PDA

View Full Version : کتاب خوب برای یادگیری asp.net

hojjat2006
جمعه 11 خرداد 1386, 16:27 عصر
با سلام من یک کتاب به زبان فارسی می خوام که در اون asp.net به طور کامل آموزش داده باشه لطفا کتاب های خوب در ضمینه یادگیری asp.net رو اینجا معرفی کنید کتابی معرفی کنید که اون رو وقتی بخونم بتونم یک سایت طراحی کنم

babi_wd
جمعه 11 خرداد 1386, 17:12 عصر
با مجموعه کتابهای برنامه نویس شروع کنید
به فروشگاه سایت سری بزنید
بالای سایت هم دائم تبلیغ میشه

CodeMasterX
جمعه 11 خرداد 1386, 17:41 عصر
اگر هم حوصله خوندن کتابهای انگلیسی و eBook ها رو ندارین کتاب زیر پیشنهاد میشه:

گام به گام با َASP.NET 2.0 از انتشارات ناقوس - کتاب اصلی از انتشارات Wrox هست و حدود 800 صفحه است - مترجم : آقای علیرضا انصاری

در ضمن با این کتاب یک سی دی هم داده میشه که شامل نمونه کدهای کتاب،سورس کامل پروژه کتاب و VisualWebDeveloper و SQLServer2005ExpressEd هست.

marzban
شنبه 12 خرداد 1386, 09:15 صبح
ابتدا باید یک زبان رو برای برنامه نویسی انتخاب کنی.
vb.net یا C#.net که من C#.net رو پیشنهاد می کنم.

adhami
شنبه 12 خرداد 1386, 11:06 صبح
کتاب آموزش گام به گام ASP.NET هم است نوشته جعفرنژادقمی
انتشارات علوم رایانه

hojjat2006
شنبه 12 خرداد 1386, 18:35 عصر
کتاب آموزش گام به گام ASP.NET هم است نوشته جعفرنژادقمی رو کسی خونده ؟؟ بدرد بخور هست می تونم با خوندن این کتاب یک سایت طراحی کنم ؟؟؟

hojjat2006
شنبه 12 خرداد 1386, 18:38 عصر

میشه در مورد این دو تا یکم بیشتر توضیح بدین و چه فرقی میکنن ؟؟؟؟ کتاب مربوطش رو هم بگین ممنونم

hojjat2006
شنبه 12 خرداد 1386, 18:39 عصر

لطفا در مورد این دو توضیح بشتری بدین و کتاب مربوطش رو هم معرفی کنید ممنونم

reza.palang
یک شنبه 13 خرداد 1386, 15:19 عصر
کتاب آموزش گام به گام ASP.NET هم است نوشته جعفرنژادقمی
انتشارات علوم رایانه
برام خیلی جالبه که یکی از کتابای آقای قمی خوب هست. والا این آقا توی هر موضوعی کتاب داده و من تا الان کتاب خوبی ازش ندیدم. در بهترین موقعیت کتاباش متوسط بودن

میشه در مورد این دو تا یکم بیشتر توضیح بدین و چه فرقی میکنن ؟؟؟؟ کتاب مربوطش رو هم بگین ممنونم

برای کار با Asp.net باید از یکی زبان های VS استفاده کنی. در حقیقت Asp.net یک زبان برنامه نویسی نیست و از زبان هایی مثل #C و VBasic , استفاده میکنن.
فرق اساسی ای ندارن (چیزای جزیی هست) ، فقط سینتکس هست. توی همین سایت اگه سرچ کنی هم تفاوتشون رو میفهمی و هم با کتابای آموزشی آشنا میشی.
کتابهای Deitels خیلی خوبه و یه ترجمه خوب ازش هست . ترجمه آقای پاشایی.

hojjat2006
یک شنبه 13 خرداد 1386, 19:00 عصر
برام خیلی جالبه که یکی از کتابای آقای قمی خوب هست. والا این آقا توی هر موضوعی کتاب داده و من تا الان کتاب خوبی ازش ندیدم. در بهترین موقعیت کتاباش متوسط بودن

برای کار با Asp.net باید از یکی زبان های VS استفاده کنی. در حقیقت Asp.net یک زبان برنامه نویسی نیست و از زبان هایی مثل #C و VBasic , استفاده میکنن.
فرق اساسی ای ندارن (چیزای جزیی هست) ، فقط سینتکس هست. توی همین سایت اگه سرچ کنی هم تفاوتشون رو میفهمی و هم با کتابای آموزشی آشنا میشی.
کتابهای Deitels خیلی خوبه و یه ترجمه خوب ازش هست . ترجمه آقای پاشایی.

اینطوری که شما میگید کتاب آقای قمی خوب نیست پس لطفا :
یک کتاب خیلی خوب در مورد vb.net . یک کتاب خیلی خوب در مورد C#.net اینجا معرفی کنید البته می خوام کتاب فارسی باشه و کتاب رو بخونم تا حدودی بتونم یک سایت طراحی کنم منتظر هستم

reza.palang
یک شنبه 13 خرداد 1386, 22:15 عصر
چشم ارباب شما دستور بده.
در مورد #C که گفتم . کتاب daitels عالیه. یه ترجمه خوب هم ازش هست که مال آقای پاشایی هست. Ebook فارسی هم کتاب آقای سید محمد هاشمیان هست که توی همین سایت پیداش میکنی. (درست آدرسش یادم نیست).
و قسمت بدش اینه که من کتاب VB خوب نمیشناسم.
قسمت خوب این هم اینه که لازم نیست هر دو رو یاد بگیری، یکیش کافیه. ولی کلا کتابای Daitels خیلی خوبن.
و یه نصیحت: حتما یه search توی سایت بکن. نتایج بیشتری خواهی گرفت. دوستان مطالب خیلی خوبی نوشتن.

peymannaji
یک شنبه 13 خرداد 1386, 23:18 عصر
کتاب آقای قمی فلسفه باحالی داره که دانشجویای بدبخت رو مجبور به ترجمه یکسری ebook کرد و از دسترنج اونا این کتابها بعمل آمده ... ( خیلی کارش درسته )

اما در مورد کتابهاش باید بگم که از نظر من متاسفانه زیاد جالب نیست اما برای افرادی که کمی کار کردن نسبتن خوبه ... خیلی چیزای خوبی تو کتابش مطرح میکنه نسبت به کتابهای دیگه اما سری سری میره جلو و بعضی جاهاشو پدر آدم در میاد تا تجزیه تحلیل کنه ...

hojjat2006
دوشنبه 14 خرداد 1386, 16:46 عصر
دوستان از راهنمایی های خوبتون ممنونم اگر کس دیگری از دوستان هم کتاب خوب سراغ داره اینجا مطرح کنه ممنونم

hojjat2006
دوشنبه 14 خرداد 1386, 18:43 عصر
اینجا یک نگاه بندارید : http://www.iranbin.com/BookDetails.aspx?BookID=487472&rd=/BookSearchResults.aspx?type=1&page=1&criteria=%D8%A8%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%85+%D9%BE%D8% A7%D8%B4%D8%A7%DB%8C%DB%8C
این کتاب رو بگیرم آیا جامع و کامل هست و می تونم باخوندنش یک سایت متوسط طراحی کنم و آیا مترجم ترجمه خوبی در این کتاب داشته منتظر راهنمایی دوستان هستم ...

reza.palang
دوشنبه 14 خرداد 1386, 19:06 عصر
اینجا یک نگاه بندارید : http://www.iranbin.com/BookDetails.aspx?BookID=487472&rd=/BookSearchResults.aspx?type=1&page=1&criteria=%D8%A8%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%85+%D9%BE%D8% A7%D8%B4%D8%A7%DB%8C%DB%8C
این کتاب رو بگیرم آیا جامع و کامل هست و می تونم باخوندنش یک سایت متوسط طراحی کنم و آیا مترجم ترجمه خوبی در این کتاب داشته منتظر راهنمایی دوستان هستم ...

دقیقا همین کتاب رو گفتم. خیلی خوبه.
توضیح تکمیلی: با این کتاب شما #C رو میتونی یاد بگیری نه ASP.Net رو. البته یکی 2 فصل برای کلیات ASP.net داره. ولی در کل این کتاب برای ASP.net نیست.

hojjat2006
سه شنبه 15 خرداد 1386, 18:20 عصر
خوب می تونم بعد از خوندنش سایتی طراحی کنم ؟

hojjat2006
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 16:38 عصر
به جز این کتاب باید چیز دیگری رو هم بخونم تا بتونم سایت طراحی کنم ؟؟

reza.palang
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 23:17 عصر
میبخشید. نبودم.
همونجور که گفتم شما برای ساختن صفحات Asp.net باید از یکی از زبان های Net. استفاده کنی. در حقیقت VS اونا رو به HTML و javascript و .... تبدیلش میکنه. که خب مسلما باید یکی از این زبان ها رو بلد باشی. توی کتاب آقای پاشایی یکی دو فصل در مورد ASP هست که یه کلیتی از اون رو گفته. برای شروع خوبه ولی خیلی مقدماتی هست. اگه میخوای پیشرفت کنی باید کتاب جدایی رو برای جزئیات بخونی. البته کتاب های ASP.Net هم هر کدوم از یکی از این زبان ها استفاده میکنن(بیشتر #VB, C).
** اون کتاب برای یادگیری #C هست (و asp رو در حد یکی از امکانات قابل دسترسی توضیح داده) اگه هدف شما فقط طراحی صفحات وب هست پشنهاد من اینه که از یکی از کتابای مخصوص ASP.NET استفاده کنی. اونجا کدهای لازم رو براتون نوشته. و کم کم اشنا میشید.
و یک راه دیگه استفاده از CMS هست. مثل php nuke = ساخت php و dotnet nuke و sharp nuke برای ساخت Asp.net. که نیازی به دونستن همون asp.net هم نداره.

reza.palang
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 23:18 عصر
اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=69751) رو هم سری بزنید

EHSH
جمعه 18 خرداد 1386, 18:41 عصر
سلام ، کتاب آقای مهندس نصیری ASP.NET 2.0 ، انتشارات ناقوس هم خیلی خوبه !!
دستشون درد نکنه

nazaninam
شنبه 19 خرداد 1386, 00:22 صبح
باسه اینکه بتونی سایت طراحی کنی علاوه بر خوندن کتاب باید چند تا چیز دیگه هم داشته باشی :
1- پشت کار حسابی
2- هدف و انگیزه
3-جستجو به دنبال مطالب جدید
4- انجام چند پروژه برای اینکه دستت راه بیفته ( حتی پیشنهاد می کنم قبل از اینکه کتاب رو شروع کنی به خوندن با یک پروژه بسمل کن )
موفق باشی

hojjat2006
شنبه 19 خرداد 1386, 18:42 عصر
مگه با c# نمیشه سایت طراحی کرد ؟؟؟ با این زبان برنامه نویسی میشه چکار کرد ؟

ealireza
شنبه 19 خرداد 1386, 21:13 عصر
مگه با c# نمیشه سایت طراحی کرد ؟؟؟ با این زبان برنامه نویسی میشه چکار کرد ؟
دوست من !
از #C صرفا برای طراحی سایت استفاده نمیکنن !

با این ابزار میتونی Windows Application و Web Application بنویسی ..
در ضمن زبان Default خود Visual Studio و Microsoft در کل net. هم همین #C هست.

در کل در Asp.net با هر زبانی میتونی کار کنی ...
اگه بلنک بلنک هستی #C توصیه میشه و اگر هم با VB آشنایی داری همون VB
در کل فرقی به آن صورت ندارند !!

موفق باشید

reza.palang
سه شنبه 22 خرداد 1386, 22:52 عصر
این کتاب آقای هاشمیان هست. چیز خوبیه.
http://aachp.ir/post.aspx?no=59

hojjat2006
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 18:03 عصر
درسته از این کتاب جامع تر چیزی گیر نمیاد

reza.palang
جمعه 25 خرداد 1386, 18:51 عصر
لطفا یک کتاب جامع تر و کامل تر از کتاب آقای پاشایی بگید تا بگیرم سر فصل هاش رو خوندم فکر می کنم جامع و کامل نباشه

:متفکر: شما به چه کتابی جامع میگید؟؟
شما کتابی میخوای که آشپزی هم یادت بده؟؟؟؟
دیگه میخوای چی تو کتاب باشه؟
در ضمن این بهترین کتاب فارسی هست که میشه پیدا کرد.

hojjat2006
یک شنبه 27 خرداد 1386, 11:05 صبح
درسته از این کتاب جامع تر چیزی گیر نمیاد

MehranZand
یک شنبه 27 خرداد 1386, 15:39 عصر
اگر تازه کاری کتاب مهندس جعفرنژاد قمی بسیار مناسب است.

hojjat2006
دوشنبه 28 خرداد 1386, 09:11 صبح
از کتاب آقای قمی کسی که تعریفی نکرده

omidreza812
یک شنبه 07 مرداد 1386, 14:43 عصر
کتاب آموزش گام به گام ASP.NET هم است نوشته جعفرنژادقمی رو کسی خونده ؟؟ بدرد بخور هست می تونم با خوندن این کتاب یک سایت طراحی کنم ؟؟؟

سلام
این کتاب، خوبه ولی اونو نخر. چون asp.1 هستش.
دنبال یه کتاب asp.2 باش.

انگوران
یک شنبه 07 مرداد 1386, 16:18 عصر
من هم تازه به ASP.NET علاقه مند شدم و شروع به یادگری بصورت خود آموز نمودم و این اولین فعالیت من تو این فوروم (ASP.NET ) هست با کتاب جعفر نژاد شروع کردم و تا حالا چند فصلی از اونو خوندم اگه با vb آشنائی داشته باشین کتاب بدی نیست ولی اگه c بلدین سراغ این کتاب نرین . برای ما افراد مبتدی در مجموع کتابهای انتشارات دیباگران ، علوم رایانه و کتاب آقای قمی بهتر از کتابهای دیگه هست . انشاءالله بزوی مزاحم اساتید میشم .