PDA

View Full Version : مشکل در گزارش گیری در win2000

sabaab1359
سه شنبه 15 خرداد 1386, 11:37 صبح
سلام.
من یک گزارش در C# دارم که وقتی روی سیستم خودم که win XP داره اجرا می کنم جواب می ده ولی وقتی روی win2000 اجرا می کنم در خواست نام کاربری و کلمه عبور می کنه در حالیکه براش رمز و نام کاربر نگذاشتم. از sa هم استفاده کردم ولی login failed میده.
لطفا راهنمایی.

sm
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 00:42 صبح
خوب کانکشنی که برای گزارشتون توی win xp ایجاد کردید با اونی که توی 2000 هست همخوونی نداره!
اگر نام سرور بهش داده باشین یا از ip استفاده کرده باشین به این مشکل برمی خورین.
این موارد رو باید لحاظ کنین.

موفق باشید

sabaab1359
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 19:51 عصر
بله من اصلا متوجه این مساله نبودم در تمام برنامه نام سرور رو عوض کردم ولی حواسم به این قسمت نبود. خب حالا چطور نام سرور رو عوض کنم من با استفاده از (ole db(ado استفاده کردم و اونجا sql server رو انتخاب و نام سرور و نام بانک رو مشخص کردم ولی نمیشه نام سرور دیگه غیر از سیستمی که برنامه روش ساخته میشه نوشت.( من روی اون سیستم فقط برنامه رو نصب می کنم و نمیشه اونجا در برنامه دستکاری کرد) اگر هم بخوام با کد به دیتابیس ئصل بشم که قبلا هم در یک تاپیک دیگه گفتم خطای load می ده ودرست هم نشد.
چکار کنم.
ممنون.

sm
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 07:10 صبح
بهتون پیشنهاد میدم از ODBC Connection اسفاده کنید.
توی همین بخش در موردش توضیحاتی دادم

موفق باشید

sabaab1359
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 19:09 عصر
توی ODBCهم نمی ت.نم سرور رو چیز دیگه ای غیر از سیستمی که الان دارم روش کار می کنم تعریف کنم.
بعد اصلا چطور میشه یک گزارش ساخت که اطلاعات با شرایط خاص رو نشون بده مثلا از یک تاریخ به بعد رو نشون بده.

sm
جمعه 25 خرداد 1386, 11:00 صبح
خوب درسته که الان نمیتونید، ولی وقتی برنامه را روی کامپیوترهای مقصد نصب کردید براحتی میتونید تغییرات رو اعمال کنید.
به دو روش میتونید این کار رو بکونید:
1- با استفاده از ارسال پارامتر به کریستال و فیلتر کردن اطلاعات داخل آن که برای رکوردهای زیاد پیشنهاد نمیشه
2- استفاده از ارسال پارامتر به کوئریتون توی بانک اطلاعاتی که این روش بهینه تر می باشد.
درباره همین 2 موضوع توی این بخش بحث شده است.

موفق باشید

sabaab1359
جمعه 25 خرداد 1386, 23:25 عصر
شما ان odbc رو که می گید استفاده کنم در هنگام ساخت گزارش منظورتونه یا اینکه اول یک دیتابیس رو فرم بگذارم با استفاده از کنترل sqldatasource. اگر هنگام ساخت گزارش منظورتونه در
پنجره datasource selection از کدام نوع استفاذه کنم dbase file, xtrem smple,.. یا از قسمتهای dsn یا connection string???

sm
شنبه 26 خرداد 1386, 07:16 صبح
بله... منظورم در زمان ساخت گزارشه
از قسمت ODBC گزینه DSN رو انتخاب نمایید.
البته از قبل باید اونو ایجاد کرده باشین. برای آشنایی با نحوه کار با ODBC Connection به این آدرس مراجعه کنین: http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=353615&postcount=50

موفق باشید

sabaab1359
سه شنبه 05 تیر 1386, 15:40 عصر
از راهنماییتون و همچنین آموزشی که نوشتید ممنونم. ولی من وقتی از odbc استفاده کردم برنامه ام یک مشکلپیدا کرد و اون اینکه وقتی می خوام نصبش کنم خطای نیاز به اسمبلی ADODB است که باید نصب بشه. ممکنه این خطا به خاطر ODBC باشه چون برنامه قبلی که ODBC نداره درست کار می کنه.

sm
چهارشنبه 06 تیر 1386, 06:47 صبح
خطا رو میشه بزارین!

موفق باشید

sabaab1359
سه شنبه 12 تیر 1386, 15:23 عصر
خطای زیر رو می ده:
unable to install or run the application. the application requaires the assembely ADODB
version 7.0.3300.0 be installed in the global assembly cathch(GAC) first

sm
چهارشنبه 13 تیر 1386, 07:26 صبح
یه چندتا راه حل توی وب پیدا کردم...
1- برای پروژه های تحت وب کافیه خط زیر رو از توی Web.Config حذف نمود :

<add assembly="ADODB, Version=7.0.3300.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=B03F5F7F11D50A3A"/>

لینک مطلبش: http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPost.aspx?PostID=221287&SiteID=1

2- برای ویندوز 2000 :
In your C:\windows\assembly\gac folder, create a folder for adodb and then within it, make another folder 7.0.3300.0__b03f5f7f11d50a3a. Copy the ADODB.DLL to this folder. We had to do this thru the Cmd window because the GAC folder is not visible from windows explorer
لینک مطلبش: http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPost.aspx?PostID=271085&SiteID=1

3- این هم یه راه حل دیگه:
this is how i solved the issue:
I copied:
c:\WINDOWS\assembly\GAC\ADODB\ from the development machine to the other machines ( same location ).

موفق باشید