بصورت گذارا مطالعه کنین تا ته ذهنتون بدونین چه ابزار هایی دارین و در صورت لذوم به دنبال اسمش باشین تا پیداش کنین و ازش استفاده کنین یا ازش ارث ببرین یا هر استفاده دیگه ای.
ضمنا کتبی هستند که فقط به عنوان مرجع عمل کرده و عموما وقت رو صرف آموزش C نکردن, این دست کتب معمولا کلمه Reference رو در عنوان خودشون یدک میکشن.

mahan66
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 07:26 صبح
سلام
دوست عزیز من خودم ++c رو با استفاده از Help TC یاد گرفتم . البته در کنارش کتاب Ditel & Ditel نوشته ی کرنیگان و ریچی رو هم پیشنهاد می کنم . این کتاب علاوه بر کارکردهای ++c شی گرایی رو هم به بهترین نحو ممکن توضیح داده ... موفق باشید

omid_Ahmadi
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 08:07 صبح
البته در کنارش کتاب Ditel & Ditel نوشته ی کرنیگان و ریچی

کتاب Dietel & Dietel اثر کرنیگان و ریچی نیست. اثر همون برادران دیتل هست. K & R کتاب جداگانه ای دارن.

موفق باشید