PDA

View Full Version : علتهای کندی در درج اطلاعات

کم حوصله
دوشنبه 21 خرداد 1386, 13:57 عصر
با سلام
چه عواملی باعث کندی در درج اطلاعات در یک جدول میشه؟؟
من جدولی دارم که تقریبا 20 فیلد دارد در گاهی مواقع سرعت ذخیره شدن اطلاعات در این جدول در حد 19000MS می رسد که خیلی وحشتناکه من هیچ چیزی تاثیر گذار پیدا نکردم. چه جوری می تونم بفهمم که چه چیزی سرعت درج را پایین میاره!!
با تشکر

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 21 خرداد 1386, 15:03 عصر
Trigger خاصی بر روی جدولتون دارین؟

supporter
دوشنبه 21 خرداد 1386, 20:22 عصر
یکی از این عوامل وجود Index روی جدوله چون با Insert هر رکورد در Table باید تمام Indexهای روی اون Table هم Update بشن.
در ضمن اگه طول Clustered Index جدولتون زیاد باشه چون مقدار رکوردهای این Index تو Index های دیگه نگه داشته می‌شه Update این Index ها زمان بیشتری رو میگیره

AminSobati
دوشنبه 21 خرداد 1386, 22:23 عصر
دقیقا موارد اصلی رو دوستان اشاره کردن، فقط یک مساله باقی هست: زمان صرف شده برای ورود اطلاعات رو به چه شکل اندازه گیری میکنید؟ آیا مثلا در Query Analyzer دستور Insert صادر میکنید و 19 ثانیه طول میکشه، یا از سمت کلاینت؟

کم حوصله
دوشنبه 21 خرداد 1386, 23:06 عصر
دقیقا تمام مواردی که دوستان گفتند را داریم. یعنی هم تریگر دارم و هم ایندکس کلاستر دار و دوتا ایندکس دیگه, ولی قضیه اینجاست که الان سرعتمون کم شده و این همیشگی نیست. یعنی گاهی وقتها وحشتناک میشه. ضمنا اون زمان را از روی پروفایلر در آوردم. برروی سرور یکی از مراکزی که برنامه نصب است این پروفایلر را زدم وتقریبا زمان نسبی بدست آوردم که از 16 تا بعضا 23 ثانیه می رسید من تقریب دادم. در ضمن حدود رکوردهای موجود در این جدول خاص بالای 3میلیون رکورد است.
خوب چه جور میتونم بفهمم در اون لحظه چه چیزی باعث این کندی شده.
تو اس.کیو.ال 2000 میشد فهمید الان یک ابجکت توسط چه پروسیجری قفل شده تو 2005 چه جور میشه اینو فهمید؟؟

AminSobati
دوشنبه 21 خرداد 1386, 23:19 عصر
ضمن اینکه بهتره خوده دستورات رو اینجا پست کنین، شما بوسیله SP_WHO و SP_LOCK میتونین از وضعیت Lock شدن اطلاع کسب کنین

کم حوصله
دوشنبه 21 خرداد 1386, 23:24 عصر
منظورتون از خوده دستورات چیه؟؟

AminSobati
سه شنبه 22 خرداد 1386, 08:33 صبح
دستوراتی ویرایشیی که در اونها کندی وجود داره