PDA

View Full Version : تعریف ارایه

samira3
جمعه 18 خرداد 1386, 23:18 عصر
سلام به دوستان
من در تعریف ارایه کمک کنید در
چندتا buttonدارمvb.net می خوام ارایه کنم
اقای غفوری تکه برنامه شما اجرا کردم ایا picure box شما ارایه است اگه هست چه طوری بهش عکس می دین وجه طوری باهاش کار میکنید تورو خداکمک کنید
مرسی

ghafoori
شنبه 19 خرداد 1386, 07:14 صبح
دوست عزیز به این کدها نگاه کن برنامه شما یک چیزی شبیه این باشد

Dim a As Integer
Dim p As PictureBox

Sub create_picturebox()
For a = 1 To 10
p = New PictureBox
p.Top = a * 30
p.Left = 30
p.Name = "a" + a.ToString
AddHandler p.Click, AddressOf pic_click
me.controls.add(p)
Next
End Sub

Sub pic_click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs)
p = CType(sender, PictureBox)
End Sub

Sub choose_image(ByVal picname As String, ByVal i As Image)
p = CType(Me.Controls(picname), PictureBox)
p.Image = i
End Sub

تابع create_picturebox کارش این است که 10 تا picturebox درست می کند شما می توانید این تابع را تغییر دهید تا هر چندتا کنترل را روی فرم شما قرار گیرد تابع pic_click تابعی است که با کلیک رویه هر کدام از picturebox اجرا می شود
تابع choose_image برای انتخاب عکس برای هر کنترل دلخواه ابتدا نام کنترل مثلا a1 و یک عکس را به این تابع بفرستید با استفاده از این کد

p = CType(Me.Controls(picname), PictureBox)
p.Image = i

این تابع عکس مورد نظر شما داخل ان کنترل قرار میدهد

__H2__
شنبه 19 خرداد 1386, 09:32 صبح
سلام
دوست عزیز کاربر ghafoori (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=11725) کدتان را اصلاح کنید! فراموش کرده اید فقط یک خط برای اضافه کردن کنترل به فرم بنویسید یا در تایپ از قلم افتاده!؟

ghafoori
شنبه 19 خرداد 1386, 12:19 عصر
شرمنده کاربر samira3 این سوال را چند بار پرسیده بود من هم اول صبح سریع چندتا کد فرستادم عجله ای شد حالا هم اصلاحش کردم با تشکر از دوستان

samira3
شنبه 19 خرداد 1386, 16:17 عصر
مرسی
لطفا کنید بازم به من کمک کنید

samira3
شنبه 19 خرداد 1386, 20:04 عصر
فراخوانی که گفتید کجا وچه شکلی باید باشه
بیشتر توضیح بدین

ghafoori
شنبه 19 خرداد 1386, 20:58 عصر
ببین دوست عزیز خاصیت Controls در فرم حاوی تمام کنترل هاست حالا اگر نام هرکدام را داشته باشی می توانی به ان به راحتی با این کد

Me.Controls(picname)

به ان دست پیدا کنی و این کد

CType(Me.Controls(picname), PictureBox)
نوع کنترل مورد نظر را به picturebox تغییر می دهد که کار باهاش راحتتر بشود
شما دقیقا مشکل شما چیست توضیح کامل بدید مثلا من این کدها را نوشتم می خوام این کارها را انجام بدن و ...
در ضمن این قدر هم تاپیک اضافی ندید داخل همین تاپیک بنویسید من پست شما را می بینم من در هر تاپیکی که می نویسم ان پست برای من اشتراک شده و به محض ارسال پست جدید میلی از طرف انجمن برای من فرستاده می شود پس حتما پستهای شما را مطالعه می کنم

samira3
شنبه 19 خرداد 1386, 23:47 عصر
سلام من برنامه جورچین باrandom عکس می خوام انجام بدم که کارم به ارایه گیر کرده
من میفهمم ارایه درست شده اما اینجا که بهpicturboxعکس وصل میکنید نمی فهمم برنامه شما رو اجرا کردم ولی کلیک میکنمهرجاشو عکسی نشان نمی دهد فکر میکنم چون تابع فراخوانی نشده مشکل داره وهیچی نشان نمی دهد