PDA

View Full Version : این پیغام یعنی چی؟

touraj
جمعه 11 خرداد 1386, 02:25 صبح
من با Adodc به یه بانک اطلاعاتی اکسس وصل شدم. هیچ مشکلی وجود نداره. همه چی خوب کار میکنه. فقط هر وقت فرمی که توش Adodc قرار داره رو باز می کنم، این پیغام رو میبینم. میشه بگین معنیش چیه؟ و چه جوری میشه از بین بردش؟ تو برنامه های قبلیم این مشکل رو نداشتم.

[ADODC]:no RecordSource specified. [ADO]: Command Text was not set for the command object

CodeMasterX
جمعه 11 خرداد 1386, 14:54 عصر
این پیغام میگه شما به کنترلتون هیچ رکوردست یا کامند ی الصاق نکردی.حالا یا اسم جدول یا یه آبجکت رکوردست.وقتی از تکنولوژی های قدیمی استفاده میکنید این مشکلات هم ناگزیرن.بارها اشاره شده که این کنترل ها رو بذارین کنار و با آبجکت ADO کد بنویسید.

touraj
جمعه 11 خرداد 1386, 19:27 عصر
این پیغام میگه شما به کنترلتون هیچ رکوردست یا کامند ی الصاق نکردی.حالا یا اسم جدول یا یه آبجکت رکوردست.وقتی از تکنولوژی های قدیمی استفاده میکنید این مشکلات هم ناگزیرن.بارها اشاره شده که این کنترل ها رو بذارین کنار و با آبجکت ADO کد بنویسید.

این چیزی که شما گفتی رو میشه فهمید. فکر کنم زبان انگلیسیم خوب باشه. سوال من اینه که چرا این پیغام رو میده. ضمن اینکه از توصیه شما ممنونم. اما چرا صورت مسئله رو پاک میکنی؟ اگه میدونی راه حلش چیه، بگو. چرا فکر کردی که حتماً باید جواب بدی؟

اگه کسی بلده مشکل رو برطرف کنه، خواهش میکنم بگه. اما اگه نمیتونین برطرف کنین، دلیلی برای نصیحت نمیبینم!

noorsoft
جمعه 11 خرداد 1386, 19:42 عصر
دلیل آن اینه که از ابتدا مسیر بانک اطلاعاتی شما که در ADO کانکت کردی عوض شده و معمولا این پیغام را میده باید در فرم لود یکبار دیگه دستور کانکت سترینگ را بدی

CodeMasterX
جمعه 11 خرداد 1386, 20:33 عصر
این چیزی که شما گفتی رو میشه فهمید. فکر کنم زبان انگلیسیم خوب باشه. سوال من اینه که چرا این پیغام رو میده. ضمن اینکه از توصیه شما ممنونم. اما چرا صورت مسئله رو پاک میکنی؟ اگه میدونی راه حلش چیه، بگو. چرا فکر کردی که حتماً باید جواب بدی؟

اگه کسی بلده مشکل رو برطرف کنه، خواهش میکنم بگه. اما اگه نمیتونین برطرف کنین، دلیلی برای نصیحت نمیبینم!

شما لحن صحبت کردنت اصلا قابل قبول و تحمل نیست.
اولا کسی مجبور به جواب دادن به کسانی مثل شما نیست، دوما بنده جواب سوالت رو دادم شما پست رو درست نخوندی: 1- درست ست کردن رکوردست و مسیر فایل دیتابیس 2- استفاده از آبجکت ADO
سوما کسی صورت مساله رو پاک نکرد.اونقدر این سایت از سوالات بی مایه و ساده و مزخرف پر شده که اصلا دیگه رغبت نمی کنم به سایت سری بزنم، لا اقل به بخش بیسیک.این طرز حرف زدن هم عوض تشکرتون هست از کسانی مثل من که با وجود تاپیک های هم نام که تعدادشون به 10000 تا میرسه و سوال های چرند باز جوابتونو میدم.
در طرز برخورد و صحبت کردنتون تجدید نظر کنید.

touraj
شنبه 12 خرداد 1386, 16:53 عصر
دلیل آن اینه که از ابتدا مسیر بانک اطلاعاتی شما که در ADO کانکت کردی عوض شده و معمولا این پیغام را میده باید در فرم لود یکبار دیگه دستور کانکت سترینگ را بدی

این کار رو قبلاً انجام داده بودم. توی فرم لود هم دستور ConectionString داده شده.

اونقدر این سایت از سوالات بی مایه و ساده و مزخرف پر شده که اصلا دیگه رغبت نمی کنم به سایت سری بزنم، لا اقل به بخش بیسیک.این طرز حرف زدن هم عوض تشکرتون هست از کسانی مثل من که با وجود تاپیک های هم نام که تعدادشون به 10000 تا میرسه و سوال های چرند باز جوابتونو میدم

متاسفانه شما هیچ کمکی نکردی! چون اگه سوال رو درست خونده بودی، متوجه میشدی که گفتم "همه چی درست کار میکنه". اگه مسیر دیتابیس اشتباه بود که درست کار نمیکرد.
ضمناً من با کسی دعوا ندارم. اگه من بد صحبت کردم (که شاید کردم)، شما هم بسیار متکبرانه صحبت کردین. یکی از قوانین سایت، کمک و مسخره نکردن بود. در ضمن من در جواب اول شما راه حل ندیدم. اینی که شما گفتین ترجمه همون پیغام بود. استفاده از آبجکت ADO هم این مشکل رو برطرف نمیکنه. من میخوام ببینم مشکل این پیغام Adodc چیه. وگرنه میتونم با net. هم برنامه بنویسم و مشکلی پیش نیاد. اما لابد دلیلی داره که دارم از این استفاده میکنم.

touraj
دوشنبه 14 خرداد 1386, 09:05 صبح
جون مادرتون یه کمکی کنین. اینهمه برنامه نویس حرفه ای تو این سایته.

touraj
دوشنبه 14 خرداد 1386, 17:54 عصر
مشکلم حل شد.