PDA

View Full Version : نیازمند خیلی فوری به کمک شما هستم

بهرنگ نوروزی
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 16:01 عصر
یه برنامه واسه یه صندوقی نوشتم که از من خواسن کاری بکنم که مقدار سرمایه صندوق رو سر سال صفر کنن در صورتی که سرمایه صندوق از طریق فرمول بدست میاد یعنی به محض اینکه فرم لود شد مقدار سرمایه صندوق توی textboxقرار می گیره می تونم مقدار textbox رو صفر کنم ولی دوبار همونمقدار قبلی رو می ده مثلا باید تمام فیلدهایی که تو فرمول شرکت دارند رو صفر کنم که نمی شه مثلا یکی از اون فیلدها سرمایه فرد که نمیشه صفرش کرد ولی توی فرمول هست.
ممنون می شم کمکم کنید:عصبانی++:

CodeMasterX
جمعه 18 خرداد 1386, 01:07 صبح
دوست عزیز من که درست نفهمیدم شما چه مشکلی داری.
ولی از اونجایی که به نظر میاد برنامه شما یه برنامه حسابداری باشه، و نسبت به تجربه شخصی بنده :

شما برای صفر کردن موجودی صندوق نیازی به فرمول و بند و بساط خاصی ندارین.بستگی داره که از چه نوع دیتابیس و چه نوع طراحی دیتابیسی استفاده می کنید.مثلا من یه برنامه حسابداری برای یک شرکت بازرگانی (که حالا بماند) نوشته بودم یا همین وی بی 6 که میخواستن سر سال پرونده حسابداری جدید باز کنند و آخر سال هم حساب های خسابداری سال جاری رو کلا بنندن.من میومدم برای هر سال کاری یه دیتابیس میساختم (دیتابیس اکسس بود) و فایل ها رو آرشیو می کردم (با رمزنگاری درست و حسابی و Zip کردن فایل ها).
شما لطف کنید اگه حرف های من بی ربط یا بی فایده بودن یه مقدار واضح تر و دقیق تر مساله رو طرح کنید تا حلش کنیم.