PDA

View Full Version : راه اندازی میل سرور در اینترانت و نیازمندیهای آن

faramarz_s
جمعه 21 فروردین 1383, 21:26 عصر
سناریو: :roll:
در یک اینترانت لازمست کاربران در یک صفحه مشخص به میل سرور وصل شده و بصورت وب بیسد مدیریت کاملی بر روی ایملهای خود داشته باشند.
به نظر می رسد یک میل سرور مجزا هم نیاز باشد:
با فرضهای زیر >>
الف- ویندوز 2000 سرور:
1- مناسبترین میل سرور کدامست؟
2-مناسبترین برنامه مدیریت Web-Based ایمیل برای کلیه کاربران چیست؟
ب-ویندوز ایکس پی :
1-؟
2-؟
ج-ویندوز 2003 :
1-؟
2-؟
د:با توجه به اینکه این اینترانت در ارتباط تنگاتنگی با شبکه داخلی سازمان مشتری است آیا Web-Based بودن مدیریت ایمیل (برای کاربران و مدیران) پیشنهاد می شود؟

Gladiator
جمعه 21 فروردین 1383, 21:52 عصر
اینترانت ؟

اگر برای اینترانت لازم داری باید حتما یک DNS سرور هم روی شبکه داشته باشی .

میتونی از Imail استفاده کنی .

موفق باشی .

faramarz_s
جمعه 21 فروردین 1383, 21:59 عصر
Imail server نرم افزاری برای اینکار است؟
ممکنه بیشتر توضیح بدهید یا مرجعی سایتی معرفی کنید؟

faramarz_s
جمعه 21 فروردین 1383, 22:16 عصر
http://email.about.com/cs/winserverreviews/gr/imail_server.htm?terms=sharewarenl

IMail Server also comes with a rich web-based interface to mail and calendaring

یک نکته برای اینکه در اینترانت کاربران به این سرور میل دسترسی(با لاگین) پیدا کنند کافیه که آدرس صفحه آنرا بدهیم؟[/code]

Gladiator
جمعه 21 فروردین 1383, 22:25 عصر
بله ٬ IMail یک برنامست که هم با اون میتونی Web Base به میل باکستون سر بزنید ٬ هم میتونید از طریق کلاینتهای مختلف به اون متصل بشید و ....

بله تقویم و دفترچه یادداشت هم داره که از طریق وب قابل دسترسیه .

بله کافیه آدرس و شماره پورت رو وارد کنی و خلاص .

faramarz_s
شنبه 22 فروردین 1383, 11:01 صبح
چرا Exchange server را پیشنهاد نمی کنید؟(بهر حال مال خود مایکروسافته و ...)

Gladiator
یک شنبه 23 فروردین 1383, 01:01 صبح
شما همون Imail رو کار کن تا برسیم به سر Exchange Server

faramarz_s
یک شنبه 23 فروردین 1383, 11:08 صبح
ورژن رایگان آنExpress را دانلود کرده و در حال آزمایش هستم؟
احیانا یه چیزی تو این مایه منتها برنامه نویسی شده با دات نت که برنامه Web-Based آن با ASP.Net نوشته شده باشد .سرغ ندارید؟

Gilbert
یک شنبه 23 فروردین 1383, 11:55 صبح
من بهتون Mdaemon رو پیشنهاد میکنم خودم تستش کردم باگ زیاد داره ولی بدک نیست مخصوصا اگه بخوای فارسیش کنی از IMail راحت تره !

faramarz_s
یک شنبه 23 فروردین 1383, 12:06 عصر
با تشکر اتفاقا فارسی سازی خیلی برای من مهمه!
منتها من ASP.Net کار کرده ام.

faramarz_s
یک شنبه 23 فروردین 1383, 12:16 عصر
آقا یکی از پیش نیازهای این نرم افزار Winsock 2 می باشد.(چون بقیه را http://www.altn.com/products/requirements.asp?product%5Fid=MDaemon را می دانم که شبکه دارد.
این چی هست و احیانا مشکل ساز نیست؟

faramarz_s
یک شنبه 23 فروردین 1383, 12:17 عصر
:wink:

Gilbert
یک شنبه 23 فروردین 1383, 13:02 عصر
در مورد WinSock 2 میتونین به این سایت مراجعه کنید اینجا کامل نوشته در موردش
http://www.sockets.com/winsock2.htm

Gilbert
یک شنبه 23 فروردین 1383, 13:05 عصر
یادم رفت بگم ویندوز 95 و 98 احتیاج دارند Winsock 2 روشون نصب بشه و برای همین منظور میتونید به این آدرس مراجعه کنید http://www.microsoft.com/windows95/downloads/contents/WUAdminTools/S_WUNetworkingTools/W95Sockets2/Default.asp

faramarz_s
یک شنبه 23 فروردین 1383, 14:50 عصر
تشکر.
در مجموع گیلبرت عزیز با توجه به اینکه Exchange Server دیفالت ویندوزه استفاهد از این سرورها کارای اش چطوره؟

Gilbert
یک شنبه 23 فروردین 1383, 18:44 عصر
خب من برای فارسی کردن با Mdaemon مشکلی نداشتم ولی در مورد Exchange تا حالا اقدامی برای فارسی سازیش نداشتم.
ولی در کل برای نصب Exchange شما با سیستم پنتیوم 133 هم میتونید این کار رو انجام بدید.
ولی یه نکته دیگه که هستش قیمت این دو محصوله ! (البته اگه میخوای یه چیز درست و حسابی راه بندازی) Mdaemon نسخه بدون محدودیتش 1980 دلار و Exchange 2003 5-Client حدودا 1107 دلار هستش !

با این همه اوصاف Exchange به نظر بهتر میاد ولی من Mdaemon رو برای جاهای کوچیک ترجیح میدم !

faramarz_s
دوشنبه 24 فروردین 1383, 12:08 عصر
شما این محصول را خریداری کرده اید(به دلار) :shock:

faramarz_s
دوشنبه 24 فروردین 1383, 12:14 عصر
اتفاقا امروز در اداره کلی بودم اونها هم از همین که شما استفاده می کنیدMDaemon برای مدیریت ایمیلهایشان استفاده می کردند.
حالا سوال من اینه که محیط وب بیسد کار با نرم افزار MDaemon با چی برنامه نویسی شده وآیا سورس آن را به مشتری می دهند؟
و مهمتر اگر قرار به خریداری با پرداخت 1000 دلاری باشه شما از کجا خریده اید و با توجه به مباحث تحریم و این حرفا مشکلی نداشته اید؟ :مخالف:

Gladiator
دوشنبه 24 فروردین 1383, 13:30 عصر
کرکش رو میتونی به اندازه موهای سرت توی این سایتو اون سایت پیدا کنی .

البته امیدوارم کچل نباشی . :mrgreen:

ولی از من میشنوی همون Imail رو استفاده کن . این Mail Server که شما ظاهرا ازش خوشتون اومده و انتخابش کردید چیز بدی نیست ولی به پای Imail نمیرسه . ضمنا به همین خوابو خیال باش که سورسش رو بهت بدن :wink:

موفق باشی . :flower: :heart:

faramarz_s
دوشنبه 24 فروردین 1383, 15:19 عصر
امیدوارم کچل نباشی
دارم میشم

این Mail Server که شما ظاهرا ازش خوشتون اومده و انتخابش کردید چیز بدی نیست ولی به پای Imail نمیرسه .هنوز چیزی انتخاب نکرده ام 2 نکته مهمه:
1-فارسی سازی بی دردسر
2-محیط وب ساده برای کاربران بیسواد(از لحاظ کامپوتری)
Gilbert
دوشنبه 24 فروردین 1383, 23:19 عصر
Mdaemon با CGI نوشته شده و سورسش رو بهتون نمیدن ! ولی در اصل میتونید با تغییر یک سری از فایلها که بعد از خرید به صورت Document هم به شما میدن خیلی راحت کل نرم افزارت رو فارسی کنی ولی این فقط برای Interface این میل سرور هستش ولی اگر میخواین بتونید امکانات فارسی شبیه پارسی میل و... داشته باشید باید با برنامه نویسی آشنایی داشته باشید !
در صورتی که برای Interface تنها احتیاج به دانستن اصول برنامه نویسی میباشد. !
ولی در مورد کرک باید بگم خب با کرک مهمترین چیز یعنی پول رو بدست میاری :wink: ولی پشتیبانیسریع و به موقع رو از دست میدی ! ضمن اینکه هیچ تضمینی رو سرورت هم نمیتونه وجود داشته باشه !

Gladiator
دوشنبه 24 فروردین 1383, 23:38 عصر
دیگه نیازی به پشتیبانی نیست گیلبرت خان . این که دیگه کار بچه خورده هاست . مهندس از پسش بر میاد .

موفق باشی .

Gilbert
سه شنبه 25 فروردین 1383, 05:32 صبح
بعیده !

iman_n21
شنبه 28 فروردین 1389, 10:03 صبح
اینهایی که گفتید همش 5 یوزر و 10 یوزر ساپورت میکنه ظاهرا
اگر جایی حدود 200 یوزر داشت این سرورها میتونه جوابگو باشه ؟