PDA

View Full Version : Visual Data Manager

(سیدشریفی)
شنبه 22 فروردین 1383, 09:05 صبح
با سلام
در نسخه شماره 6 میشد با Visual Data Manager فایل دیتا بیس در اکسس تولید کرد و با یک گزینه میشد کد ارتباط با این فایل و یا اینکه با یکسری کدهای ساده کد ارتباط با فایل را ایجاد نمود .
حال در دات نت چطوری یک فایل دیتا بیس ساخته شده و چطوری با آن ارتباط برقرار میشود لطفا اگر امکان دارد با قرار دادن یک کد نمونه در اینجا به این سوال پاسخ دهید .
با تشکر
:roll:

sh
شنبه 22 فروردین 1383, 16:07 عصر
در دات نت دیگر اینطور نیست !

البته میشه در زمان اجرا بانک اکسس رو با دستور ساخت ولی شما باید سعی کنید در همان محیط اکسس بانک را با امکانات بیشتری طراحی کنید

(سیدشریفی)
شنبه 22 فروردین 1383, 18:37 عصر
فرض کنید بانک را در اکسس طراحی نمودم حالا اگر لطف کنید و طریقه اتصال به این بانک را با یک نمونه کد در اینجا قرار دهید ممنون خواهم شد .
من تازه دات نت را شروع کرده ام به همین دلیل کمی برایم پیچیده میباشد .
:گیج:

sh
یک شنبه 23 فروردین 1383, 14:42 عصر
در اول کد فرم این کلاسها رو وارد کن

Imports System.Data
Imports System.Data.OleDb

در زیر این کد (کدهای نوشته شده توسط محیط دات نت) Inherits System.Windows.Forms.Form

با این فرض که نام بانک شما db1.mdb و در پوشه Bin کنار فایل اجرائی قرار دارد بنویس :

Dim conn As New OleDb.OleDbConnection _
("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=db1.mdb")
Dim dsTest As New DataSet
Dim daTest As New OleDb.OleDbDataAdapter("SELECT ID , Money FROM Table1", conn

و در زیر رویداد Load فرم بنویس

conn.Open()
daTest.Fill(dsTest, "Table1")

DataGrid1.DataSource = dsTest.Tables("Table1")

و به این ترتیب شما دیتاگرید را از داده پر میکنید

در ضمن اگر میخواهید یاد بگیرید همیشه سعی کنین اول از کتابهای داخلی با محیط آشنا شوید و بعد اطلاعات خود را با خواندن کتابهای اصلی و رجوع به سایتهای مختلف گسترش دهید چون مطلب گسترده هست مثلا این کدی رو که من نوشتم به چند صورت مختلف میشود نوشت و نوع کانکشن استرینگ بسته به اینکه فایل دارای پسورد باشد یا اصلا دیتابیس شما یک فایل Excel باشد فرق میکند

(سیدشریفی)
دوشنبه 24 فروردین 1383, 13:30 عصر
آقا شهریار دستت درد نکنه من این کد را آزمایش کردم خوب جواب داد .
حال سوال دیگری دارم و آن اینکه چطوری با استفاده از کد نویسی میتوانیم بانک را پرکرده یا ویرایش و یا حذف نمائیم .
و دوم اینکه آیا در حال طراحی میتوان جدولهای دیتاگرید را به بانک متصل نمود و مثل نسخه 6 عنوانها دیده شوند تا بتوانیم آنها را ویرایش و اندازه آنها را تغییر دهیم .
اگر در حالت طراحی این کار امکان ندارد در کجا میتوان عنوانها و عرض ستونها و نظیر اینها را در دیتا گرید تغییر داد .
از جوابتان خیلی خیلی ممنون .

:D

sh
دوشنبه 24 فروردین 1383, 15:54 عصر
همانطور که گفتم :

همیشه سعی کنین اول از کتابهای داخلی با محیط آشنا شوید

هر کاری که به ذهنتان بیاید میتوانید انجام دهید چه در زمان طراحی و چه در زامان اجرا و برای یادگیری بهتر است جهت آشنائی به کتابهای زیر مراجعه کنید

راهنمای جامع برنامه نویسان Visual Basic.NET از انتشارات آیلار
کتاب آموزش Visual Basic.NET از انتشارات نشر
کتاب آموزش ADO.NET از انتشارات ناقوس

و تاحد بسیار خوبی پیشرفت میکنید و منطق NET. رو متوجه میشین