PDA

View Full Version : پخش فیلم به غیر از mediaplayer

amir_pro
سه شنبه 15 خرداد 1386, 23:05 عصر
بچه جوری میشه فایل تصویری با پسوند avi را پخش کرد به طوری که بشه پنجره ای که فیلم توی اون پخش میشه را اندازه و جاشا عوض کرد چون پنجره media player را نتونستم جاشا عوض کنم و پزرگش کنم

Mahmood_M
سه شنبه 15 خرداد 1386, 23:30 عصر
سلام
برای نمایش Animation ( یا همون فایل AVI ) می تونید از کامپوننت TAnimate استفاده کنید ...
در صفحه Win32 از کامپوننتهای دلفی ، میتونید پیداش کنید ...
موفق باشید ...

amir_pro
سه شنبه 15 خرداد 1386, 23:43 عصر
ممنون از جوابتون
موقع لود کردن فایل خطا میده
cannot open avi
باید چیکار کنم؟ یه سوال خارج از بحث هم داشتم
میشه قسمتی از این انیمیشن که avi است و در طول پخش ثابت است را حذف کنیم یا رنگ زمینه ی اونا عوض کنیم؟

Mahmood_M
سه شنبه 15 خرداد 1386, 23:57 عصر
سلام

ممنون از جوابتون
موقع لود کردن فایل خطا میده
cannot open avi
ممکنه فایل Avi مشکل داشته باشه ... ، یا شاید فایل AVI در حال استفاده است ... !
اگه فایل رو وارد نکرده باشید این Error رو میده ( باید آدرس فایل رو برابر خاصیت FileName اون قرار بدید )
یک بار دیگه سورسی که نوشتید رو خوب بررسی کنید که مشکلی نباشه ، وگرنه مشکل خاصی نمی تونه باشه ...

میشه قسمتی از این انیمیشن که avi است و در طول پخش ثابت است را حذف کنیم یا رنگ زمینه ی اونا عوض کنیم؟
سلام
میتونید توی قسمت StartFrame و StopFrame مربوط به TAnimate فریم های شروع و پایان رو مشخص کنید ، درواقع با استفاده از خصوصیتها میتونید مثلا چند فریم اول یا چند فریم آخر رو نشون ندید ...
ولی ویرایش های دیگه رو باید با نرم افزارهای مخصوص به این کار انجام بدید ...
برای عوض کردن رنگ زمینه فکر نکنم این کامپوننت امکاناتی داشته باشه ولی امکان Transparent رو داره ... ، درواقع اگر Transparent این کامپوننت True باشه ، رنگ زمینه انیمیشن شما ، همون رنگ خود کامپوننت میشه که میتونید با استفاده از خاصیت Color اون رو تغییر بدید ...

موفق باشید ...

MNosouhi
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 00:09 صبح
چون پنجره media player را نتونستم جاشا عوض کنم و پزرگش کنم

تو همون تاپیک قبلی هم جوابتون رو دادم ، اما توجه نکردید.
برنامه زیر رو ببینید ، با مدیاپلیر نوشته شده ( قبلا هم به بار دیگه گزاشته بودمش ) ، کد هر قسمتش رو که خاستید بگید تا براتون بزارم.

amir_pro
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 01:11 صبح
1) برای تغییر ظاهر فرمتون از اون dll استفاده کردید؟
2)ببخشید ولی اگر هم ممکنه سورسشا هم در اختیاز بزارید
ممنون میشم

MNosouhi
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 02:42 صبح
) برای تغییر ظاهر فرمتون از اون dll استفاده کردید؟
suipack