PDA

View Full Version : پخش اعداد به صورت صدا

SYSMAN
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 08:04 صبح
سی از دوستان می دونه اعدا رو چطور به صورت صدا پخش کرد؟
یک سری عدد داخل یک فایل داریم:

213
41414
121
-123
234
-45

حالا چطوری می شه این اعداد رو به صورت خروجی به منبع پخش صدا ارسال کرد به طوری که با ارسال این اعداد صدایی شنیده بشه؟

someCoder
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 09:56 صبح
کاری که معمولا میکنن اینه که عدد ها رو از قبل تک تک به صورت صوتی ضبط میکنن و بعد موقع خوندن، یکان، دهگان، ... جدا میکنن و برای هر کدوم فایل صوتی مناسب رو پخش میکنن. یکمی شبیه اون برنامه تبدیل عدد به حروف.

daneshjo IT
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 11:28 صبح
دقیق متوجه منظورتون نشدم اما اگر منظورتون اینه که چه طور به وسیله ی این اعداد میشه یک صدا پخش کرد باید بگم که میشه از دستور زیر استفاده کرد:

sound(400);
delay(1000);
nosound();

که تابع sound در فایل #include<dos.h> تعریف شده و میتونید عددی که مد نظرتون است رابنویسید و در این حالت فرکانس یا صدای مربوط به این عدد براتون پخش میشود. در تابع delay() هم مدت زمان پخش این صدا را تعیین میکنید(که 1000 برابر با 1 ثانیه است)

emad_67
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 12:48 عصر
این تابع ها مربو به c هست ؟ البتهdeley که تو c++ نیست ولی بقیه هم فکر نمیکنم باشه

daneshjo IT
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 16:47 عصر
از این توابع در c++ هم میتوانید استفاده کنید .من در c++ هم امتحان کردم جواب میدهد. می تونید قطعه کد زیز را اجرا کنید:

#include<conio.h>
#include<iostream.h>
#include<dos.h>
void main()
{
sound(458);
delay(1000);
nosound();
getch();
}

(فقط اینکه در مورد اعداد منفی صدایی پخش نمیشود)

emad_67
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 20:24 عصر
توی visual و borland که هیچ کدوم از این تابع ها تعریف نشدند حالا turbo رو نمیدونم

daneshjo IT
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 21:18 عصر
من در turbo c & trubo c++ اجرا کردم .
اما نمیدونم در borland یا visual جواب میدهد یا نه؟؟

SYSMAN
سه شنبه 29 خرداد 1386, 13:06 عصر
شما توی VC در نظر بگیرید. پس هیچ کسی نمی دونه!؟

someCoder
سه شنبه 29 خرداد 1386, 13:25 عصر
شما توی VC در نظر بگیرید. پس هیچ کسی نمی دونه!؟

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=70381&p=352383

SYSMAN
شنبه 02 تیر 1386, 11:02 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=70381&p=352383

دوست عزیز به همین پست لینک زدید!!!

someCoder
شنبه 02 تیر 1386, 16:39 عصر
دوست عزیز به همین پست لینک زدید!!!به کامنت قبلی خودم تو این پست لینک دادم:
کاری که معمولا میکنن اینه که عدد ها رو از قبل تک تک به صورت صوتی ضبط میکنن و بعد موقع خوندن، یکان، دهگان، ... جدا میکنن و برای هر کدوم فایل صوتی مناسب رو پخش میکنن. یکمی شبیه اون برنامه تبدیل عدد به حروف.
گفته بودم که مثل برنامه ای که عدد به حروف تبدیل میکنه کار میشه. فقط وقتی رقمها رو جدا کردی، برای هر حالت یه فایل صدای از قبل ضبط شده، پخش میکنی.
مثلا: 123 میشه "صد" + "و" + "بیست" + "و" + "سه"
که برای هر کدوم از کلمات "صد"، "بیست"، "سه"، "و" همه از قبل یه فایل صوتی ضبط شده.

saeid5977
یک شنبه 03 تیر 1386, 01:34 صبح
سلام
اون دستوری که شما نوشتین صدایی با فرکانس داده شده اونم از بلندگوی داخلی کامپیوتر پخش میکنه.
همونطور که someCoder عزیز گفت باید رقم رقم صدای مربوط به هر عدد رو به صورت فایل مثلا wave یا هر چیزه دیگه که براتون راحتتره ضبط کنین و دیگه بقیه کار تو یه حلقه که رقم ها رو به یکان و دهگان و ... جدا میکنه و با یه سری شرط برای رسیدن به فایل صوتی متناسب با رقم فعلی و پخش اون فایل وبعد از یه مکث مناسب که میتونه قسمی از فایل صوتی هم باشه
کار تا رسیدن به آخرین رقم ادامه پیدا میکنه.

SYSMAN
یک شنبه 03 تیر 1386, 11:06 صبح
ظاهرا من منظورم رو بد گفتم.
من نمی خواهم اعداد برام پخش بشه مثلا 123 (صد و بیست و سه) من می خواهم فرکانس این عدد پخش بشه.او اعدادی که گفتم داخل یک فایل ذخیره شده در واقع فرکانس هستند و می خواهم این اعداد طبق یک بازه مشخص از بلندگوها پخش بشوند.