PDA

View Full Version : all hosts support ajax?

behzadnet
جمعه 18 خرداد 1386, 18:27 عصر
من میخواستم بدونم که آیا برای استفاده از ajax نیاز به این هست که هاستی داشته باشی که از ajax‌ پشتیبانی کنه یا نه همه هاست ها که asp.net2 دارن از این تکنولوژی پشتیبانی میکنند.

morteza57
جمعه 18 خرداد 1386, 18:43 عصر
اگه می خواهید از Microsoft Ajax استفاده کنید، قبلش باید با مسئولین سروری که Host رو می خواهید بگیرید تماس بگیرید و مطمئن شید که سرورشون Microsoft Ajax رو ساپورت می کنه.
در مورد بقیه Library ها نیاز به ساپورت خاصی در سمت سرور نیست.

behzadnet
جمعه 18 خرداد 1386, 19:01 عصر
تو ایران سرورهایی که از ajax پشتیبانی میکنند رو میشناسید بهم معرفی کنید؟

Behrouz_Rad
جمعه 18 خرداد 1386, 20:59 عصر
استفاده از AJAX ارتباطی با هاست نداره!
هر کامپوننتی هم که از AJAX استفاده می کنه از هسته ی اصلی این کار یعنی XmlHttpRequest استفاده می کنه که بر روی هر مرورگر استاندارد با W3C وجود داره.

در مورد هاست خاصی تبلیغ نکنید.

موفق باشید.

morteza57
شنبه 19 خرداد 1386, 01:28 صبح
هر کامپوننتی هم که از AJAX استفاده می کنه از هسته ی اصلی این کار یعنی XmlHttpRequest استفاده می کنه که بر روی هر مرورگر استاندارد با W3C وجود داره.

موفق باشید.

ولی در مورد Microsoft Ajax (در حقیقت Atlas) این قضیه فرق می کنه و حتما باید سرور مربوطه ASP.NET 2 Ajax Extensions رو نصب کرده باشه در غیر اینصورت برنامه، اسمبلی System.Web.Extensions و سایر ملزومات رو روی سرور نمی شناسه و با خطا روبرو می شه.
من این موضوع رو تجربه کردم.

aidinwashere
شنبه 19 خرداد 1386, 05:10 صبح
مگر ربطی به Server داره؟ اینا که یه مشت JavaScript هستن که اصلا سمت کاربر اجرا میشن و سرور فقط اونا رو پاس میده, بقیش هم که جناب راد فرمودن, استانداره W3C هست.

اون Extension فکر میکنم فقط برای Develop کردن باشه که یه سری کامپوننت آماده رو روی Visual Studio نصب میکنه.
باز اگه اشتباه گفتم بفرمایین.

CodeMasterX
شنبه 19 خرداد 1386, 06:05 صبح

موفق باشید.

اقای راد درست می گن.
استفاده از AJAX در دات نت مستلزم وارد کردن یک فایل باینری (Ajax DLL) هست که با تلفیقی از حاوا اسکریپت و XML نوشته شده.بنابراین از اونجا که حتی ربطی به هاست هم نداره، اگر هاست شما ASP.NET 2.0 رو ساپورت کنه Ajax هم قابل استفاده خواهد بود.
استفاده از یک فایل باینری ربطی به نوع تنظیمات هاست نداره!

hamid58
شنبه 19 خرداد 1386, 11:30 صبح
اول مشخص کنید که Ajax (به معنای عام) یا فریم ورک ajax asp net v.01 (http://ajax.asp.net/downloads/default.aspx?tabid=47) که محصول Microsoft هستش (همونی که قبلا به نام Atlas معروف بود) ؟!

majid_afra222
شنبه 19 خرداد 1386, 11:39 صبح
ولی در مورد Microsoft Ajax (در حقیقت Atlas) این قضیه فرق می کنه و حتما باید سرور مربوطه ASP.NET 2 Ajax Extensions رو نصب کرده باشه در غیر اینصورت برنامه، اسمبلی System.Web.Extensions و سایر ملزومات رو روی سرور نمی شناسه و با خطا روبرو می شه.
من این موضوع رو تجربه کردم.

سلام
کافیه اون 2 تا DLL رو از پوشه محل نصب Microsoft AJAX تو پوشه Bin روی سرور کپی کنید.
System.Web.Extensions.dll و System.Web.Extensions.Design.dll

Behrouz_Rad
شنبه 19 خرداد 1386, 12:43 عصر
چیزی که میگی مربوط به Silverlight است که هاست باید از اون پشتیبانی کنه.

hamid58
شنبه 19 خرداد 1386, 14:18 عصر
سلام
کافیه اون 2 تا DLL رو از پوشه محل نصب Microsoft AJAX تو پوشه Bin روی سرور کپی کنید.

یعنی وقتی شما Ajax asp.net رو نصب می کنید همچین dll هایی می بینید ؟! مطمئن هستید ؟!؟!

چیزی که من دارم :

Microsoft.Web.Extensions.dll
AJAXExtensionsToolbox.dll

هست !

majid_afra222
شنبه 19 خرداد 1386, 15:12 عصر
سلام
فکر کنم باید AJAX Extensions رو هم نصب کنید تا اون DLLها رو داشته باشید.

morteza57
شنبه 19 خرداد 1386, 22:28 عصر
سلام

جالبه، من تا حالا از این روش استفاده نکردم. ولی این رو می دونم که اگر بخواهیم به طور معمولی از امکانات Atlas استفاده کنیم باید سرور مربوطه ASP.NET 2 Ajax Extensions رو نصب کرده باشه.

morteza57
شنبه 19 خرداد 1386, 22:38 عصر
یعنی وقتی شما Ajax asp.net رو نصب می کنید همچین dll هایی می بینید ؟! مطمئن هستید ؟!؟!

چیزی که من دارم :

Microsoft.Web.Extensions.dll
AJAXExtensionsToolbox.dll

هست !

فکر می کنم Microsoft.Web.Extensions.dll مربوط به زمانی بود که Atlas در مراحل تست و نسخه های بتا بود و نام اسمبلی نسخه آلفای اون به System.Web.Extension تغییر کرده.

hamid58
یک شنبه 20 خرداد 1386, 00:22 صبح
فکر می کنم Microsoft.Web.Extensions.dll مربوط به زمانی بود که Atlas در مراحل تست و نسخه های بتا بود و نام اسمبلی نسخه آلفای اون به System.Web.Extension تغییر کرده.

نسخه اصلی و نهایی رو نصب کردم !

سار
یک شنبه 20 خرداد 1386, 17:19 عصر
این مشکل امروز گریبان گیر من شد.
همه چیز رو بردم و نصب کردم ولی قسمتهایی که Ajax کار شده بود کار نمی کرد.
همه DLL ها رو هم بده بودم، چرا کار نکرد؟

morteza57
یک شنبه 20 خرداد 1386, 23:34 عصر
این مشکل امروز گریبان گیر من شد.
همه چیز رو بردم و نصب کردم ولی قسمتهایی که Ajax کار شده بود کار نمی کرد.
همه DLL ها رو هم بده بودم، چرا کار نکرد؟

فکر می کنم بهترین راه این باشه که با مدیر سرورتون تماس بگیرید و درخواست کنید که ASP.NET 2 Ajax Extensions رو روی سرور نصب کنه تا مشکلتون رفع بشه.

m.hamidreza
شنبه 02 تیر 1386, 23:36 عصر
آقا بالاخره باید اون دوتا DLL رو کپی کنیم یا Host باید Microsoft AJAX EXTENSION رو Support کنه ؟! :متفکر:

reza_62
یک شنبه 03 تیر 1386, 09:36 صبح
با سلام تا آن جا که من تحقیق کردم کردم ، بهترین حالت این است که بر روی سرور نصب شده باشد در غیر این صورت اگر Host شما full trust باشد شما می توانید dll های ASP.NET AJAX را در فولدر BIN برنامه کپی و از آن استفاده کنید . از دوستان اگر کسی باشد که فرق full trust را با medium trust بگوید ممنون می شوم . در مورد host های ایرانی اگر آقای راد اجازه بدهند اسمش را این جا می گذارم .

aidinwashere
جمعه 22 تیر 1386, 19:42 عصر
بالاخره چی شد؟
هاست باید ساپورت کنه یا نه فقط asp.net 2 داشته باشه کفایته؟

m.hamidreza
جمعه 22 تیر 1386, 21:10 عصر
بالاخره چی شد؟
هاست باید ساپورت کنه یا نه فقط asp.net 2 داشته باشه کفایته؟

هاست باید ساپورت کنه البته ساپورت لغت مناسبی نیست ولی خودتم نمی تونی با کپی dll ها درستش کنی ،من تجربش کردم دل انگیز! قبلش از host بپرس .....

Nightbat
شنبه 23 تیر 1386, 10:34 صبح
آقا بالاخره باید اون دوتا DLL رو کپی کنیم یا Host باید Microsoft AJAX EXTENSION رو Support کنه ؟! :متفکر:

من تازه گی ها به این مشکل بر خوردم، آخر هم مجبور شدم نصبش کنم!