PDA

View Full Version : تغییر فونت فارسی استفاده شده در ویژوال بیسیک

daneshjoo86
سه شنبه 22 خرداد 1386, 13:43 عصر
با سلام،
تو رو خدا نگین تکراریه، چون تو سایت پیدا نکردم. کمکم کنید. کارم مونده.
فونت فارسی استفاده شده در ویژوال بیسیک به کدهای ناخوانا تبدیل می شود.در تاپیک های مختلف جستجو کردم اما کمکم نکرد. راهنمایی کامل نیاز دارم. می گن باید Unicode باشه. کجا باید این تغییر رو بدم؟ چرا روی یه کامپیوتر خوبه و روی یه کامپیوتر دیگه قاطی می شه؟ وقتی توی اکسل با VB کدنویسی می کنم، توی اجراش، تمام فارسی های موجود در کدنویسی، توی اکسل به صورت حروف قروقاطی نمایش داده می شه و برعکس. خواهش می کنم کمکم کنید.
سپاسگزارم

CodeMasterX
سه شنبه 22 خرداد 1386, 18:01 عصر
شما فونت فرم رو مثلا Tahoma انتخاب کن و توی پنجره خاصیت فونت اسکریپنش رو به عربی تغییر بده.این مشکل شما هم هزاران بار پرسیده شده.روی سیستم کاربر باید ساپورت از زبانهای راست به چپ و یونیکد ها نصب شده باشه.

Control Panel\Regional Settings

daneshjoo86
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 10:41 صبح
سلام، با تشکر از شما، در Regional & Setting، همه چیز را فارسی کردم، بعد کامپیوتر را Restart کردم. درست شد.
سپاسگزارم

CodeMasterX
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 17:54 عصر
خواهش می کنم، اینرو هم در نظر داشته باشید که در حال حاضر راه حلی برای نصب ساپورت فارسی بطور خودکار ارائه نشده، بنابراین انجام این مراحل برای کامپیوتر کاربر به عهده خود شماست.

daneshjoo86
سه شنبه 29 خرداد 1386, 14:00 عصر
درسته. از شما ممنوم.

Evil 69
سه شنبه 29 خرداد 1386, 14:14 عصر
خواهش می کنم، اینرو هم در نظر داشته باشید که در حال حاضر راه حلی برای نصب ساپورت فارسی بطور خودکار ارائه نشده، بنابراین انجام این مراحل برای کامپیوتر کاربر به عهده خود شماست
این مشکل رو هم می تونی با نرم افزاری به نام weft حل کنی (ار سایت مایکروسافت) بگیرش

daneshjoo86
سه شنبه 29 خرداد 1386, 14:21 عصر
سلام، ازتون ممنونم. این نرم افزار کارآیی اش چطوره؟ درضمن، یه سوال در مورد Username و Pasword دارم. می تونم ازتون بپرسم؟ می گن در مباحث متفرقه و یا Windows سوال کنم. اما تالاری به این عنوان پیدا نکردم. ممکنه راهنماییم کنید؟

CodeMasterX
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 01:14 صبح
شما که نصفه نیمه سوال رو مطرح کردی.سوالت چیه ؟

daneshjoo86
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 08:34 صبح
یک شبکه Workgroup داریم که Client ها برای اتصال به سرور، نیاز به Username و Password دارند. یک بار که در کادر Remember کردن پسورد، کلیک می کنیم، دیگه هروقت کامیوتر را روشن می کنیم، بدون سوال کردن یوزرنیم و پسورد، به سرور وصل می شه. جایی هم برای تیک زدن عدم ذخیره پسورد نداره. با log off کردن هم از حالت Save خارج نمی شه.
ویندوزها XP هست و ویندوز سرور هم 2000 هست. چیکار کنم که دوباره یوزر نیم را بپرسه و اتوماتیک به سرور وصل نشه؟

Evil 69
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 10:44 صبح
سرور Password داره یا نه؟

daneshjoo86
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 12:53 عصر
بله. سرور خودش پسورد داره اما مشکل من روی پسورد کلاینت هاست. مثلا کامپیوتر من برای دسترسی به سرور یوزرنیم و پسورد داره. اگر گزینه Remember my password را تیک بزنم، دیگه ازم یوزر نیم و پسورد نمی خواد.با همان یوزرنیم و پسوردی که ذخیره کرده، log in میشه. نمی خوام این طوری باشه. می خوام ازم سوال کنه یوزر نیم و پسورد رو. این یوزر نیم و پسورد در سرور تعریف شده اما با یوزر نیم و پسورد سرور فرق داره.

daneshjoo86
یک شنبه 31 تیر 1386, 12:17 عصر
سلام، تو رو خدا یه نفر پیدا بشه درمورد یوزر نیم و پسورد جواب منو بده. چطور می شه از حالت ذخیره درش آورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

daneshjoo86
سه شنبه 02 مرداد 1386, 14:34 عصر
بالاخره جوابشو پیدا کردم.

babak2010
یک شنبه 18 بهمن 1388, 19:01 عصر
سلام دوستان مشکل من را می تونید حل کنید ؟!
من می خوام در vb برنامه ای بنویسم که خودش فونتهای ویندوز را نصب کند می شود چنین چیزی ؟

god of war 313
سه شنبه 07 دی 1400, 17:38 عصر
سلام من هرچی گشتم نتونستم قسمتی که باید این بخش این موضوع رو پیدا کنم که تایپکی جدید بزنم.فقط همین بخش رو پیدا کردم
من توی vb.net میخواستم بدونم چطوری سایز textbox و اندازه فونت و رنگ textbox رو با کد عوض کنم.
بیزحمت مدیران این پیام رو پاک نکنند هرجا گشتم نبود فقط همینجا بود.