PDA

View Full Version : تعیین چند رکورد از نتیجه جستجو

صبا9841
دوشنبه 14 خرداد 1386, 17:55 عصر
با تشکر از دوستان در طرح تاپیک بانک قوانین (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=65469) لطفاً در مورد انتخاب یک یا چند ماده از بین مواد پیدا شده از نتیجه جستجوی یک کلمه مثلاً "مدت" راهنمایی بفرمایید.

majid325
دوشنبه 14 خرداد 1386, 19:26 عصر
اگه درست متوجه شده باشم دوست عزیز با top کارت راه میفته:

SELECT TOP 5 tblLOW.LowId, tblLOW.Lowtitle, tblLOW.Mddeh, tblLOW.LowText
FROM tblLOW
WHERE (((tblLOW.LowId)=[forms]![f]![c0]) AND ((tblLOW.LowText) Like "*" & [forms]![f]![t0] & "*")) OR (((tblLOW.LowText) Like "*" & [forms]![f]![t0] & "*") AND (([forms]![f]![c0]) Is Null));

صبا9841
سه شنبه 15 خرداد 1386, 11:26 صبح
از توجه و نظرتان سپاسگزارم. اجازه بفرمائید موضوع را به این صورت مطرح کنم.
در فرم پس از جستجوی کلمه مدت به چند ماده میرسیم:
قانون مدنی ماده 1
قانون مدنی ماده 2
قانون چک ماده 2
قانون اجاره ماده 3
قانون چک ماده 3
قانون نرم افزار ماده 1
و ...
سوال این است:
اگر کاربر بخواهد فقط ماده 1 قانوم مدنی و ماده 3 قانون اجاره و ماده 3 قانون چک را انتخاب کند؛ ایده شما در این مورد چیست؟
از راهنماییتان متشکرم

majid325
سه شنبه 15 خرداد 1386, 17:05 عصر
به تعداد قوانینت کمبو بزار و جلوی هر کمبوی قانون هم یک کمبوی ماده بزار .
روش بالا برای زمانی که فقط 6 تا قانون داری و از هر قانون یک ماده رو میخوای انتخاب کنی.
ولی شاید بخوای کاربر چند ماده رو انتخاب کنه ، در این صورت فکر کنم اگه یه تکست باکس جلوی کمبوی قانون بزاری که کاربر بتونه مواد مورد نظر رو به ترتیب وارد کنه (مثلا (1 + 2 + 3 )) یا یه ماسک بزاری ، بعد شما تبدیلش کنی به (1,2,3) در کوئری
با شرط ( mavad IN (1,2,3 به داده مورد نظرمیرسی.
البته این نظر من بود ، اگه خودت راه جالبتری پیدا کردی اینجا بزار تا ما هم استفاده کنیم.

صبا9841
سه شنبه 15 خرداد 1386, 18:37 عصر
در این صورت فکر کنم اگه یه تکست باکس جلوی کمبوی قانون بزاری که کاربر بتونه مواد مورد نظر رو به ترتیب وارد کنه (مثلا (1 + 2 + 3 )) یا یه ماسک بزاری
دوست عزیز از نظرت ممنونم. فکر کنم ایده شما عملاً به موضوع نزدیک باشد اگر ممکن است نمونه (هرچندساده هم باشد) لطف کنید ممنون میشم.