PDA

View Full Version : باز شدن پنجره جدید زیر پنجره قبلی

object
دوشنبه 14 خرداد 1386, 11:38 صبح
یه مشکل عجیب غریب و مزخرفی که پیدا کردم اینه که وقتی از پنجره های تو در تو استفاده میکنم به سطح سوم که می رسم معمولا پنجره سطح سوم زیر سطح دومیه باز میشه
این مشکل چه در مورد فرمها و چه در مورد پنجره های آلارم رخ میده
همچنین وقتی که یک پنجره رو مودال باز میکنم پنجره ها و الارمهای داخل اون زیر اون پنجره باز میشن!!!!!
یک داستان خنده دار دیگه این هستش که بعضی وقتها که یک پنجره سنگین باشه(مثلا یه کوئری سنگین رو اجرا میکنه) توی نوار ابزار ویندوز(همین نوار پائین) یکهو برای برنامه من یک دیالوگ دیگه هم باز میشه که با کلیک کردن روی اون هم همون برنامه اصلیه دوباره فعال میشه
نمیدونم در این موردها قبلا بحث شده یا نه چون واقعا نمیدونستم دنبال چه عبارتی باید بگردم
کسی میدونه چرا اینجوری میشه؟

ghabil
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 17:11 عصر
از فرمهای Always On Top هم استفاده کردی ؟

اون دیالگ دومی هم ماله همون ShowMessage هایی هست که میرند زیر فرمها..

object
جمعه 18 خرداد 1386, 01:48 صبح
بله من همه پنجره هام Always ON Top هستند
در مورد سطر دوم هم باید بگم هم مال ShowMessage ها هستند و هم مال دیالوگها

ghabil
جمعه 18 خرداد 1386, 11:35 صبح
ببین اینکه همه پنجره هات Alwas On Top باشند ، اصولا غلط هست ، مگر اینکه سناریو خیلی خاصی داشته باشی ، تازه اگر داشتی هم در هر لخظه یک پنجره Always On Top داشته باش.
ولی در حالت کلی اگر میخوای این ساختار رو حفظ کنی که بازهم تاکید میکنم ساختار خوبی نیست میتونی یک کد بنویسی که قبل از نشون دادن دیالوگها اول پنجره های Always on top رو پیدا کنه ، بعد لیستشون رو توی یک آرایه نگه داره بعد ، بعد به شکل نرمال بکنتشون بعد دیالوگ رو نشون بده و بعد دوباره Always on Top بکندشون ، برعکس چیزی که شاید بنظر بیاد کار سختی نیست.

object
دوشنبه 21 خرداد 1386, 09:41 صبح
امیدوارم این راه حلش باشه
حتما توی یک پروژه تستی این رو امتحان میکنم
اما میشه بگین چه ایرادی داره که همه پنجره ها always on top باشه؟

ghabil
سه شنبه 22 خرداد 1386, 10:07 صبح
دقیقا همین مشکلی که بهش خوردی یکی از شناخته شده ترین ایراداتشه