PDA

View Full Version : بالا آمدن فرم

Future
جمعه 18 خرداد 1386, 01:57 صبح
سلام دوستان، من یک سری فرمها ایجاد کردم در برنامه ام که هر کدام مربوط به یک قسمت خاصی است .حالا می خوام که فرم شماره 5 بعنوان اولین فرمم باشه ؛ یعنی وقتی برنامه اجرا میشه فرم شماره 5 بعنوان فرم اجرایی باشه، اما نمی دونم چرا همیشه فرمی که اول ایجاد شده را نشان میده.بعضی از دوستان گفتند که در قسمت seting برم ولی چیزی نفهمیدم.میشه یکی برای من مبتدی واضح توضیح بده.

با تشکر فراوان

omid_Ahmadi
جمعه 18 خرداد 1386, 07:22 صبح
از داخل Solution Explorer فایل Program.cs رو باز کن. در داخل این فایل کدی به صورت زیر وجود داره:

Application.Run(new StartupForm());

این خط از کد، نمونه ای از فرمی که باید به عنوان فرم اول نمایش داده بشه رو ایجاد کرده و اون رو به تابع Run ارسال می کنه تا اجرا بشه. می تونید به جای StartupForm نمونه ای از فرم مورد نظر خودتون رو به تابع ارسال کنید و یا کد دیگه ای قرار بدید که بسته به شرایط مختلف فرمهای مختلفی رو به عنوان فرم شروع در نظر بگیرن.

موفق باشید

مهدی رحیم زاده
جمعه 18 خرداد 1386, 08:18 صبح
دوست عزیز
از قسمت solution explorer اول program.cs رو باز کن و اونجا Form1 رو به هر نامی که دوست داری مثلا ّForm5 تغییر بده ...
اسم هر فرمی که اونجا بنویسی به عنوان اولین فرم اجرایی قرار میگیره ....

choobin84
جمعه 18 خرداد 1386, 13:18 عصر
پروژه تان را باز کنید، از منوی project ، گزینه properties را انتخاب کنید، startup object را برابر با نام فرمی که می خواهید ابتدا بالا بیاید قرار دهید.

omid_Ahmadi
جمعه 18 خرداد 1386, 14:06 عصر
دوستان در پست دو پاسخ کامل داده شد، لطفاً مدام پاسخ تکراری ارسال نکنید.

موفق باشید.

Future
جمعه 18 خرداد 1386, 15:20 عصر
سلام دوستان, خیلی خیلی ممنون از راهنمایی تون.