PDA

View Full Version : گزارش گیری از اطلاعات فایل XML ی که با نرم افزار InfoPath ساخته شده

Matin_t
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 10:13 صبح
سلام
من می خواهم از اطلاعات فایل XML که توسط InfoPath ساخته شده گزارش گیری کنم.آیا راه مستقیمی رو می شناسید؟

اگر نه چه نرم افزاری وجود داره که بتونه اطلاعات این فایل رو داخل یک بانک ذخیره کنه تا بعد بشه ازش گزارش گیری کرد؟

Matin_t
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 10:47 صبح
سلام
با توجه به اینکه هیچ کس پاسخ سوال من رو نمی دانست نتایج جستجوهای خودم رو که در این چند روز به دست آوردم در اختیار دوستان قرار می دهم .بلکه مفید باشد:

همانطور که می دانید نرم افزار InfoPath از محصولات Office است.برای ذخیره مستقیم داده ها و اطلاعات در بانک , در ابتدای طراحی فرم می بایست Design a form template ما بر پایه ی Database باشد.
File /Design a form template/Database
در این حالت از ابتدا می توانیم با مشخص کردن نوع بانک(Sql or Access) اطلاعات را به صورت مستقیم در جداول مورد نظرمان ذخیره کنیم.

روش دیگر , خواندن فایل XML تولید شده , توسط XmlReader در محیط NET. است . البته استفاده از XmlReader سرعت کار را پایین می آورد.

از طریق Microsoft Project 2002 هم می توان به صورت مستقیم از یک فایل Xml گزارش گیری کرد.اطلاعات کامل در این زمینه را می توانید در آدرس زیر مشاهده کنید:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa188790(office.10).aspx