PDA

View Full Version : برداشتن نام کاربری که login کرده و درج اون در بعضی قسمتها

amir_masoud
سه شنبه 18 فروردین 1383, 16:01 عصر
سلام
به چه صورت می شه نام و نام خانوادگی ( نه شناسه کاربری ) کاربری رو که به سایت لاگین کرده ( این نام و نام خانوادگی به همراه شناسه کاربری و کلمه عبور و یه سری اطلاعات دیگه داخل یه جدول مثلا به اسم tbluser نگهداری می شه ) رو برداشت و تویه صفحاتی که کاربر قراره اطلاعاتی رو به سایت اضافه کنه به عنوان مثال داخل یه textbox یا label نشون داد .
با تشکر

SoheilKH
سه شنبه 18 فروردین 1383, 18:26 عصر
سلام
1)می تونی اسم و فامیل رو توی کوکی ها ذخیره کنی و در جای مناسب استفاده کنی

2) می تونی با استفاه از دستور زیر
FormsAuthentication.SetAuthCookie(IdUser.ToString( ), False)
IdUser را ذخیره کنی سپس توی هر صفحه ای که خاستی با استفاده از کد
user.Identity.Name
IdUser را پیدا کنی .--------------> یک پروسیجر بنویس که IdUser رو بگیره بعد نام و نام خانوادگی را برگردونه

3)الان چیزی دیگه توی ذهنم نیست

4)موفق باشید

Mahdavi
سه شنبه 18 فروردین 1383, 20:55 عصر
با سلام
دوست عزیز از Session ها هم می تونی استفاده کنی.
کافیه بعد از ورود کاربر چیزهایی که نیاز داری بریزی توی sessionهای :

Session["Name"]=Username;
و هر جا لازم داشتی بخونی :

String UName = Session["Name"].ToString();
البته می تونی قبل از استفاده چک کنی کهSession ها از بین نرفته باشد.

amir_masoud
سه شنبه 18 فروردین 1383, 22:12 عصر
سلام
من زمانی که کاربری login می کنه یه کوکی درست می کنم و بعد تویه page_load صفحات چک می کنم که آیا این کوکی وجود داره یا نه . می خواستم بینم که می شه نام و نام خانوادگی داخل همین کوکی ذخیره کرد( کوکی ها ازنظر ریختن اطلاعات داخلشون محدودیتی دارند یا نه ؟)

فکر کنم که استفاده کردن از سشنها راحت تره ؟ در ضمن سشنها هم مثل کوکی ها یه زمان expire شدن دارند یا نه که مثلا بشه تعیین کرد که این سشنی که ایجاد کردیم 45 باشه ؟

باز هم از لطف دوستان تشکر می کنم

Abbas Arizi
سه شنبه 18 فروردین 1383, 23:56 عصر
توی ASP.NET مدلهای کاراتری برای شناسایی کاربران معرفی شده که بهتره از اونها استفاده کنید. یکی از اونها Forms Authentication هست که تا حدودی ساده تر و قابل استفاده تر از بقیه است و مبتنی بر Cookie.
در خصوص تعیین اعتبار و به طور کلی Security در ASP.NET توی وب، MSDN و همین بخش جستجو کنید. به نتایج خوب و جالبی می رسید و به تفاوتهای عمیق ASP.NET با دیگر تکنولوژیهای توسعه وب بیشتر پی می برید.

rsalimian
چهارشنبه 19 فروردین 1383, 10:00 صبح
با نظر آقای Arizi کاملا موفقم. با استفاده از Form Authentication کار خیلی راحت میشه.
در این روش وقتی کاربری login کرده باشد نام کاربری آن را میتوان با دستور زیر بدست آورد:
Context.Identity.User.Name
حالا نام بدست آمده را به یک تابع بفرستید که نام و فامیل را از tblUser استخراج کند و برگرداند.