PDA

View Full Version : سوال در مورد sp_helpuser

aidinwashere
یک شنبه 20 خرداد 1386, 18:20 عصر
سلام!
من نیاز به داشتن لیست User های بانک فعلی دارم. وقتی این Sp_HelpUser رو صدا میکنم, برای هر کاربر که هر Role آی داشته باشه, یکبار اسمش در خروجی آورده میشه, میخواستم ببینم چطوری میتونم این SP رو طوری صدا کنم که فقط اسامی Distinct رو بیاره مثله وقتی که تو دستور SELECT از Distinct استفاده میشه.
با تشکر.

ویرایش : 666امین پستم بود! خدا به خیر کنه!
به قول عمو شلبی, بزنم به تخته خوبه خرافاتی نیستم!
(روحش شاد)

AminSobati
یک شنبه 20 خرداد 1386, 23:43 عصر
در کدوم نسخه از SQL Server؟

aidinwashere
دوشنبه 21 خرداد 1386, 00:48 صبح
با تشکر از جناب AminSobati, نسخه 2000.

AminSobati
دوشنبه 21 خرداد 1386, 10:54 صبح
شاید select * from sysusers کمک کنه، هرچند sysusers یک جدول سیستمیه، ولی نمیدونم معادلش آیا View وجود داره تا از اون استفاده کنین یا خیر، ولی به هر حال شاید کارتون رو راه بندازه.

aidinwashere
دوشنبه 21 خرداد 1386, 15:43 عصر
مرسی, ولی برای جدا کردن کاربرای بانک خودم راهی نیست, هست؟
ضمنا میشه اسم Instance فعلی Sql Server 2000 رو بدست اورد؟ حالا از SP یا یه جدول سیستمی.
نیاز دارم که اسم کامپیوتر (که فک نکنم تو SQL Server نگه داری بشه ) رو همراه با اسم Instance فعلی که Running هست (و توی Service Manager نوشته شده) رو بدست بیارم تا وقتی برنامه در کامپیوتر مقصد اجرا میشه به مشکل در Query Stringش بر نخوره.
با تشکر.

AminSobati
دوشنبه 21 خرداد 1386, 23:11 عصر
در 2005 جدا کردن راحت تره چون فیلده Type وجود داره. در 2000 شاید بهتر باشه با NOT IN برای فیلد Name فیلتر کنین.
برای نام Instance از متغیر سیستمی استفاده کنین: SELECT @@SERVERNAME
نام کامپیوتر همیشه در نام Instance وجود داره، ولی اگر Named Instance دارین، باید بعد از اسلش (/) رو نادیده بگیرید