PDA

View Full Version : یه سئوال در مورد vs.net

مهدی رحیم زاده
شنبه 12 خرداد 1386, 11:59 صبح
می خوام بدونم وقتی که من vs رو مثلا با #C راه اندازی کردم چطوری می تونم با vb هم کار کنم
یعنی هم بتونم به #c برنامه بنویسم و هم با vb البته هر دوتا رو هم وقتی که vs رو نصب می کنم ، نصب کنم یعنی vs رو full نصب کنم ....
یا اصلا این امکان پذیر هست .....
ممنونم :چشمک:

__H2__
شنبه 12 خرداد 1386, 12:45 عصر
سلام
اگر منظورتان استفاده از هر دو در یک پروژه است، این کار تقریباً غیر ممکن است ولی میتوانید یک EXE یا DLL را با یکی بسازید و EXE یا DLL بعدی را با زبان دیگر و به راحتی بین آنها ارتباط برقرار کنید و همه را هم در یک پنجره VS داشته باشید.

ولی اصولاً هرکاری راکه یکی از این دو زبان بتوانند انجام دهند، دیگری نیز میتواند، در نتیجه در یک طرح واحد نیازی به اینکار نیست. (مگر چندین برنامه نویس با معلومات مختلف داشته باشید)

essa_61
شنبه 12 خرداد 1386, 13:07 عصر
دوست عزیز شما نمیتونید در یک application از دو زبان استفاده کنید ولی می تونید دو تا application بنویسید که با هم کار کنند و با هم اطلاعات رد و بدل کنند و هر کدام با یک زبان مجزا باشند برای این کار وقتی application اول رو مثلا با سی شارپ باز کردید از solution explorer روی نام سلوشن راست کلیک کرده از آیتم add گزینه new project رو انتخاب کنید
و باقی قضایا
اگر مشکلی بود بگید

مهدی رحیم زاده
شنبه 12 خرداد 1386, 17:48 عصر
نه ببینید دوستای عزیز من
فرض بگیرید که ما دونفریم و میخوام هر دوتامون از یک سیستم استفاده کنیم ...
یکیمون با vb.net یکی با c#.net کار می کنیم . حالا من میخوام کار کنم و بعد یک ساعت دیگه اون یکی ...
چکار کنیم که هم بتونیم از vb.net و هم از c#.net استفاده کنیم ....

reza.palang
شنبه 12 خرداد 1386, 20:11 عصر
:کف:بعد از اینکه شما کارت تموم شد.پروژه ات رو می بندی. بعد از حدودا 1 ساعت (در صورت لزوم بیشتر) دوست مورد نظر میاد و یک پروژه جدید رو (Open یا Creat) میکنه. باید مواظب باشید که زیاد creat نکنه، چون ممکنه برنامه شور بشه. :گیج:
+++++++
از شوخی من ناراحت نشید. :لبخند:
هیشکار نباید بکنی.

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 13 خرداد 1386, 05:37 صبح
دوست عزیز سلام
کاش پست اول منو می خوندی ....
آخه من پرسیدم چطوری میتونم بدون نصب مجدد vb از اون استفاده کنم ...
من وقتی که vs رو نصب میکنم اولین بار که بالا میاد سئوال می پرسه که با کدوم زبان بالا بیاد و من #C رو انتخاب می کنم ....
از بعد از اون vs فقط برنامه های #C رو میشناسه و برنامه های VB رو نمیشناسه .
من می خوام بدونم که باید چکار کنم تا هم برنامه های #C و هم برنامه های VB رو بشناسه...

ghafoori
یک شنبه 13 خرداد 1386, 07:09 صبح
دوست عزیز دو راه حل داری یک هر کدام یک user مستقل تو ویندوز داشته باشید و هر کدام محیط خودتان یا در انتخاب اول زبان تعیین نکنید و اخرین گزینه یعنی general را انتخاب کنید که محیط کلی vs است

__H2__
یک شنبه 13 خرداد 1386, 13:23 عصر
سلام
به پست 2 و 3 دقت بیشتری کنید!
شما باید طرحتان را به دو پروژه جدا بشکنید و هرکدام مسئول بخشی از آن شوید، سپس میتوانید دو پروژه را به طور متحد در یک Solution مشترک جای دهید.

مثلاً کلاً شما با #C پنجره ها را بسازید و دوستان با VB.Net بحث گزارش گیری را تکمیل کند و... این بهترین راه است.

reza.palang
یک شنبه 13 خرداد 1386, 13:54 عصر
دوست عزیز سلام
کاش پست اول منو می خوندی ....
آخه من پرسیدم چطوری میتونم بدون نصب مجدد vb از اون استفاده کنم ...
من وقتی که vs رو نصب میکنم اولین بار که بالا میاد سئوال می پرسه که با کدوم زبان بالا بیاد و من #C رو انتخاب می کنم ....
از بعد از اون vs فقط برنامه های #C رو میشناسه و برنامه های VB رو نمیشناسه .
من می خوام بدونم که باید چکار کنم تا هم برنامه های #C و هم برنامه های VB رو بشناسه...

دوست عزیز سلام
نمیدونم چرا هر کی جوابی که میخواد رو نمی بینه، می نویسه "با دقت بخون ...."، ولی نمیگه "من چرا سوالمو با دقت ننوشتم؟؟"
اونی که شما انتخاب کردی #C نبود. ترکیب بندی پنجره های VS برای #C بود (lay out). که هیچ رابطه ای به زبان پروژه ای که creat می کنی نداره. MS نمیاد به این راحتی استفاده از زبانی که نسب شده رو به کاربر نده.
فقط ممکنه جای پانل ها با بقیه فرق بکنه.
اگه موقع ساختن یک پروژه دقت کرده باشی زبان پروژه جدید رو ازت میپرسه. و هرچی دلت بخواد می تونی انتخاب کنی(اگه واقعا همه رو نسب کرده باشی). که این مستقل از اون چیزی هست که روی #C تنظیم کردی. من خودم هم #C و هم VBرو بدون مشکل باز کردم.