PDA

View Full Version : جستجو در دیتابیس

mes
چهارشنبه 19 فروردین 1383, 19:46 عصر
سلام
عزیزان ببینید من یه فایل دیتابیس دارم که با یه کانکشن باهاش اتصال برقرار کردم و خلاصه تو یه دیتا گرید نشونش دادم بعد من میخام که یه سری رکورد هایی که من میخام رو فیلتر کنه
میشه راهنماییم کنید

SoheilKH
پنج شنبه 20 فروردین 1383, 07:56 صبح
بهترین کار اعمال کردن شرط در همان Query یا StoreProdure ات است.
اما یک راه دیگه اینکه مقدار برگشتی از انجام query یا storeprodure ات را توی DateView بریزی بعد اونجا شرط ات را اعمال کنی(البته زیاد نمی تونی مانور بدی)
مثال

Dim prodView As DataView = New DataView(prodDS.Tables("Products"),"UnitsInStock <= ReorderLevel", "SupplierID, ProductName", DataViewRowState.CurrentRows)
موفق باشید

mes
پنج شنبه 20 فروردین 1383, 08:24 صبح
سهیل جان من خودم هم از dataview اسهتاده می کمنم توی فیلدهای عددی مه میخوام فیلتر کنم مشکلی ÷یش نمی یاد اما وقتی می خام دیتا رو با یه فیلد تکست فیلتر کنم نمیشه.
راستی چجوری میتونم تو query شرط بزارم؟؟؟؟
قربان شما
مهدی

SoheilKH
پنج شنبه 20 فروردین 1383, 17:33 عصر
برای شرط گذتشتن در مورد query باید با نوشتن دستورات اس کیو ال آشنا باشی.البته زیاد هم سخت نیست. مثل

Select * from TableNAme Where FildName=Value

rsalimian
شنبه 22 فروردین 1383, 13:02 عصر
و برای فیلدهای string باید برای مقدار دهی از تک کتیشن استفاده کرد مثال:

string strQuery;
strQuery= "select * from tblMyTable where name =' " + m_strName + "'";

mes
شنبه 22 فروردین 1383, 18:43 عصر
دستتون درد نکنه حل شد اما به این صورت که در صفحه سرچ برنامه اطلاعات رو میگرده بعد کدها ی درست رودر میاره و با حالت تماس میفرسته به صفحه لیست بعد اونجا با استفاده از اون کدها و دیتا ریدر تو یه دیتا گرید میریزه.و تمام
بنده از شما دوستان عزیز که من رو کمک کردین تشکر میکنم
اما به یه مشکل دیگه برخوردم لطف کنید توی نحوه راه اندازی یک وب اپلیکیشن در هاست مشکلم رو ببینید؟
یا علی