PDA

View Full Version : تعریف متغیر Public

sa_ghaznavi
دوشنبه 14 خرداد 1386, 18:51 عصر
تعریف متغیر Public . چگونه متغیری در سی شارپ تعریف کنم که در تمام فرمها قابل استفاده باشد

omid_Ahmadi
دوشنبه 14 خرداد 1386, 18:56 عصر
توی C# نحوه نوشتن برنامه با چیزی در ذهن شماست یه مقدار فرق داره، همه چیز بر اساس اصول OO (شیئ گرا) کار می کنه.
بهتره یه مقدار این اصول رو مطالعه کنید تا با روشهای دیگه ای که می تونید استفاده کنید و این مشکل رو حل کنید آشنا بشید.

موفق باشید.

Seivan
دوشنبه 14 خرداد 1386, 22:06 عصر
در کلاس Program که به برنامه اضافه شده یا در یکی از فرمها و یا در یکی از کلاس های لایه Business متغیری از نوع Public Static تعریف کنید. وقتی یک Property از نوع Static تعریف می شود می شه بدون ایجاد نمونه از اون کلاس با آن کار کرد.و یا اصلا کلاسی به برنامه اضافه کرده و متغیرهای عمومی را در آن ذخیره کن. در مثال زیر کلاس کدی به نام ApplicationSettingClass به برنامه اضافه کرده ایم و متغیر را درون آن تعریف کرده ایم:

Public Class ApplicationSettingClass
{
Public Static string shareProperty = "";
}

حال برای دسترسی به آن درون فرمهای دیگر می تونید مقدار آن را بخوانید یا مقدار دهی کنید:

ApplicationSettingClass.shareProperty = "sample string";

kiani.mehdi
دوشنبه 14 خرداد 1386, 23:10 عصر
البته همیشه public static خوب نیست
اینکه در فرم یا کلاس دیگه ای بخوای از متغیر ها ویا درست تره اون فیلد های یک کلاس دیگه استفاده کنی
بهتره برای اونا property تعریف کنی
اینطوری خاصیت encapsulation را هم رعایت کردی

موفق باشید
مهدی کیانی

Future
سه شنبه 15 خرداد 1386, 04:55 صبح
سلام دوستان
میشه یکم در مورد encapsulation بدید و ممنون میشم راستش من خیلی دنبال این موضوع بودم که از طریق property کار کنم و لی گیر نیاوردم و هنوز دنبالش هستم ممنون میشم اگه یک مثال بزنید.
با تشکر

اَرژنگ
سه شنبه 15 خرداد 1386, 05:48 صبح
سلام دوستان
میشه یکم در مورد encapsulation بدید و ممنون میشم راستش من خیلی دنبال این موضوع بودم که از طریق property کار کنم و لی گیر نیاوردم و هنوز دنبالش هستم ممنون میشم اگه یک مثال بزنید.
با تشکر
http://en.wikipedia.org/wiki/Object-oriented_programming

new-programer
دوشنبه 02 آبان 1390, 22:56 عصر
دوستان می شه یه نفر به طور ساده و کاملا زیره دیپلم به من بگه چه جوری می شه یک متغییر publice تعریف کرد(من چیزی از کلاس و property نمی دونم)(در محیط ‍visual studio 2008) . یادمه تو vb که برنامه نویسی می کردم خیلی وقت پیش یه قسمتی بود که اون تو هر متغییری تعریف می کردی publice می شد. من دنباله یک چنین راه حلی هستم. فقط ساده باشه لطفا!

sobaisobai
دوشنبه 02 آبان 1390, 23:37 عصر
سلام دوست عزیز
اگه منظور شما اینه که تو کل کلاس جاری دردسترس باشه میتونی اونو تو public partial class تعریف کنی
ولی تو کل فرمها باید از Get vs Set استفاده کنی.
static int _globalValue;
public static int GlobalValue
{
get
{
return _globalValue;
}
set
{
_globalValue = value;
}
}

new-programer
سه شنبه 03 آبان 1390, 07:14 صبح
برنامه من یه فرم بیشتر نداره(در واقع دارم یه ماشین حساب ساده می نویسم واسه ذخیره مقدار textbox یه متغییر publice می خوام. در ضمن من نفهمیدم! لطفا بگین من اصلا کد های مربوط برای ساخت این متغییر رو کجا باید وارد کنم؟ من یه بیشتر ندارم به اسم form1

sobaisobai
سه شنبه 03 آبان 1390, 12:54 عصر
سلام دوست عزیز
عرض کردم خدمتت
اگه یه فرم داری باید اونو تو public partial class تعریف کنی
public partial class frmBackup :Form
{
int i=10;
}