PDA

View Full Version : رفتن به رکورد خاصی در DBGRID

namazi
یک شنبه 23 فروردین 1383, 16:58 عصر
با سلام
من یک dbgrid در فرمم گذاشتم با استفاده از خاصیت onshow فرمم و استفاده از یک متغیر در فرم دیگرم می خواهم سطر SELECT شده DBGRID روی رکورد خاصی که با اون متغیرم برابراست برود .
از while do استفاده کردم و در درون آن از َQUERY1.next .
QUERY رکورد مورد نظرم رو پیدا می کنه ولی نمی دونم چرا DBGRID با اون query که DATASET خودش هم هست هیچ عکس العملی نشون نمیده حتی با REFRESH کردن .
بجای QUERY.NEXT از DBNavigator1.BtnClick(nbnext هم استفاده کردم باز هم نشد . :cry:
چرا DBGRID‌ هیچ عکس العملی نداره ؟ :roll:
متشکرم

مهدی کرامتی
یک شنبه 23 فروردین 1383, 19:32 عصر
لطفا واضح تر شرح دهید دقیقا میخواهید چکاری انجام دهید.

namazi
یک شنبه 23 فروردین 1383, 20:41 عصر
من می خواهم با کد نویسی ، سطر انتخاب شده توسط DBGRID را روی سطری ببرم که ستون مثلا اول آن حاوی مقدار ایکس باشد .

سار
یک شنبه 23 فروردین 1383, 22:39 عصر
والا من نگرفتم چی شد.
ولی برای تغییر DBGrid به دلیل اینکه به Table وصل هست باید رکورد فعال جدولتون عوض بشه؟
آیا میشه؟

namazi
یک شنبه 23 فروردین 1383, 23:40 عصر
خوب مشکل من همینه دیگه . وقتی رکورد فعال رو تغییر می دهم DBGRID یک تکون کوچولو هم به خودش نمیده و سطر فعالش سرجای اولش باقی می مونه .

moradi_am
دوشنبه 24 فروردین 1383, 10:20 صبح
datasource مربوط به dbgrid را چک کنید چنین چیزی امکان ندارد

namazi
دوشنبه 24 فروردین 1383, 13:55 عصر
چنین چیزی امکان ندارد
فکر کنم که DBGRID من جنی شده آخه یه مشکل دیگه هم باهاش داشتم که وقتی اونو طرح کردم اونجا هم بعضی ها همین حرفو می زدن البته نه اینطور با قاطعیت بلکه گفتند که من این مسئله رو بازسازی کردم چنین مشکلی وجود نداشت .
یک توضیح :
من یک Dbnavigator روی فرمم گذاشتم وقتی برنامه در حال اجرا است و من روی دکمه Next کلیک می کنم رکورد فعال عوض میشه و Dbgrid هم عکس العمل نشون میده ولی وقتی رکورد فعال رو در ابتدایی که برنامه شروع به کار می کنه با کد عوض می کنم رکورد فعال عوض میشه ولی Dbgrid عکس العمل نشون نمیده . :?

سار
دوشنبه 24 فروردین 1383, 13:58 عصر
یه بار DBGrid رو Refresh کن.

namazi
دوشنبه 24 فروردین 1383, 14:04 عصر
ببخشید ÷ست قبلیم تکراری شد آخه من شونصد بار ÷ست می کردم و خطا میگرفت این دفعه دو تا دو تا ÷ست شده
dbgrid رو refresh هم کردم باز هم نشد .

moradi_am
سه شنبه 25 فروردین 1383, 07:07 صبح
کد برنامه را اینجا بگذارید تا بهتر بشه نظر داد.آیا از event های روی جدل استفاده نشده یا master-detail اسفاه نکرده اید؟

mamadoo2002
سه شنبه 25 فروردین 1383, 09:29 صبح
متد RecNo شی query را برابر متغییرت قرار بده ( البته اگه integer هستش).نباید مشکلی باشه.

سار
سه شنبه 25 فروردین 1383, 13:49 عصر
کد برنامه را اینجا بگذارید تا بهتر بشه نظر داد.آیا

کاملا موافقم چون این طور که پیداست هیچ مشکلی نیست.

namazi
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 12:55 عصر
بالاخره مشکل حل شد مرادی جام مرسی سر نخ رو از تا÷یک تو بدست آوردم :D
توی رویداد onactive فرمم از همون query استفاده کرده بودم که یک selsect all رو اجرا می کرد به همین خاطر ÷س از اینکه کدهای مورد بحث من اجرا میشد و رکورد فعال میرفت روی رکورد مثلا ÷نج بعدش اون query اجرا میشد و رکورد فعال رو می برد روی رکورد اول :-x

moradi_am
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 06:58 صبح
خواهش میکنم :wink: