PDA

View Full Version : ذره بین

z_barnamenevis
سه شنبه 15 خرداد 1386, 11:51 صبح
با سلام
من یک برنامه می خواستم که با توابع api
کار یک ذره بین را انجام دهد چون باید چند تا api
استفاده کنم نمی دانم از کدام api
ها استفاده کنم لطفا کمک کنید یا در صورت امکان کد آن را برام بذارید چون خیلی بهش احتیاج دارم
ممنون

majidghost
سه شنبه 15 خرداد 1386, 14:02 عصر
لیست api های مورد نیاز:

Private Declare Function GetDC Lib "user32" Alias "GetDC" (ByVal hwnd As Long) As Long
Private Declare Function StretchBlt Lib "gdi32" Alias "StretchBlt" (ByVal hdc As Long, ByVal x As Long, ByVal y As Long, ByVal nWidth As Long, ByVal nHeight As Long, ByVal hSrcDC As Long, ByVal xSrc As Long, ByVal ySrc As Long, ByVal nSrcWidth As Long, ByVal nSrcHeight As Long, ByVal dwRop As Long) As Long

majid325
سه شنبه 15 خرداد 1386, 15:07 عصر
به طور اتفاقی این مطلب رو خوندم , کارجالبیه ، میشه طرز استفادش هم بگین؟

majidghost
سه شنبه 15 خرداد 1386, 20:38 عصر
شما اول بگو رو چه تصویر یا dc-ی میخوای زوم کنی.

z_barnamenevis
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 15:37 عصر
سلام
روی هر چی که توی فرم کلیک شد عمل zoom انجام بشه درست مثل zoom خود windows
اگه میشه کمک کنید و آقای مجید اگه میشه بیشتر در مورد پارامترهای این توابع توضیح بدهید

majidghost
جمعه 18 خرداد 1386, 21:38 عصر
شما اگر میخواهی روی هر جای فرم که کلیک میکنی دقیقا همونجا گنده بشه کار یه کم سخت میشه ولی اگر میخواهی رو هر کنترلی که روش کلیک میکنی فقط همون کنترل بزرگ بشه, این به حدودا هفت, هشت خط کد و اون دوتا api نیاز داره:
GetDc:
به طور کلی این تابع هندل یک پنجره رو میگیره و dc یا هندل گرافیکی اون رو بر میگردونه.
پارامتر ها:
Hwnd: هندل پنجره (یک کامند باتن هم میتواند پنجره باشد) ای رو که میخوای dcش رو برگردونه.
StretchBlt:
این تابع dc یه پنجره رو میگیره و اون رو روی یه dc یه دیگه میکشه البته این تابع سایز عکس رو هم میتونه تغییر بده.
پارامتر ها:
hdc: این dc یه پنجره ایه که میخای روش شکلت رسم بشه, مثلا یه پیکچر باکس.
x و y: این ها به ترتیب طول و عرض نقطه ی شروع محدوده ی شکل اصلی است.
nWidth و nHeight: این ها به ترتیب پهنا و ارتفاع محدوده ی شکل اصلی است.
hSrcDC: این هم dc یه پنجره ای است که میخواهی رو شکل دیگر رسم بشود.
xSrc و ySrc و nSrcWidth و nSrcHeight: این ها مشابه بالا است ولی با این تفاوت که این ها مربوط به تصویر دوم (تصویری که قرار است رسم بشود) است.
dwRop: این مربوط به AutoRedraw است و شما این را برابر vbSrcCopy قرار بده.

z_barnamenevis
شنبه 19 خرداد 1386, 08:54 صبح
( اگر میخواهی رو هر کنترلی که روش کلیک میکنی فقط همون کنترل بزرگ بشه, این به حدودا هفت, هشت خط کد و اون دوتا api نیاز داره)

خیلی ممنون می شم اگه این کد رو بذارید اینجا
خیلی متشکر