PDA

View Full Version : جلسه اول آموزش OPEN GL در وی بی

noorsoft
دوشنبه 21 خرداد 1386, 10:34 صبح
با سلام
اولا خدمت آن دسته از دوستانی که با اوپن جی ال آشنایی ندارن بگم که برای طراحی برنامه هایی که حالت سه بعدی و گرافیک بالا دارند مثل بازیهای کامپیوتری و یا محافظ صفحه و ... از ابزراهایی استفاده می شه که عمل محاسبات و رندر کردن را به راحتی انجام بده مثل DIRECT X
و یا OPEN GL در واقع این دو یکسری کتابخانه آماده هستند که نیازهای شما را برای انجام عملیات پیچیده و کارهای سنگین گرافیکی برآورده می کنن
از خصوصیات دیگر آنها این است که با یادگیری توابع و دستورات این گونه کتابخانه ها می توان تحت هر محیط برنامه نویسی استفاده شوند و نیاز به محیط برنامه نویسی خواصی ندارند
امروزه اکثر برنامه نویسان کرافیک از زبان C# استفاده می کنن ولی من میخام دوره آموزشم را بر اساس وی بی قرار بدم
برای شروع فایلهای زیر را دانلود کنید
1- کتابخانه اوپن جی ال برای وی بی

noorsoft
دوشنبه 21 خرداد 1386, 11:02 صبح
فایل کتابخانه را دانلود کنید و برای استفاده در وی بی از منو PROJECT زیر منو REFERENCE را انتخاب نمایید سپس مسیر کتابخانه را انتخاب نمایید تا OPEN GL LIBRARY در لیست نشان داده شود
این اولین قدم از استفاده از اوپن جی ال می باشد
سپس باید اوپن جی ال را فعال کرد برای این منظور من مادولی که این کار را انجام می ده میزارم و بعد توضیحاتش را می دم

noorsoft
دوشنبه 21 خرداد 1386, 11:15 صبح
کتابخانه لازم برای کار با جی ال

noorsoft
دوشنبه 21 خرداد 1386, 11:22 صبح
این هم اولین برنامه برای شروع کار با جی ال
اگه با اجرای برنامه صفحه شما کاملا مشکی بشه شما موفق شده اید جی ال خود را فعال کنید

MMR_1344
دوشنبه 21 خرداد 1386, 15:47 عصر
با تشکر از لطف شما برای ارسال این برنامه

mehran8
دوشنبه 21 خرداد 1386, 17:44 عصر
خیلی ممنون دوست عزیز !

ولی به نظر من برنامه نویسی گرافیکی یه جورایی وقت تلف کردنه . (البته این نظر شخصی منه) امیدوارم به کسی بر نخوره !

noorsoft
دوشنبه 21 خرداد 1386, 18:18 عصر
دوست عزیز نصف بیشتر برنامه هایی که ما با آنها کار می کنیم گرافیکی هستند و الا همان سیستم دوست داشتنی DOS را باید کار کنیم

Mehrdad Tehrani
دوشنبه 11 تیر 1386, 13:12 عصر
بقیه اموزش پس چی شد ؟

MMR_1344
دوشنبه 11 تیر 1386, 16:34 عصر
اگر محبت کنی بقیه آموزش رو بزاری ممنون میشم

noorsoft
سه شنبه 12 تیر 1386, 05:28 صبح
جلسه دوم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=70237

جلسه سوم به بعد
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=70496

senator_aka
سه شنبه 12 تیر 1386, 12:30 عصر
آقا بسیار ممنون اما این تاپیک ها برای قبل هست.

من تا حالا این ها رو ندیده بودم.

دوستان یه لطف کنن برای رفع اشکال هم یه تاپیک بزنن