PDA

View Full Version : Dll

solmaz_zm
دوشنبه 14 خرداد 1386, 11:17 صبح
من تا حالا با dllها کار نکردم ..یعنی بلد نیستم آخه تازه کار هستم...چه طوری می تونم کار با اونا رو یاد بگیرم...اگه مثالی به من داده بشه بهتره..

h_sadeghynejad
دوشنبه 14 خرداد 1386, 15:11 عصر
روی ToolBox راست کلیک کن گزینه ChoseItem رو انتخاب کن و Brows رو بزن و از اونجا فایل Dll رو انتخاب کن
برای مثال هم خوبه که با Shamsi.Dll کار کنی که هم ساده هستش هم به درد بخور بگردی اون فایل رو با توضیح کامل از نحوه استفاده اش پیدا میکنی

solmaz_zm
دوشنبه 14 خرداد 1386, 22:22 عصر
ممنون
تو این سایت سرچ کنم یا google?

solmaz_zm
دوشنبه 14 خرداد 1386, 22:57 عصر
پیدا کردم ولی توضیح می خوام در مورد نحوه به کار گیری dllها در vb.net
یا یه منبع...

ممنون

aidinwashere
سه شنبه 15 خرداد 1386, 00:10 صبح
سلام
این مثال استفاده از یک DLL ای که تحت VB6 ساخته شده رو تحت VB.net نشون میده:
http://www.vb-helper.com/howto_net_use_vb6_dll.html
اگه مساله خاص تری مد نظرتونه بگین تا ...

ویرایش: این به ذهنم رسید بگم که نمیدونم با مفاهیم net. چقدر آشنایین ولی محیط دات نت (و بالطبع VB.net) برای استفاده از یک DLL ای که تحت net. نیست و CLR رو ساپورت نمیکنه, اونو تو یه Wrapper میذاره و اونوقت به شکل اشیاء دات نتی با اون رفتار میکنه (خیلی ساده سعی کردم بگم, اساتید ببخشن)

solmaz_zm
سه شنبه 15 خرداد 1386, 10:02 صبح
ممنونم از توجهتون
من زیادی تازه کار هستم...البته چند تا برنامه winappنوشتم ولی می خوام بیشتر کار کنم.

لطفا کمکم کنید.

aidinwashere
سه شنبه 15 خرداد 1386, 13:27 عصر
شما بگین کجا مشکل دارین, دوستان کمک میکنن.
مثال رو مطالعه فرمودین؟

solmaz_zm
سه شنبه 15 خرداد 1386, 16:56 عصر
شما بگین کجا مشکل دارین, دوستان کمک میکنن.
مثال رو مطالعه فرمودین؟

مثال رو خوندم..خیلی جالب بود ولی من نمی دونم چه جوری می شه فراخوانیشون کرد...نحوه ایجادشون رو کمی بلدم ولی چه جوری می شخ استفاده کرد..مثلا همین شمسی دی ال ال ،اگه می شه بگین چه جوری فراخوانیش کنم...
ممنون

solmaz_zm
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 07:58 صبح
d

تابع Shamsi

این تابع تاریخ میلادی سیستم را به تاریخ شمسی تبدیل می کند و آن را به صورت یک رشته برمی گرداند. برای فراخوانی آن کدهای زیر را وارد کنید:

Public Function Shamsi() as string
dim shms as New ClassShamsi
Shamsi = shms.Shamsi
End Function

حالا شما تابع Shamsi را با خروجی رشته ای انتخاب کرده اید و برای استفاده از آن در هرکجای برنامه می توانید از همین نام shamsi استفاده کنید.

این کد را درام ولی نمی دونم چه جوری از برنامه اطلی صداش کنم.....این کد یک ماژول است..

reza1357
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 09:16 صبح
دوست عزیز تابع تاریخ فوق مربوط ویژال بیسک هست و در Vb.net فکر نکنم جواب بده من قبلا ابزاری در تاپیک زیر معرفی کردم که فوق العاده است میتونید از تاپیک زیر اون رو دریافت کنید.
اگه مشکلی برخورد کردید بگین تا بیشتر توضیح بدم.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=69055

alinaghiha
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 10:20 صبح
من سعی کردم shamsi.dll' را در 2005 vb.net استفاده کنم اما متاسفانه با این خطا مواجه می شم
A reference to' آدرس فایل shamsi.dll' could not be added. please make sure that the file is accessible , and that is a valid assembly or COM component.
لطفا مرا راهنمایی کنید

choobin84
جمعه 12 مرداد 1386, 10:31 صبح
احتمالا انو می خاهید به
toolbox
اضافه کنید، در صورتی که کنترل نیست.
برای استفاده از آن باید آنرا
AddRefrence
کنید