PDA

View Full Version : lable

mehdiDER_5
دوشنبه 14 خرداد 1386, 07:13 صبح
با سلام

ممکن است سوال کمی پیش پا افتاده باشد ولی جستجو کردم چیزی پیدا نکردم من میخواهم خاصیت تکس لیبل دو یا سه خطی شود چون در بسیاری از موارد به دلیل کمبود جا در فرم و شکیل تر شدن فرم لیبل را باید در دو یا سه خط نوشت من سایز را میخواستم دستکاری کنم ولی به حالت دیفالت میرود لطفاً بگویید کدام خاصیت را باید دستکاری کنم

با تشکر

eyes_shut_number1
دوشنبه 14 خرداد 1386, 09:05 صبح
in Properties!
AutoSize=false

Bahram0110
دوشنبه 14 خرداد 1386, 16:47 عصر
هر جا خواستی ادامه متن به خط بعدی بره می تونی از #13 + #10 استفاده کنی (معادل همون vbcrlf)

choobin84
سه شنبه 15 خرداد 1386, 09:32 صبح
هر جا خواستی ادامه متن به خط بعدی بره می تونی از #13 + #10 استفاده کنی (معادل همون vbcrlf)
از این هم می توانید استفاده کنید:
Label1.Text += ControlChars.Cr

farazjoonam
سه شنبه 15 خرداد 1386, 10:39 صبح
آقا این چه کاریه خوب . از RichTextbox استفاده کن . بردارشو بردار . بک گرانشدو رنگ صفحه بذار Enabel کن

omid_Ahmadi
سه شنبه 15 خرداد 1386, 11:00 صبح
آقا این چه کاریه خوب . از RichTextbox استفاده کن . بردارشو بردار . بک گرانشدو رنگ صفحه بذار Enabel کن

کنترل RichTextBox نسبت به Label سربار بیشتری رو به سیستم اعمال می کنه، اگر تعداد زیادی رو در یک فرم استفاده کنید، تاثیر منفی روی کارایی فرم داره، بهتره حدالامکان از همون Label برای نمایش متن و کارهایی مثل اون استفاده کنید.

farazjoonam
سه شنبه 15 خرداد 1386, 19:03 عصر
کنترل RichTextBox نسبت به Label سربار بیشتری رو به سیستم اعمال می کنه، اگر تعداد زیادی رو در یک فرم استفاده کنید، تاثیر منفی روی کارایی فرم داره، بهتره حدالامکان از همون Label برای نمایش متن و کارهایی مثل اون استفاده کنید.
آخه فکر نکنم این آقا بخواد زیاد استفاده کنه

eyes_shut_number1
سه شنبه 15 خرداد 1386, 20:45 عصر
خوب چرا میپیچونین ؟
راهت اونو (لیبل) چند خطی میکنه و باره اضافیم نمیده با ریچ!