PDA

View Full Version : ذخیره کردن فایل word در یک بانک اطلاعاتی

Panje Tala
شنبه 22 فروردین 1383, 09:40 صبح
با سلام خدمت دوستان دلفی کار
فرض کنید با استفاده از ابزار WordApplicationوارد محیط word شده ایم و یک فایل متنی را ایجاد کرده ایم.چگونه می توان هنگام خروج از word محتویات فایل را :
1- درون یک فایل از طریق محیط دلفی ذخیره کرد.
2- درون یک بانک اطلاعاتی ذخیره کرد.
بطوریکه بتوان دوباره فایل را در محیط word بیاوریم.

با تشکر

aminzadeh_mojtaba
شنبه 22 فروردین 1383, 18:58 عصر
این کار رو می تونی با یک کلاس TFileStream , یک فیلد BLOb اینکار رو انجام بدی.
یک نمونه از کلاس TFileStream ایجاد می کنی و به وسیله متد LoadFromStream فیلد Blob اونو در بانک ذخیره می کنی.
برای دیدن فایل باید محتویات فیلد BLob را با متد SaveToFile در یک فایل با پسوند Doc ذخیره کنی.

Inprise
شنبه 22 فروردین 1383, 23:24 عصر
چگونه می توان هنگام خروج از word محتویات فایل را درون یک فایل از طریق محیط دلفی ذخیره کرد؟

هر کدام از Document هائی که باز کردی ( WordApplication.Documents ) میتونی با متد Save بصورت یک فایل ذخیره کنی . اگر میخای این ذخیره سازی موقع بسته شدن سند اتفاق بیفته باید از این متد تو رخدادگردان OnQuite استفاده کنی .

چگونه می توان هنگام خروج از word محتویات فایل را درون یک بانک اطلاعاتی ذخیره کرد ؟

بهتره نوع فیلد رو در بانک اطلاعاتی BLOB انتخاب کنی و برای تبادل اطلاعات با بانک داده ، از کلاس/فرزندان کلاس TBlobStream استفاده کنی .

موفق باشی

Panje Tala
یک شنبه 23 فروردین 1383, 09:36 صبح
با سلام
خدمت دوستان عرض کنم مشکل اصلی من در تعیین پارامترهای متد save می باشد.البته من در رویداد
ondocumentbeforeclose از متغیر doc که دارای متد saveas می باشد استفاده کرده ام که پارامترهای زیادی دارد.مشکل اصلی تنظیم این پارامترهاست.البته اگر از متد :

Doc.save;
در رویداد ondocumentbeforeclose استفاده کنم باعث می شود قبل از بسته شدن documet توسط کاربر پنجره saveas برنامه word ظاهر شود و از کاربر نام فایل را بخواهد .ولی من می خواهم فایل در نامی که توسط برنامه مشخص شده save گردد.در صورت امکان یک نمونه کد استفاده شده را در اینجا ذکر فرمایید.
پیشاپیش از لطف دوستان متشکرم :flower: