PDA

View Full Version : مشکل در Authentication

m.hamidreza
دوشنبه 21 خرداد 1386, 11:19 صبح
من 3 نوع user دارم که هر کدوم به یه سری صفحه باید دسترسی داشته باشن که یکی از این user ها هم guest هست که برای یه سری از page ها نیاز به Authenticate نداره ولی 2 نوع user دیگه در 2 تا Login Page مجزا Login میکنن که page های دسترسیشون هم متفاوت هست حالا از طریق web.config چه جوری باید Authenticate کنم ؟

چون 2 تا Login Page دارم البته هیچ لینکی هم برای یکی از Login Page ها در site نیست User ها خودشون از طریق نوشتن url وارد login میشن .
یه سوال جدای دیگه هم اینه که وقتی در Authentication ادرس loginUrl میدم در اجرا به این ادرس redirect میکنه ولی CSS صفحه کار نمیکنه ! CSS یه فایل external هست که link شده به اون page .حالت عادی کار میپکنه البته !

ممنون .:لبخندساده:

ClaimAlireza
دوشنبه 21 خرداد 1386, 17:51 عصر
دوست عزیز در مورد سوال اولی اگر سرچ کنید به مطالب زیادی دستیابی پیدا می کنید.

موفق باشی.

m.hamidreza
سه شنبه 22 خرداد 1386, 10:15 صبح
در اولیpage ها رو در Folder های جدا گذاشتم واسه هر folder یه web.config گذاشتم درسته ؟
search کردم راجع به Roles هم خوندم ، خوب بود . ممنون .
ولی دومی درست نشده هنوز ! view source که میکنم اصلا کد link css نیست !!!!
Help .....

ClaimAlireza
سه شنبه 22 خرداد 1386, 22:18 عصر
دوست عزیز CSS ها کلا با عناصر server side مشکل دارن.

بهتره که از theme ها برای هدفت استفاده کنی.

m.hamidreza
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 18:27 عصر
آخه image هارو هم نمیاره !

Behrouz_Rad
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 18:42 عصر
کاملا حق با شماست...
این مشکلی بود که بنده پس از یک هفته موفق به حل اون شدم و احتمالا به عنوان یک باگ شناخته میشه!!!
مشکل از اینجا نشأت میگیره که ASP.NET پس از اعمال تصدیق هویت، فایل CSS رو نیز به عنوان فایلی در نظر میگیره که باید تصدیق هویت بشه!!!
در نتیجه اون رو غیر فعال می کنه...
برای حل این مشکل (پس از یک هفته ربوده شدن خواب از چشمان!) در فایل Web.Config، فایل CSS رو به عنوان فایلی که نیاز به تصدیق هویت نداره به برنامه معرفی کن:

<location path="Style.css">
<system.web>
<authorization>
<allow users="*" />
</authorization>
</system.web>
</location>

همچنین اگر تصاویر نیز نمایش داده نمیشن، پوشه ی حاوی تصاویر رو نیز همانند فوق به عنوان یک پوشه ی عمومی معرفی کن.

موفق باشید.

m.hamidreza
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 09:33 صبح
کاملا حق با شماست...
این مشکلی بود که بنده پس از یک هفته موفق به حل اون شدم و احتمالا به عنوان یک باگ شناخته میشه!!!
مشکل از اینجا نشأت میگیره که ASP.NET پس از اعمال تصدیق هویت، فایل CSS رو نیز به عنوان فایلی در نظر میگیره که باید تصدیق هویت بشه!!!
در نتیجه اون رو غیر فعال می کنه...
برای حل این مشکل (پس از یک هفته ربوده شدن خواب از چشمان!) در فایل Web.Config، فایل CSS رو به عنوان فایلی که نیاز به تصدیق هویت نداره به برنامه معرفی کن:

<location path="Style.css">
<system.web>
<authorization>
<allow users="*" />
</authorization>
</system.web>
</location>

همچنین اگر تصاویر نیز نمایش داده نمیشن، پوشه ی حاوی تصاویر رو نیز همانند فوق به عنوان یک پوشه ی عمومی معرفی کن.

موفق باشید.

خدا خیرت بده مهندس ، پیر شی جوون. :تشویق:

hamedgh
جمعه 18 آبان 1386, 16:28 عصر
من 3 نوع user دارم که هر کدوم به یه سری صفحه باید دسترسی داشته باشن که یکی از این user ها هم guest هست که برای یه سری از page ها نیاز به Authenticate نداره ولی 2 نوع user دیگه در 2 تا Login Page مجزا Login میکنن که page های دسترسیشون هم متفاوت هست حالا از طریق web.config چه جوری باید Authenticate کنم ؟اولا چرا باید دوتا login page داشته باشی
بعد طبق استاندارد تمام صفحات باید در فولدر مخصوص به خود بوده یعنی ان نقش خاص خود باشد بعد کل ان فولدر را برای role خاصی allow یا ِ deny ِمی کنی
مانند صفحات مدیر که کلا در فولدر جدا گانه هستند دیگر د برای
هیمچکدام از فایل ها ان پوشه مشکلی پیش نمی اید

Behrouz_Rad
جمعه 18 آبان 1386, 19:37 عصر
@hamedgh:
البته توصیه ی تو به دوستمون درسته اما ذکر کلمه ی "هیچ کدام" در اینجا نادرسته!
پیشنهاد می کنم در سایت kbalertz عضو بشی تا لیستی از باگ های دات نت به طور مداوم به دستت برسه...

موفق باشی.

hamedgh
جمعه 18 آبان 1386, 20:41 عصر
از سایتی که معرفی کردید خیلی ممنون

ذکر کلمه ی "هیچ وقت" در اینجا نادرسته!

فقط من نفهمیدم کلمه هیچ وقت را کجا بکار بردم
در هر صورت ممنون