PDA

View Full Version : راهنمایی در بکار بردن یا نبردن آرایه

آرمان1367
دوشنبه 14 خرداد 1386, 01:39 صبح
سلام به همگی
من پروژه ای با موضوع بانک داری دارم حالا من میخوام یک جستجو داشته باشم که با نام و یا شماره حساب کار کند برای این کار لازمه اطلاعات همه مشتری ها رو در یک آرایه بریزم و بعد در فایل ذخیره کنم یا برای هر مشتری 1آرایه و یا اینکه اصلا بدون آرایه میشه نام یا شماری حساب رو در فایل پیدا کرد:کف:

saeid5977
دوشنبه 14 خرداد 1386, 08:30 صبح
سلام
بدون آرایه هم میشه تو فایل گشت. میتونی از اول تا آخر فایل رو رکورد به رکورد بخونی و ببینی همونی که میخوای هست یا نه.که این کار کنده. اگر هم بخوای همه رکوردهارو بخونی و بیاری تو آرایه یا لیست پیوندی اون موقع در عمل که تعداد بره بالا مشکل حافظه پیش میاد!
یه راه میانه این وسط هست اونم اینه که بیای ببینی بیشتر بر اساس چه فیلدی از رکورد هات اونها رو جستجو میکنی و تنها همون فیلد رو از فایل بخونی و تو یه ساختمان داده که ساده ترین شکلش میتونه آرایه باشه دم دستت نگه داری. البته این آرایه متناظر با هر فیلد مورد جستجو محل ذخیره اون رکورد در فایل رو هم نشون میده که ایتطوری به سرعت میتونی بری سراغ رکورد مورد نظر تو فایل و اون رو بخونی. و برای فیلد هایی که جستجو کمتر براشون انجام میشه بری و در فایل جستجو رو انجام بدی.
این چیزی که من گفتم میشه یه چیزه ساده و ابتدایی در مورد اون کاری که دیتابیس ها تحت عنون ایندکس سازی انجام میدن. البته اونا از ساختمان داده های بمراتب پیچیده تری نسبت به آرایه ها استفاده میکنند.
موفق باشی.
تو dos کار میکنی عزیز یا ویندوز؟

آرمان1367
دوشنبه 14 خرداد 1386, 17:33 عصر
والا تو win اما چون برای graphic.h ارور میده باید یه راه حل پیدا کنم وگر نه مجبور میشم با dos کار کنم

emad_67
دوشنبه 14 خرداد 1386, 18:06 عصر
با visual اگه کار میکنی geraphics.h نداره
ولی اگه می خوای این برنامه رو که گفتی گرافیکی بنویسی؟

آرمان1367
سه شنبه 15 خرداد 1386, 01:15 صبح
منوش باید گرافیکی باشه
الان با dos کار میکنم می خواستم بدونم چطور min میشه اخه الان full screen

emad_67
سه شنبه 15 خرداد 1386, 07:47 صبح
منوش باید گرافیکی باشه
الان با dos کار میکنم می خواستم بدونم چطور min میشه اخه الان full screen

منظورت از min و full screen چیه ؟ همین پنجره ای که برنامه تحت dos توش اجرا میشه رو میگی چه جوری min وfull screen میشه؟

آرمان1367
دوشنبه 21 خرداد 1386, 01:17 صبح
ممنون مین و فول رو فهمیدم حالا می خوام در مورد برنامه راهنماییم کنید

emad_67
دوشنبه 21 خرداد 1386, 01:29 صبح
خوب بگو تو کدوم قسمتش مشکل داری تا رهنمایی کنم

آرمان1367
دوشنبه 21 خرداد 1386, 01:36 صبح
در قسمت ادغام ای 2 برنامه

emad_67
دوشنبه 21 خرداد 1386, 08:51 صبح
یعنی چی میشه بیشتر توضیخ بدی مگه همون برنامه بانک داری رو نمی خوای بنویسی

آرمان1367
سه شنبه 22 خرداد 1386, 00:41 صبح
بله
منظورم از توضیح بیشتر اینه که بفهمم آرایه رو چطوری بکار ببرم (همه اطلاعات مشتری که هنگام افتتاح حساب دریافت میشه رو در آرایه ذخیره کنم)
برای هر مشتری یه آرایه یا اطلاعات همه رو در یک آرایه ذخیره کنم؟
من میخوام وقتی هر کدام از 2نوع جستجو انجام شد مشخصات حساب رو برام چاپ کنه

emad_67
سه شنبه 22 خرداد 1386, 01:59 صبح
خوب میتونی از کلاس یا satruct استفاده کنی بعد یه آرایه ای از او کلاس یا struct رو بسازی و اطلاعات رو در اون بریزی لازم نیست برای هر مشتری یه ارایه تعریف کنی اگه یه ارایه از یه strcut تعریف کنی دیگه میتونی تو هر خونه ارایه همه اطلاعات فرد رو بگیری