PDA

View Full Version : پرش به ابتدای حلقه Do .... Loop

A.Farzin
شنبه 19 خرداد 1386, 18:23 عصر
با سلام

اگر بخواهیم که از وسط یک حلقه Do ... Loop و قبل از اینکه کنترل برنامه به انتهای حلقه برسد، کنترل برنامه را به اولین خط بعد از Do برگردانیم چکار باید کرد.
آیا دستوری هست که وقتی در داخل این حلقه گذاشته شود، باعث چنین کاری شود؟

ممنون

newgoldenman
شنبه 19 خرداد 1386, 19:16 عصر
دستوری که فکر نکنم باشه برای این کار. اما برای اینکه به خواسته ی خودتون برسید، میتونید دستور مورد نظرتون رو (Do ...Loop) رو داخل یک متد تعریف کنید تا هر بار که نیاز داشتید، با Break کردن از داخل اون حلقه و در نتیجه از داخل متد خارج بشین، و برای بار بعد بتونید به راحتی اون متد و در نتیجه اون حلقه رو اجرا کنید.

noorsoft
شنبه 19 خرداد 1386, 21:33 عصر
شما باید با استفاده از یک شرط و با استفاده از goto برنامه را به خط مورد نظر هدایت کنید

__siavash__
شنبه 19 خرداد 1386, 23:26 عصر
یه لیبیل درست کن مثلا لیبیل A بعد دستورهای لازم رو توش بذاز بعد هر وقت خواستی با دستور :goto A برو به اون لیبیل

noorsoft
یک شنبه 20 خرداد 1386, 04:04 صبح
یه لیبیل درست کن مثلا لیبیل A بعد دستورهای لازم رو توش بذاز بعد هر وقت خواستی با دستور :goto A برو به اون لیبیل
اینو که من قبلا گفته بودم لا اقل یک مطلب جدید بگو دیگران بتونن استفاده کنن

__H2__
یک شنبه 20 خرداد 1386, 14:05 عصر
سلام

اینو که من قبلا گفته بودم لا اقل یک مطلب جدید بگو دیگران بتونن استفاده کنن
چشم!
مطلب جدید اینکه که اگر با VB8 کار کنید دستور Continue دقیقاً مخصوص همین کار است که در VB6 پکیده وجود ندارد. :لبخند:

vblover
دوشنبه 21 خرداد 1386, 05:05 صبح
سلام

چشم!
مطلب جدید اینکه که اگر با VB8 کار کنید دستور Continue دقیقاً مخصوص همین کار است که در VB6 پکیده وجود ندارد. :لبخند:

به نظر من فرقی بین ورژن های مختلف وی بی نیست برنامه نویس باید برنامه نویس باشه

__H2__
دوشنبه 21 خرداد 1386, 10:17 صبح
سلام

به نظر من فرقی بین ورژن های مختلف وی بی نیست برنامه نویس باید برنامه نویس باشه
لطف فرمودید! :لبخند: :اشتباه:
پس فرق شما فرقی بین فتوشاپ 3 و فتوشاپ CS3 قائل نیستدید مهم فتوشاپ و عدد 3 است که هر دو دارند!
کدام ورژن درگوگوری VB است که با Ascii کار میکنه و نوشتم متن فارسی با شما و دیدنش با خدا! ؟
کدام ورژن درگوگوری VB است که از قواعد OOP پشتیبانی نمیکنه؟
کدام ورژن درگوگوری VB است که امکانات پیشرفته ای مثل Overload اپراتورها و یا کلاس های template را پشتیبانی نمیکنه؟
کدام ورژن درگوگوری VB است که برای هر کار کوچکی باید یک ActiveX خارجی را در آن Include کنید؟
کدام ورژن درگوگوری VB است که هیچ کاری جالبی (بجز چند مورد انگشت شمار) را نمیتواند در runtime انجام دهد؟

کدام...
چند تا دیگه میخواهید؟ سفارش بدید ما در حد توان وقتی مان در خدمت هستیم! :لبخند:
:متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر:
به نظر من اختلاف VB6 با VB8 مثل اختلاف VB6 است با QB یا Windows با DOS تا وقتی VB.Net را درک نکنید متوجه نمیشوید که چه چیزهایی را VB6 از شما دریق میکند و چقدر در پیت است! :گیج:
بای!

MM_Mofidi
دوشنبه 21 خرداد 1386, 12:16 عصر
سلام

کدام ورژن درگوگوری VB است که با Ascii کار میکنه و نوشتم متن فارسی با شما و دیدنش با خدا! ؟
کدام ورژن درگوگوری VB است که از قواعد OOP پشتیبانی نمیکنه؟
کدام ورژن درگوگوری VB است که امکانات پیشرفته ای مثل Overload اپراتورها و یا کلاس های template را پشتیبانی نمیکنه؟
کدام ورژن درگوگوری VB است که برای هر کار کوچکی باید یک ActiveX خارجی را در آن Include کنید؟
کدام ورژن درگوگوری VB است که هیچ کاری جالبی (بجز چند مورد انگشت شمار) را نمیتواند در runtime انجام دهد؟

کدام
بای!قرار نشد نمک دون بشکنید دیگه
همه اینها که گفتی قبول ولی VB6 هنوزم عشق منه ولو با وجود C# و VB.net اونم 2005

noorsoft
دوشنبه 21 خرداد 1386, 12:27 عصر
وی بی 6 بهترین محیط برنامه نویسی که من هر کاری که تو توی خواب هم فکرشو نمی کنی با هاش نوشتم اجازه نمی دم به محبوب ترین زبان برنامه نویسی جهان (بیش از 90%) کاربر داره توهین بشه

__H2__
سه شنبه 22 خرداد 1386, 11:15 صبح
سلام دوست عزیز

وی بی 6 بهترین محیط برنامه نویسی که من هر کاری که تو توی خواب هم فکرشو نمی کنی با هاش نوشتم بچه جون بیا یک موضوع انتخاب کن من با وی بی 6 مینویسم و تو با دات نت با اینکه من خودم دات نت هم کار می کنم ولی اجازه نمی دم به محبوب ترین زبان برنامه نویسی جهان (بیش از 90%) کاربر داره توهین بشه

:قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه:
واقعاً کلی خندیدم! جالب بود! وقتی فکر آن سرهای پر سودا را را میکنم....! حالا چه را میزنی؟ زورت را به من پیرمرد میرسانی! بابا ما خودمان رفتی هستیم،؛ نیازی به مشت پر انرژی شما نداریم! :گریه:
امیدوارم دوستان نگویند با موضع تاپیک ربطی ندارد که ربط پیدا کرده و شاید بتوانم تعدادی از این جوانان رشید VB6 کار را برای صوق به سمت VB7 و VB8 اغفال کنم! :بوس: خدا را چه دیدی! پس ادامه میدهم.
جوان رشید، بدون شک طرفداری قوی تر از خود من در مورد basic پیدا نخواهی کرد.
من کار با این زبان را با خود خالص Baisc سپس نسخه توربو و کویک آن شروع کردم، اما این دلیل نمیشد که وقتی VB آمد همچنان به QB بچسبم! :متفکر:
اگر شما میخواهید وفا دار باشید چرا با QB یا TB کار نمیکنید؟؟؟؟!!!!! :متفکر:
عاشق Photoshop بودن دلیل منطقی ای برای کار نکردن با Photoshop نسخه جدید نمیشود! میشود؟ تازه به نظر من خودش اثبات علاقه است!
کمی منطقی بودن مسئله را حل میکند، نیازی به کتک کاری من پیرمرد هم ندارد.

راستی خاطره کاملاَ جدی و صددرصد معتبر و تاریخی یادم اومد: (که در فروم دیگری هم مطرح کرده بودم!)
ما تو یکی از جنگ ها که با داداش بن بودیم ( بابا داداش ناپئون بناپارت رو میگم، چون ما باش صمیمی بودیم بش می گفتیم داداش بن) وقتی توصیفات سینه چاکان VB6 رو براش گفتم، با حسرتی از ته دل جواب داد:
"آه! حیف H2، حیف! ما اگر ده تن از این طرفدارهای VB6 را داشتیم، جهان را فتح میکردیم!"
باور کنید، h2 اش را هم گفت! من که به شما دروغ نمیگم! :لبخند:

میبخشید عیشتان با VB6 را برهم زدم! خوش باشید!!!

MMR_1344
سه شنبه 22 خرداد 1386, 11:53 صبح
سلام دوست عزیز ما هم پیر شدیم به امید خدا که شما سالهای سال زنده و سربلند باشید من با QB خیلی کار کردم و دیگر برنامه های اون ولی وقتی میشه از چیز جدیدتر و بهتر استفاده نمود نباید برنامه های قدیم رو دور انداخت و با اونها بی احترامی کرد انگار اینکه جوانها برای ما پیرترها تره هم خورد نکنن

__H2__
سه شنبه 22 خرداد 1386, 12:17 عصر
سلام
یک قطره از امکانات VB8
نوع داده های خام پشتیبای شده:
Byte - SByte - Short - UShort - Integer - UInteger - Long - ULong - Single - Double - Decimal - Dater - String
و نیز برخلاف VB6 شما میتوانید به راحتی نوع های جدید تعریف کنید و به طور گسترده از آن ها استفاده کنید میتوانید به VB8 بگویید که اگر بین دو نوع داده جدیدی که شما خودتان ساخته اید علامت جمع آمد VB8 باید چه کار کند، متوجه شدید؟ یعنی شما ساختار جدیدی تعریف میکنید و مشخص مسکنید عمل جمع برای ساختار شما چگونه باید صورت بگیرد و به راحتی میتوانید از آن در همه جای پروژه استفاده کنید.
بیش از چندین هزار کلاسس ماژول اماده برای شما وجود دارد که اعمالی را که در VB6 نیاز به صدها خط کد نویسی دارد در چند تک خط انجام میدهد، مثلاً
کلاسس های بسیاری برای ارتباطات شبکه و ویندوز سرویس و وب سرویس و...
شما به راحتی میتوانید کامپونتی طراحی کنید در آن طرف دنیا باشد و شما از این طرف دستورات و توابعش را اجرا کنید... و یا ماژول های گسترده ای برای ارتباطات hhtp و یا ftp و...
ماژول اماده برای ارسال ایمیل که کار ارسال را میتوان در دو خط کد نویسی انجام داد!
ماژول دقیق و کامل برای تقویم هجری شمسی که به را حتی تبدیل تاریخ را انجام میدهد.
برخرداری از ماژول ها و موتور runtime بسیار قوی!
شما به راحتی میتوانید برنامه ای بنویسید که مثلاً:
نام و سیر یک Dll دات نتی را در TextBox تحویل بگیرد و لیست کنترلهای موجود در آن را نشان دهد و با اتنخاب هر کنترل یا تایپ نام کنترل (مثلاً تایپ کردن ListView) برنامه یک نمونه از آن کنترل را بسازد، گرفتید چی میگم! نام کنترلر را در TextBox تایپ کنید و خود کنترل در فرمتان ساخته شود!!!

واقعاً نمیدانم کجایش و کدام جذابیتش را توضیح دهم، چندین هزار ماژول کلاس آماده وجود دارد که هر کدام دنیایی از قدرت و کارآیی و جذابیت دارد، واقعاً خارج از حوسله منت و شماست که انها را شرح دهم.
اگر انصافاً نگاهی به موارد بالا بیاندازید متوجه میشود که پیاده سازی هر کدامشان برای ما در VB6 میتواند کابوسی باشد!
واقعاً متوجه نمیشوم چرا وقتی VB8 است باید با VB6 کار کرد، من نمیگویم بروید و با ++C و #C کار کنید، میگویم با همان عشقتان VB کار کنید، ولی آخرین ورژن! ما مخلص VB6 هم هستیم اما تا قبل از VB7 و الآن هم مخلص VB8 هستیم ولی تا قبل از ورود نسخه کامل VB9 !!!

سلام دوست عزیز ما هم پیر شدیم به امید خدا که شما سالهای سال زنده و سربلند باشید من با QB خیلی کار کردم و دیگر برنامه های اون ولی وقتی میشه از چیز جدیدتر و بهتر استفاده نمود نباید برنامه های قدیم رو دور انداخت و با اونها بی احترامی کرد انگار اینکه جوانها برای ما پیرترها تره هم خورد نکنن
نمی خوام بگم مخلص پیرمردها هم هستیم، چون شاید جنبه خودستایی پیدا کنه!!! برای رفع ابهام احتمالی بگم:
ولی به نظر من نسخه قدیمی یک نرم افزار (کسی نگفت نسخه قدیمی یک آدم!) زیاد ارزش ندارد و شاید فقط برای خاطرات خوش گذشته نگه داشتن سی.دی نصبش کافی باشد!!! اما نباید باعث توقف و ایستادنمان در یک نقطه شود! بارها گفته ام: قطار علم میرورد و معطل کسی نمیشود این ما هستیم که باید خود را به آن برسانیم.
--------------------------------------------------------------------

اگر در گذشته و مثلاً همین QB کلی از وقتتان را صرف ذخیره اطلاعات میکردید، حالا دیگر نیازی نیست موتور های قوی بانک های رابطه ای مثل SQLServer - JET- Oracel و... وجود دارد و باید وقت پر ارزش را صرف مسایل مهم تر کنیم، وقتی ماژول آماده ارسال ایمیل وجو دارد نباید روزها وقت با ارزش را صرف طراحی مجدد آن کرد! نباید چرخ را دوباره اختراع کرد.

همه دوستان موفق و پیروز و سربلند باشند. (و انشا ا... زود تر اغفال شوند!)