PDA

View Full Version : یک مشکل در Design

sepelloo
شنبه 12 خرداد 1386, 12:10 عصر
سلام دوستان
این از اون مشکل ها ست
من پروژه ام را باز کردم و روی بعضی فرم ها که کلیک می کنم تا محیط dedsign را بیاورد
می بینم هیچ کدام از کنترل ها روی فرم نیست
و یک فرم کوچک پیش فرض البته با همان اسمی که من تعیین کرده بودم وجود دارد
جالب اینکه در فرمهای cs.*و cs.Design.* مربوط به این فرم همه کدهای قبلی موجود است
البته من یکبار این کدها را ذخیره کردم و پس از حذف فرم آن را با همان نام ساختم و سپس کدها را جایگزین کردم و اتفاقا ظاهر فرم به روال اولیه خودش برگشت
اما اگر پروژه را ببندم و باز کنم با ز همان مشکل وجود دارد و یک فرم خالی به من نشان می دهد.
فکر کنم مشکل از جایی شروع شد که من فولدر جدیدی ساختم و بعضی فرم ها را به آن منتقل کردم
.لطفا اگه می دونید راهنمایی کنید.

__H2__
شنبه 12 خرداد 1386, 12:38 عصر
سلام
الآن فایلهای cs.* با design.ce.* بغل هم قرار دارند ؟؟؟
در فرم هایتان از وراثت استفاتده کرده اید.

احتمالاً کدهای فرم شما دچار مشکل شده و قابل رفع است ولی کاری که شما میتوانید انجام دهید این است که فرم جدید بسازید و وقتی فرم قبلی نشان داده میشود، تمام کنترلها را کپی و در فرم جدید پیس کنید (یعنی کدهای داخل design را کپی نکنید و خود کنترلر ها را کپی کنید) سپس کدهای خودتان را هم کپی کنید و در آخر فرم قبلی و قدیمی را کلاً حذف کنید.
با اینکار شاید کدهای نمایه design ترمیم شوند.

essa_61
شنبه 12 خرداد 1386, 12:53 عصر
برای من هم همچین مشکلی پیش اومده بود ولی نمی دونم حالا از این باشه اون موقع من یه کد داشتم که خیلی طولانی بود یعنی توی یک خط خیلی طولانی نوشته بودم وقتی سطر رو دو تیکه کردم دوباره تمام کنترل ها سر جاشون برگشتن

PC2st
شنبه 12 خرداد 1386, 16:18 عصر
من پروژه ام را باز کردم و روی بعضی فرم ها که کلیک می کنم تا محیط dedsign را بیاورد
می بینم هیچ کدام از کنترل ها روی فرم نیست
قبلا من هم یکبار پس از طراحی منوها و تول استریپها و ... دیدم تمام کنترلها پریده رفته هوا (!)
مجبور شدم فایل *.Designer.cs رو باز کنم و خودم تمام کنترلها رو به فرم اضافه کنم. مثلا :

this.Controls.Add( topMenuStrip );

که بعد از این تغییرات، دوباره درست شد. شاید مشکلی که برای شما پیش اومده، به این طریق حل بشه. ( فقط مثل Designer ویژوال استودیو، SuspendLayout و ResumeLayout رو قبل و بعد از اضافه کردن کنترلها، اضافه کنید )

sepelloo
یک شنبه 13 خرداد 1386, 02:11 صبح
با تشکر از دوستان
البته در آغاز تمام فرم هایی که مشکل داشتند فایلهای Designer.cs انها جدا شده بود و Embeded نبود.
از وراثت در فرم ها نه ولی در کلاسهای خودم استفاده کرده ام.
من با ایجاد فرم جدید و کپی کردن فایلها به جز در یک مورد مشکلم حل شد.

sepelloo
یک شنبه 13 خرداد 1386, 02:15 صبح
با تشکر از دوستان

البته در آغاز تمام فرم هایی که مشکل داشتند فایلهای Designer.cs انها جدا شده بود و Embeded نبود.
از وراثت در فرم ها نه ولی در کلاسهای خودم استفاده کرده ام.
من با ایجاد فرم جدید و کپی کردن فایلها به جز در یک مورد مشکلم حل شد.