PDA

View Full Version : ارتباط بین EXCEL با VB

noorsoft
سه شنبه 22 خرداد 1386, 14:19 عصر
از اوجایی که خیلیها علاقه نشون دادن که بتونن ارتباطی بین اکسل و وی بی برقرار کنن یکسری توضیحاتی را لازم شد بدم
اولا یک زبان برنامه سازی بصورت ماکرو در بیشتر نرم افزارهای کاربردی متداول شده بنام VBA و با استفاده از رفرنس های برنامه کاربردی در هر زبان برنامه سازی می توان از آن استفاده کرد
برای نمونه من یک برنامه آپلود می کنم که نحوه استفاده از VBA برای ارتباط با اکسل را نشان می دهد اگر دوستان پیشنهادی دارند بگن

noorsoft
سه شنبه 22 خرداد 1386, 14:37 عصر
این یک برنامه برای آشنایی با VBA اگه کار خاصی مد نظرتونه بگید تا برنامشو بذارم

noorsoft
سه شنبه 22 خرداد 1386, 14:54 عصر
اگه منظورتون نموداره این برنامشه

__siavash__
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 17:01 عصر
از این سورس های ارتباط Vb با اکسل میشه بازم بذاری

noorsoft
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 07:37 صبح
حتما اگه چیز خاصی مد نظرتونه بگید تا همونو درست کنم بذارم

MMR_1344
شنبه 26 خرداد 1386, 06:28 صبح
سلام اگر ممکن است در مورد باز نمودن یک فایل موجود در کامپیوتر و نحوه نوشتن اطلاعات در سلهای مخصوص توضیح یا برنامه ای بفرستید

MMR_1344
شنبه 26 خرداد 1386, 09:20 صبح
اگر کتابی یا سایتی به زبان فارسی میشناسی معرفی کنی ممنون میشم

noorsoft
شنبه 26 خرداد 1386, 20:18 عصر
برنامه را برات میذارم (شرمنده فعلا کامپیوترندارم)
در رابطه با کتاب هم شما باید کتابهای VBA آفیس را تهیه کنید خواستید میگردم از یک ناشر خوب معرفی میکنم به هرحال منتظر کد های جدید در این رابطه از طرف من باشید

MMR_1344
یک شنبه 27 خرداد 1386, 06:06 صبح
از لطف شما بسیار سپاسگذارم

MMR_1344
پنج شنبه 07 تیر 1386, 06:44 صبح
دوست عزیز کدهای جدید رو هنوز ننوشتی

lizbazar
دوشنبه 12 آذر 1386, 16:30 عصر
بدون استفاده از VBA میشه نوشت ؟ چه طوری ؟

Mbt925
دوشنبه 12 آذر 1386, 17:29 عصر
توی این آدرس می تونین نمونه رو ببینین:

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=415235&postcount=60

pantea_l62
جمعه 23 فروردین 1387, 18:28 عصر
سلام
من بخشهای مرتبط زیادی رو خوندم از تالار . اینجا سوالش خیلی نزدیکتر بود به سوال و مشکل من!

من می خوام یه dbf رو توو اکسل import کنم یعنی نظیر به نظیر توو یه جدول در ورک شیت .
البته عنوانهای دی بی اف ام فارسی نیست و باید یک جدول آماده رو براش در نظر بگیرم!!
یا مثلا جایی براش تعریف کنم! قضیه اینه که چون این dbf ها که همش شامل اعداد اعشاری هستن رو دستی کپی پیست می کنم تو اکسل نیاز به تنظیمات سایز و اعشار و aligment و غیره داره که زمانبر هست! آیا راهی هست که کلیه تنظیمات دلخواه رو بشه براش ضمن import ست کرد ؟! برنامه یا ماکرویی که این کار رو انجام بده؟!! چون بشدت عجله دارم تا اواسط این هفته باید انجام بشه!
خیلی ممنون میشم کمک کنید.

hosein6316
دوشنبه 26 فروردین 1387, 00:38 صبح
با سلام
من میخوام تو اکسل چند تا عکس بزارم و بعضی رو زوم بدم بعضی رو هم کونورت کنم تا حجمش پایین بیاد
قسمتی از کار رو انجام دادم ولی هنوز مشکل دارم
شما فکر خواسی دارید
از ocx ,... نباید استفاده کنیم ولی اگه لزوما استفاده کردید بازم بد نیست

منتظر جوابتون هستم با تشکر

regbyte
یک شنبه 12 آبان 1387, 20:36 عصر
با سلام
من میخوام تو اکسل با استفاده از VBA
محتویات Sheet1 را بر اساس ستون A مرتب و Sheet2 را ایجاد کرده و در آن وارد کنم:

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=25127&stc=1&d=1225647120

متاسفانه از Excel چیزی نمی دانم ولی VB بلدم.
لطفا راهنمایی کنید.

regbyte
دوشنبه 13 آبان 1387, 00:48 صبح
کسی نمی دونه؟

regbyte
سه شنبه 14 آبان 1387, 10:20 صبح
خیلی ساده بود:

Worksheets("Sheet1").Copy After:=Worksheets("Sheet1")
Workbooks(1).Sheets(2).Range("A:B").Sort Key1:=Workbooks(1).Sheets(2).Range("A:A"), Order1:=xlAscending

ALIMAHDE54
سه شنبه 30 شهریور 1389, 19:16 عصر
دوستان عزیز من هم یه مشکل در این مورد دارم که تو یه تایپیک پرسیده بودم که جوابی که بتونه منو کمک کنه تا به حال داده نشده من لین اون تایپیک رو اینجا میذترم تا شما راهنمایی کنید
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=239805
البته من دوباره خود سوال رو اینجا مطرح میکنم
من میخوام تئ فایل ایکسل که یه کارنامه رو شبیه سازی کردم با وبی ارتباط بدم به این شکل که من خودم قبلا فیلد های را که باید پر میکردم رو کردم مثلا من قبلا نام دروس رو وارد کردم الان من یه فرمی رو آماده کردم که فقط نمرات رو باید وارد کرد و به غیر غاز اون دیگه هیچی حالا میخوام بعد از اینکه اطلاعات یک دانش آموز گرفته شد بره به شیت دوم ئو همون اطلاعات که من نوشته بودم از قبل به این شیت انتقال داده شه منظور از اطلاعات اطلاعات دروس هست و این کار تا جایی که ادامه داده بشه که دانش آموزان تموم بشن مثلا اگه تو یه مدرسه 200 تا دانش آموز وجو داشته باشه این عمل تا شیت 200 ادامه پیدا کنه و در آخر ذخیره بشه
ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن تا من بعد از چند هفته به جواب خودم برسم
ممنون

ehsan78mp
سه شنبه 30 شهریور 1389, 21:51 عصر
من وظیفه خودم میدونم که این سورس را بزارم. این برنامه را می فروختم ولی الان سورسش را رایگان اینجا میزارم. فقط وازش کنین و سورس را ببینین. همه چیز را میفهمین. اگه مشکلی داشتین اطلاع بدین