PDA

View Full Version : بستن فرم با کلید esc

انگوران
سه شنبه 22 خرداد 1386, 14:52 عصر
دوستان سلام ـ آیا خاصیتی در اکسس وجود داره که با فعال کردن اون بشه با کلید esc فرم روبست ؟

amrabady
سه شنبه 22 خرداد 1386, 16:11 عصر
on keypress
شماره کلید Esc را پیدا کن و با یک دستور شرطی ، فرم را ببند

انگوران
سه شنبه 22 خرداد 1386, 16:35 عصر
فکر میکنم توی vb با تغییر یکی از خاصیتهای فرم این امکان وجود داشته باشه اگه تو اکسس وجود نداره دوستان لطف کنن و کد مربوطه رو بنویسن ممنون میشم .

مهدی قربانی
سه شنبه 22 خرداد 1386, 22:56 عصر
دوستان سلام ـ آیا خاصیتی در اکسس وجود داره که با فعال کردن اون بشه با کلید esc فرم روبست ؟سلام
دوست عزیز با KeyCode میشه این عملیات رو انجام داد البته به جای VbEscape می تونید از مقدار (ASCII) اون که 27 هست استفاده کنید . اینم کد خدمت شما :

Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
If KeyCode = vbKeyEscape Then
DoCmd.Close
End If
End Sub

یا

Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
If KeyCode = 27 Then
DoCmd.Close
End If
End Sub

mohammadgij
سه شنبه 19 تیر 1386, 12:03 عصر
همچنین اگر روی فرم خود Buttonی دارید که کار خروج رو انجام میده ، میتونید در Properties ان قسمت Cancel رو مساوی Yes قرار بدید و با زدن دکمه Esc فرم رو ببندید

mohammadgij
چهارشنبه 20 تیر 1386, 08:19 صبح
در مورد پست قیلی بگم که شما اگر روی هر Button ای قسمت Cancel رو مساوی True قرار بدید با زدن دکمه Esc ، پروسیجر پشت اون دکمه اجرا میشه . و من تست نکردم اما به احتمال بالا باید فقط یکی از Botton ها رو این کارو باش کرد چون منطقی نیست که بیش از یکی هم برای هر دو تاش جواب بده (این جمله بندیم آخره جمله بندی بود خودم هم منظورمو نفهمیدم)

lililili
یک شنبه 14 مرداد 1386, 06:34 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز

من پاسخ سوالم را به صورت اتفاقی یافتم با ساختن command که رویداد آن onclose می باشد همان wizarde ساده خود command را عرض می کنم

ممنون از لطف همگی

hamed2661
یک شنبه 14 مرداد 1386, 07:04 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز

من پاسخ سوالم را به صورت اتفاقی یافتم با ساختن command که رویداد آن onclose می باشد همان wizarde ساده خود command را عرض می کنم

ممنون از لطف همگی

ای که گفتی یعنی چه؟ هااااا؟

lililili
دوشنبه 15 مرداد 1386, 06:19 صبح
با سلام

سوال من این بود که چگونه فرمم را با دکمه ای ببندم و حال آن فرمان را یافتم
Toolbox / Command Button / Form Operation / Close Form

و استفاده از فرمایش پست mohammadgij جوابم را یافتم
ممنون