PDA

View Full Version : دات نت فریم ورک

CodeMasterX
جمعه 11 خرداد 1386, 15:03 عصر
متاسفانه یا خوشبختانه (!) هنوز خیلی از برنامه نویس ها فهم درست و منظمی از مکانیزم و ساختار دات نت ندارن، این مقاله کوچولو رو آپ می کنم که امیدوارم در فهم و تمیز دادن تکنولوژی دات نت با بقیه تکنولوژی پیشین کارساز باشه.
من برای یکی از کنفرانس هام تو دانشگاه کتاب Introducing Microsoft.NET Framework از انتشارات خود مایکروسافت رو کامل ترجمه کردم اگر کسی مایل بود تا مابقی مقالات رو هم داشته باشه بگید تا همینجا آپ کنم.

manager
جمعه 11 خرداد 1386, 15:36 عصر
...
من برای یکی از کنفرانس هام تو دانشگاه کتاب Introducing Microsoft.NET Framework از انتشارات خود مایکروسافت رو کامل ترجمه کردم اگر کسی مایل بود تا مابقی مقالات رو هم داشته باشه بگید تا همینجا آپ کنم.نیکی و پرسش برادر ؟

PC2st
جمعه 11 خرداد 1386, 16:54 عصر
ممنون. مقاله جالبی بود. فقط نام کلاس آبجکت را سهوا اشتباه تایپ کرده بودید:

تمام زبانهای برنامه نویسی از کلاس آبجکت System.String موجود در CLR استفاده می کنند.

CodeMasterX
جمعه 11 خرداد 1386, 17:17 عصر
به روی چشمم براتون همین جا آپ می کنم.
از PCst هم مننون، والا تند تایپ کردن هست و .... .

SYNDROME
جمعه 11 خرداد 1386, 20:49 عصر
با سلام
دستتون بابت مقاله درد نکونه.
ولی دوتا انتقاد داشتم که امیدوارم از یک دوست قبول کنید.
1-نام تاپیک می توانست بهتر از این باشد.
2-

متاسفانه یا خوشبختانه (!) هنوز خیلی از برنامه نویس ها فهم درست و منظمی از مکانیزم و ساختار دات نت ندارن،
ممکنم است برنامه نویسان این مشکل را داشته باشند ولی می توانستید از کلمات بهتری برای رساندن منظورتان استفاده کنید.
یا حق . . .

eyes_shut_number1
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 12:20 عصر
Plz UpLoad Full PDF!

CodeMasterX
جمعه 18 خرداد 1386, 01:42 صبح
Plz UpLoad Full PDF!

متاسفانه چون مجموعه مقالات ترجمه شده رو دارم برای چاپ آماده می کنم این کار امکان پذیر نیست.اگر کسی مایل بود مقاله ای درباره مطلب بخصوصی داشته باشه (در صورت وجود در آرشیود مقالات ام) همین جا حتما آپ می کنم.

(شرمندم به خدا... :گیج:)

aidinwashere
جمعه 18 خرداد 1386, 02:28 صبح
سلام
میشه در مورد مباحثی که کمتر بهش تو کتابا پرداخته شده بنویسین؟ یا مقاله هاش رو بذارین.
مثله Refactoring, Marshalling یا Design Pattern های مورد پیشنهاد مایکروسافت یا طراحی و معماری برنامه هاشون, چیز هایی که کمتر بهشون پرداخته شده تا برای بار هزارم بحث در مورد CLR و Namespaces و ...

CodeMasterX
یک شنبه 20 خرداد 1386, 03:15 صبح
باشه عزیز موارد ذکر شده شما هم انشاالله انتخاب خواهند شده و یه سری مقاله خوب می نویسم.ولی باید در نظر بگیرید که برای مباحثی که تا حالا مطرح نشده باید منابع پیدا بشن، ترجمه بشن، تجربه بشن،در عمل مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرن تا بعد بتونم مقاله خوب و مفیدی بنویسم.

بالاخره بعد از چند روزی هم یه مقاله دیگه نوشتم و تموم شد.
تو این مقاله (ADO.NET Cookbook) با استفاده از تجربه و ترجمه چند کتاب خوب و معتبر به معرفی و توضیح تکنولوژی ADO.NET و آبجکت ها و تامین کنندگان داده های هسته پرداختم.مقاله رو خودتون ببینید، همونطور که در آخر مقاله هم گفتم در صورت استقبال و مفید بودن برای کاربران عزیز، مقاله رو با مباحثی مثل DataAdapter,DataSet و کارکردن با داده های Xml ادامه خواهم داد.

روز و روزگار بر شما خوش.

CodeMasterX
دوشنبه 21 خرداد 1386, 23:21 عصر
مثل اینکه هنوز کسی به مقاله ADO.NET سری نزده.......

CodeMasterX
سه شنبه 22 خرداد 1386, 21:47 عصر
ای بابا مثل اینکه کسی به مقاله ADO.NET سری نمیزنه، یعنی نسخه های بعدی هم مالید به نوعی نه ؟

manager
سه شنبه 22 خرداد 1386, 21:54 عصر
CodeMasterX جان من نمی دونم منظورت از سر زدن به مقاله یعنی چی ولی تا به حال 14 نفر مقالت رو دانلود کردن. بهتره یک تاپیک دیگه راه بندازی من باب این مقاله ها چون مردم نمی دونن که برای پیدا کردن مقالات Ado.net باید به این تاپیک سر بزنن. و مطلب بعدی اینکه ما هنوز منتظر این ترجمه کتاب Solution Architecture هستیم. ...........

CodeMasterX
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 18:20 عصر
پس برای این ADO.NET یه تاپیک می زنم، به روی چشم.
برای مقاله ای که گفتین هم باز به روی چشم قسمت دوم و سوم رو با هم میذاارم همین جا.

CodeMasterX
دوشنبه 28 خرداد 1386, 02:31 صبح
این هم قسمت دوم مقاله.
تو قسمت اول روی CLR و IL و لایه اول دات نت بحث شد.تو این مقاله روی اسمبلی ها و فضاهای نام (NameSpaces) تمرکز کردم.امیدوارم اطلاعات کامل و مفیدی باشه.

روز و روزگار بر شما خوش.

eyes_shut_number1
شنبه 02 تیر 1386, 13:53 عصر
thats greatttttttttttttttttttttttttt
follow this manner

CodeMasterX
یک شنبه 03 تیر 1386, 08:13 صبح
thats greatttttttttttttttttttttttttt
follow this manner

به روی چشم :شیطان:
مقاله بعدی رو دارم مینویسم :

OO in .NET
Exception Handling
.NET Memory Management
Code Access Security

amin _intel
دوشنبه 10 تیر 1387, 16:55 عصر
سلام من یه مقاله در مورد قابلیتهای موجود در net frame work. میخوام، میتونی کمکم کنی ممنون میشم redroze_ma@yahoo.com
باید به استادم تحویل بدم.

tooeti
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 11:19 صبح
با عرض سلام ممنون ميشم اگه بقيه مقاله فريم ورك را بذارين يا در صورت امكان بفرستيم به ايميلم:tooeti@yahoo.com

tooeti
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 11:24 صبح
اگه بقيه را هم بذاري كه خيلي خوبه جيگر@

رضا ارزانی
یک شنبه 07 مهر 1387, 01:01 صبح
salam.
mitonid maghale asli ke dar morede framework ast ro ba tarjome gharar bedin
ya be email man befrestin
a_izadd@yahoo.com
batashakor