PDA

View Full Version : چگونگی ساخت SMS Server با ASP یا VB

MAiLDEREMi
دوشنبه 21 خرداد 1386, 20:54 عصر
چگونه می توان یک سرور SMS درست کرد. تحت ویندوز یا وب فرقی نمی کنه.

کسی می تونه یه جوابی بده؟
آقا به هر زبانی بود مسئله ای نیست PHP Perl ... هر چی بود بود

mehrzad007
دوشنبه 21 خرداد 1386, 22:41 عصر
چیه امروزا همه دنبال این قضیه ان ؟
--------------------------------------
برای این کار باید از مودمهای gsm استفاده کنید . میتونید توی همین سایت چند مورد بحث پیدا کنید. یا توی گوگل همین عبارت رو جستجو کنید . بعد یکی رو اتفاقی توی یه سایتی دیدم این اومده بود یه دستگاه ساخته بود که با کمک سیم کارت + کامپیوتر قادر به ارسال sms بود . طرف مشهدی بود و الکترونیک کار می کرد کارش برنامه نویسی و میکروکنترلر و اینجور چیزا بود... اما آدرس یا شماره تلفنی ازش ندارم دستگاهش ایده خاصی نداشت تا اونجا که من فهمیدم یه نوع ریدر سیم کارت یا اینجور چیزی بود و کار رو کامپیوتر انجام می داد . بسته به کاربردی که داری می تونی در هر دو مورد رو یه کمی سرچ اطلاعات خوبی به دست بیاری.

MAiLDEREMi
دوشنبه 21 خرداد 1386, 23:21 عصر
با تشکر از شما
چون من تمامی بحثهای موجود رو مشاهده کردم ولی به هیچ نتیجه درستی نرسیدم این قسمت رو ایجاد کردم شاید یکی با این بحث آشنایی داشته باشه

ضمنا من نمی خوام که با مودم این سرور رو بسازم.
چون تو خیلی از سایتها در مورد سرورهای SMS نوشته شده و خیلی سورسها گذاشته شده ولی کمتر اونها برای ایران جواب می ده خواستم این بحث دوباره تکرار بشه.

خیلی جاها دیدم که PHP SMS گذاشتن یا تو همون Microsoft سرور ASP.Net SMS رو قرار دادند ولی مشکل اینجاست که هیچ کدوم ایران رو ساپورت نمی کنن.

***بیشترین چیزی که تو سایتهای برنامه نویسی دیدم و به نظر درست میاد:
استفاده از DLL خاصی در ASP.Net و PHP است که البته احتیاج به رجیستر شدن داره.
(این قسمت رو من لازم دارم ولی نمی دونم از کی بپرسم که بلد باشه)
البته این DLL ها نه فقط برای کار در وب بلکه در محیط ویندوز هم قابل استفاده هستند.

خود Yahoo هم که SMS داره ماکزیمم تا هند رو ساپورت می کنه.
می دونم که خیلی از سایتها از این سرویس استفاده می کنن تو همشون هم عضوم ولی با برای ارسال SMS کار اشتباهی است که یک Template برای ارسال توسط بقیه سایتها استفاده شود. چون در صورت قطع اون سرویس یا محدود بودن اون هم شما ضایع می شین هم اینکه بازدید کننده رو از دست می دین.

خیلی جاها هم ارسال SMS رو توسط E-Mail گذاشتن. که این هم مشخصه که چطور کار می کنه... البته برای سرویس دهنده های محدودی این امکار قرار داده شده. شکل کار به این گونه است: name@service.com::user=xxxxxxx::psw=xxxxxxx
و در آخر سایتهایی هم هستند که این سرویس رو از طریق Internation Short Message Service برقرار می کنن.