PDA

View Full Version : مشکل در اجرای دستور SQLدروی بی

jannati
شنبه 19 خرداد 1386, 09:19 صبح
به نام یکتا هستی بخش مهربان
باسلام
من یک دیتابیس دارم که یکی از جداولش 3تا فیلد کد،نام و آدرس دارد.سیستم من که با وی بی نوشتم در ثبت هر رکورد برای این جدول به طور خودکار کد را برمیگرداند و کاربر فقط نام و آدرس را پرمیکند.حالا دربرخی مواقع یک کد موجود است فقط نام و آدرس خالی شده است.من با دستور اسکیوال زیر میخواهم که این کدهایی را که نام و آدرس آنها خالی هستند پیداکنم.اما کار نمیکند:

strsql = "select * from moshtarak where name='" & "" & "' and address='" & "" & "' order by code "

جالب اینجاست که اگر از اول یک رکورد را خالی واردکنم کد آن رکورد را برمیگرداند.اما اگر نام و آدرس یکبار وارد شده و بعد پاک شود این دستور کار نمیکند.لطف کنید راهنمایی کنید

reza1357
شنبه 19 خرداد 1386, 09:31 صبح
بنظرم دستور SQL رو به این شکل قرار بده :

strsql = "select * from moshtarak where name=Is Null and address=Is Null order by code "

jannati
شنبه 19 خرداد 1386, 09:39 صبح
ممنون از محبتت
البته کد شما را برای استفاده دیگران تصحیح میکنم:

"select * from moshtarak where IsNull(name) and IsNull(address) order by code "

eniak21
شنبه 13 مرداد 1386, 22:18 عصر
سلام دوستان
من بانکهامو با اس کیو ال ساختم و فرمها را در وی بی6 طراحی کردم و با شی ادو ارتباط برقرار کردم و برای اضافه کردن اطلاعاتی که از کاربر توسط تکس باکس گرفته میشه به جدول اس کیو ال در دکمه ذخیره کد زیر رو نوشتم و با حالات مختلف چک کردم اما جواب نداد:
insert into person values(code.text)
که پرسن جدولم است و محتوای کد.تکست باید در فیلد کد این جدول ذخیره شود
میخواستم بدونم این دستور باید به چه صورت باشه؟
اصلا میشه توسط کدنویسی در وی بی6 به جداول اس کیو ال اطلاعات اضافه کرد؟
اگر میشه با چه دستوری و چطور؟(با مثال لطفا)
ممنونم
پایدار باشید

eniak21
یک شنبه 14 مرداد 1386, 21:44 عصر
سلام دوستان
1-من با دستور:

Adodc1.Recordset.AddNew
Adodc1.Recordset.Fields("Name") = Text1.Text
Adodc1.Recordset.Fields("family") = Text2.Text
در وی بی6 به جدولم در اس کیو ال 2000 رکورد اضافه کردم و وقتی از طریق اینترپرایس منیجر جدول رو مشاهده کردم رکوردها اضافه شده بود و چون اطلاعات برای تست وارد شده بود اطلاعات را از طریق همان پنجره با راست کلیک و انتخاب دیلیت پاک کردم ولی بعد از اینکار بدون اعلام خطا دیگه رکوردی ذخیره نشد...چیکار باید بکنم؟
2-برای ذخیره و بازیابی تصویر در جداول اس کیو ال باید چیکار کنم؟ (نوع فیلد تصویر را ایمیج تعیین کردم حالا برای ذخیره تصویر در جدول باید چه دستوری بکار ببرم؟ اصلا نوع رو درست تعیین کردم؟)
3-فیلدهای عددی که کلید نیستند و در جدول allow null هستن اگر در هنگام اجرای برنامه وارد نشن خطا رخ میده چرا؟ چطور این مشکلو حل کنم؟
پایدار باشید