PDA

View Full Version : کد تکراری

tc1000
سه شنبه 15 خرداد 1386, 01:08 صبح
من یکسری کد تکراری دارم که بید توی تمام صفحات اون رو بزارم.
غیر تابع راه دیگری پیشنهاد کنید.
با تشکر

اَرژنگ
سه شنبه 15 خرداد 1386, 03:09 صبح
بستگی به کد داره که چکار میکنه.
یا کدتان را بدید و یا توضیح بدید که کار اینکده مشترک چیه.

tc1000
سه شنبه 15 خرداد 1386, 03:37 صبح
یک برنامه کوچیک هستش که یک عد تصادفی از 1 تا 10 ایجا میکنه و اگر مثلا مساوی 3 بود یه رویاد هست که باید انجام بده. باید لا به لای برنامه باشه، بطور مثال در load , در موقع زدن دکمه و ....
ممنون میشم

اَرژنگ
سه شنبه 15 خرداد 1386, 03:56 صبح
یک برنامه کوچیک هستش که یک عد تصادفی از 1 تا 10 ایجا میکنه و اگر مثلا مساوی 3 بود یه رویاد هست که باید انجام بده. باید لا به لای برنامه باشه، بطور مثال در load , در موقع زدن دکمه و ....
ممنون میشم
هدف از این کار چیه؟ قراره که این در تمامه روادید برنامه باشه و یا فقط بِعضیهاش؟
بنابر این چیزی که گفتیدبهترین روش این است تبدیلش کنید به تابع و از هر جایی که میخواهیید صداش کنید.
اینکه نمیخواهید در تابع باشه برایه چیه؟

hamid58
سه شنبه 15 خرداد 1386, 09:49 صبح
نمیدونم دقیقا منظورتون چی هست ، ولی از Master Page نمیشه استفاده کنید ؟! کد تکراری رو تو Master Page بذارید تا توی همه صفحات باشه !

tc1000
سه شنبه 15 خرداد 1386, 11:24 صبح
این کد تکراری توضیح کاملی در موردش دادم . فقط میاد یه یزی رو چک میکنه که اگر برابر مقدار مثلا 3 بود یک کاری توی برنامه انجام بده مثلا i رو برابر 1 قرار بده. همین
ترجیحا نمی خوام از تابع استفاده کنم.
ولی اگر مجبور باشم. میشه این تابع به صورت Public تعریف بشه که فقط کد رو تو یه جا بنویسم. و بعد توی صفحات صداش بزنم. حداقل این بشه خوبه

اَرژنگ
سه شنبه 15 خرداد 1386, 12:59 عصر
این کد تکراری توضیح کاملی در موردش دادم . فقط میاد یه یزی رو چک میکنه که اگر برابر مقدار مثلا 3 بود یک کاری توی برنامه انجام بده مثلا i رو برابر 1 قرار بده. همین
ترجیحا نمی خوام از تابع استفاده کنم.
ولی اگر مجبور باشم. میشه این تابع به صورت Public تعریف بشه که فقط کد رو تو یه جا بنویسم. و بعد توی صفحات صداش بزنم. حداقل این بشه خوبه
تابع خالی در سی شارپ معنی نداره، البته که از متد پابلیک باید استافاده بشه. منتها اینکه مشکلی نیست.
شاید یکچیزی را یادتان رفته بما بگید، چونکه ما نمیبینیم مشکلتان کجاست.

tc1000
سه شنبه 15 خرداد 1386, 16:10 عصر
نه چیزی یادم نرفته خیلی دقیق و واضع هستش این مسئله.
توی هر روال ( یعنی زدن دکمه برای اجرای چیزی، لود شدن فورم و لینکها رد صفحه ) باید این رو این کد ها نوشته بشن. همین
الان دره با تابع کار میکنه یعنی اول از تو کد تابع اینو میزارم و بعد تو هر کجا مخواستم میرم صداش میزنم.
حالا میخوام این کد رو تو یکجا بنویسم. و توی تمام صفحات صداش بزنم. همین

Neo Persian
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 00:47 صبح
فکر کنم استفاده از یه کلاس منطقی باشه