PDA

View Full Version : دسترسی به کنترل یک صفحه در صفحه دیگر

soghra
یک شنبه 13 خرداد 1386, 01:17 صبح
سلام

من می خواستم بدونم اگر روی یک link button کلیک بکنیم وبه صفحه دیگری بریم میشه به مقدار یک کنترل در صفحه قبلی (مثلا یه textbox) دسترسی داشت؟

Alireza_Salehi
یک شنبه 13 خرداد 1386, 08:09 صبح
بله...
روشهای زیادی برای ارتباط بین صفحات هست:

1. PreviousPage فقط در ASP.NET 2
2. Cookie
3. SessionState
4. QueryString

اَرژنگ
یک شنبه 13 خرداد 1386, 09:34 صبح
برایه دسترسی به مقادیر کنترل در صفحه قبلی فقط یک روش وجود داره، PreviousPage در دات نت ۲.۰.(یک مثال برایه این روش ضمیمه شده)

برایه پاس دادن مقادیر از یک صفحه به صفحه دیگرهمانطوری که در پست پیش اشاره شد روشهایه دیگری هستند

soghra
یک شنبه 13 خرداد 1386, 10:14 صبح
می شه در مورد querystring ها یه کم بیشتر توضیح بدید

Keramatifar
یک شنبه 13 خرداد 1386, 10:35 صبح
دوست عزیز
Query String یک مقداریه که به روش Get (یعنی ارسال از طریق آدرس بار) به یک پیج دیگه یا به سرور ارسال میشه.
برای استفاده از این روش بعد از آدرس URL یک علامت سوال (؟) قرار میگیرد و بعد نام پارامتری که قرار است ارسال شود بهمراه یک علامت مساوی و بعد مقدار ارسالی
بعنوان مثال اگر بخواهید مقدار 15 را برای یک پارامتر به نام ID به صفحه Default ارسال کنید به این صورت می شود:

http://Default.aspx?ID=15 (http://Default.aspx?ID=15)

قسمتی که با رنگ قرمز مشخص شده Query String می باشد.

اَرژنگ
یک شنبه 13 خرداد 1386, 17:16 عصر
می شه در مورد querystring ها یه کم بیشتر توضیح بدید
به جایه توضیح‌ ، یک مثال ساده درخواست کنید.
من تا حالا یک مثال تمیز برایه استفاده از این روش ندیدم. منم خیلی دلم میخواهد یک مثال تمیز برایه استفاده از این روش ببینم. این روش ایده‌اش ساده‌است ولی پیاده کردنش معمولاً قاطی پاطیه.

Alireza_Salehi
یک شنبه 13 خرداد 1386, 17:38 عصر
به جایه توضیح‌ ، یک مثال ساده درخواست کنید.
من تا حالا یک مثال تمیز برایه استفاده از این روش ندیدم. منم خیلی دلم میخواهد یک مثال تمیز برایه استفاده از این روش ببینم. این روش ایده‌اش ساده‌است ولی پیاده کردنش معمولاً قاطی پاطیه.

کی گفته قاطی پاطیه ؟
خیلی راحت بعد از علامت سوال پارامترها را به صورت [مقدارپارامتر]= [نام پارامتر] اضافه میکنید و هر تعداد که خواستید با کاراکتر & از هم جدا میکنید (حداکثر تا 2K)

برای خوندنش هم در کد با Request.QueryString("نام پارامتر") خیلی راحت مقدار هر پارامتر را استخراج میکنید.

حالا این کجاش قاطی پاطیه؟

اَرژنگ
یک شنبه 13 خرداد 1386, 18:53 عصر
کی گفته قاطی پاطیه ؟
خیلی راحت بعد از علامت سوال پارامترها را به صورت [مقدارپارامتر]= [نام پارامتر] اضافه میکنید و هر تعداد که خواستید با کاراکتر & از هم جدا میکنید (حداکثر تا 2K)

برای خوندنش هم در کد با Request.QueryString("نام پارامتر") خیلی راحت مقدار هر پارامتر را استخراج میکنید.

حالا این کجاش قاطی پاطیه؟
من گفتم مثال تمیز، بله در توضیح به همین سادگیه.
ولی اگر میتونید یک مثال تمیز و ساده بدید بیزحمت.
ممنون

Alireza_Salehi
یک شنبه 13 خرداد 1386, 20:27 عصر
در عمل امیدوارم این هم تمیز باشه هم ساده !

اَرژنگ
دوشنبه 14 خرداد 1386, 04:36 صبح
در عمل امیدوارم این هم تمیز باشه هم ساده !

کد شما هم تمیزه و هم ساده، استفاده از String.Concat را هم از کدتان یاد گرفتم.
مرسی

soghra
دوشنبه 14 خرداد 1386, 11:13 صبح
از همه دوستان عزیزی که کمک کردن خیلی ممنون خیلی چیز ها یاد گرفتم