PDA

View Full Version : ضرب اعداد صحیح بزرگ

mehrebaran
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 14:31 عصر
سلام
من باید ضرب اعداد صحیح بزرگ را بنویسم . لطفاً اگر کسی می تونه به من در نوشتن این کد کمک کنه . یا اگر کدش رو داره به من بده.
با تشکر.

mehrebaran
یک شنبه 20 خرداد 1386, 07:55 صبح
دوست عزیز، با این شیوه سوال پرسیدن، احتمالا جواب نمیگیرین. اگر قوانین رو هم بخونین میبینین که درخواست پروژه دانشجویی ممنوعه.
پیشنهاد میکنم تا هرجا میتونید انجام بدید و هرجا گیر کردید سوال کنید.

دوست عزیز قصد من هم گرفتن پروژه به صورت آماده نیست چون این پروژه را حتماً باید خودم بنویسم وگرنه اگه روز دفاعیه استادم متوجه کپی برداری بشه.و تو دفاع کم بیارم باید با درس خداحافظی کنم :ناراحت: :افسرده: من هدفم از این تایپیک اینه که قبل از اینکه شروع کنم به نوشتن کد اگر کسی کد رو قبلاً نوشته به من کمک کنه که چطور پیش برم بهتره(اگر روی زیربرنامه ها و ... ایده و نظری برای اینکه زودتر کارم پیش بره داره بهم بگه ) چون وقت زیادی ندارم . همین.
راستی چطور بچه های دیگه درخواست پروژه یا کد برنامه ای به صورت آماده میکنند بهشون داده میشه:متفکر:
قبلاً از دوستانی که کمال لطف را دارند کمال تشکر را دارم.

someCoder
یک شنبه 20 خرداد 1386, 11:22 صبح
خوب، این برنامه رو برای طراحی الگوریتم میخوای یا ساختمان داده؟
اینو برای این میپرسم که تو طراحی الگوریتم، هدف حل مساله با شیوه D&C هست ولی در غیر اینصورت، مساله ساده تر میشه.

mehrebaran
یک شنبه 20 خرداد 1386, 12:37 عصر
خوب، این برنامه رو برای طراحی الگوریتم میخوای یا ساختمان داده؟
اینو برای این میپرسم که تو طراحی الگوریتم، هدف حل مساله با شیوه D&C هست ولی در غیر اینصورت، مساله ساده تر میشه.

برای طراحی الگوریتم .
با تشکر.

someCoder
یک شنبه 20 خرداد 1386, 16:13 عصر
برای طراحی الگوریتم .
با تشکر.

خوب، حالا کجاشو مشکل داری؟ اگر کد نمونه میخوای که یه سرچ کنی پیدا میشه.
توضیح: http://www.gnu.org/software/gmp/manual/html_node/Karatsuba-Multiplication.html
کد نمونه: http://ozark.hendrix.edu/~burch/proj/karat/karat.txt

mehrebaran
یک شنبه 27 خرداد 1386, 13:49 عصر
خوب، حالا کجاشو مشکل داری؟ اگر کد نمونه میخوای که یه سرچ کنی پیدا میشه.
توضیح: http://www.gnu.org/software/gmp/manual/html_node/Karatsuba-Multiplication.html
کد نمونه: http://ozark.hendrix.edu/~burch/proj/karat/karat.txt

با سلام
به خاطر کد متشکرم. سوالی که داشتم اینه که
#include <time.h> چرا استفاده شد در واقع برنامه ضرب چه نیازی بهش داره .
فکر می کنم این برنامه برای بیشتر از ده رقم جواب نمی ده . برنامه ای که من باید بنویسم (برای اینکه تا بیشتر از ده رقم هم جواب بده )باید عدد را به رشته بخواند و بعد تبدیل به عدد بکند و ادامه کارها و برای خروجی هم باید عدد را به رشته تبدیل کنم .و باید از اشاره گر ها استفاده کنم و من نمی دونم چطور این کارها را انجام بدم.
این کدی که به من معرفی کردید روی سیستم من اجرا نمیشه و روی while(true) ، error میده اما روی سیستم دیگه اگر به جای true، یک بذارم اجرا میشه اما وقتی که روی سیستم خودم این کار میکنم از برنامه c++ خارج میشم و من دلیلش نمی دونم .برنامه ای که من استفاده می کنم :Turbo c++ 4.5 for win
لطفاً کمکم کنید که چه کار باید بکنم وقت زیادی ندارم .

someCoder
یک شنبه 27 خرداد 1386, 17:48 عصر
سوالی که داشتم اینه که
#include <time.h> چرا استفاده شد در واقع برنامه ضرب چه نیازی بهش داره .برای اندازه گیری زمان اجرای کد

فکر می کنم این برنامه برای بیشتر از ده رقم جواب نمی ده .

#define MAX_DIGITS 1024

این کدی که به من معرفی کردید روی سیستم من اجرا نمیشه و روی while(true) ، error میده اما روی سیستم دیگه اگر به جای true، یک بذارم اجرا میشه اما وقتی که روی سیستم خودم این کار میکنم از برنامه c++ خارج میشم و من دلیلش نمی دونم .برنامه ای که من استفاده می کنم :Turbo c++ 4.5 for win
لطفاً کمکم کنید که چه کار باید بکنم وقت زیادی ندارم .کد رو که خودم ننوشتم، فقط سرچ کردم. اما با NET2005. درست کامپایل میشه و کار میکنه. احتمالا با VC6 هم باید درست باشه.
حواست هم باشه که این به دو روش محاسبه میکنه و تو همون "traditional grade-school technique" رو لازم داری!
در کل که اگر خودت بنویسی بهتره. حداقل میفهمی چی به چی هست. من که حوصله خوندن همچین کدی رو ندارم. (حتی با اینکه پر از comment هست!)

mehrebaran
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 21:24 عصر
سلام
ببخشید میدونم نباید این درخواست داشته باشم و براتون زحمت میشه اما خواهش می کنم یه نگاه به این کدی که به من معرفی کردید بندازید و یه توضیح بهم بدید . آخه دارم خودم مینویسم اما به مشکل برخوردم به همین خاطر مراجعه کردم به کدی که معرفی کردید تا از روی اون الگو بردارم ، اما متاسفانه متوجه نمیشم مثلاً
#difine KARAT_CUOEF 4 برای چی بکار رفته و ... (با اینکه خودش توضیح داره اما زبان من در سطح پایینی و نمی تونم خوب ترجمه کنم.) ممنون میشم اگه کمکم کنید .

قبلاً از زحمات شما کمال تشکر را دارم.

someCoder
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 01:01 صبح
این کد چیز خاصی نیست. فقط تعریف میکنه که هرجا KARAT_CUOEF نوشته شده، قبل از کامپایل برنامه، با عدد 4 جایگزین بشه.

alirezakarimi2008
شنبه 09 آذر 1387, 20:00 عصر
سلام
من ضرب عدد 50 رقمي در 50 رقمي رو تو #C ميخوام ميتونين به من تا 2 روز ديگه بدين