PDA

View Full Version : خواندن داده های فارسی از paradox

m_cmp80
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 09:48 صبح
من از یک زبانserverside مثلا php به بانک paradox که اطلاعات اون قبلا با دلفی پر شده وصل می شم دادهای انگلیسی رو درست نشون می ده اما دادهای فارسی رو اشتباه نشون میده من با sql,oracle ارتباط برقرار کردم و مشکلی ندارم احتمالا مشکل از paradox است می شه لطفا کمکم کنید

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 16:52 عصر
paradox معمولا" بانک اطلاعاتی خوبی نیست. من قبلا" ازش استفاده می کردم و بعضی اوقات اطلاعاتم خود به خود پاک می شدن

Factorial
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 23:02 عصر
تا بانک های دیگه با قدرت زیاد هستند چرا پارادوکس؟

ghabil
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 09:42 صبح
در اینکه پارادکس اصلا دیتابیس خوبی نیست (اصلا دیتابیس نیست فایل منیجره) شکی نیست.

مشکل تو هم اینه که اراکل یا SqlServer میشه توشون تعیین کرد که اطلاعات در جداولشون به چه صورتی ذخیره بشوند و وقتی که مثلا اطلاعات رو از وب به صورت UTF میگیری و میدی به یک جدول SQLServer خودش میفهمه که باید اطلاعات رو یونیکد یا مثلا 1256 بکنه ، اما پارادکس این قابلیت رو نداره و اطلاعات رو همون یوتی اف ذخیره میکنه که در حالت معمولی نمیشه دیدش.

من تعجب میکنم که تو php کار میکنی و از MySql با اینهمه امکانات و قابلیت استفاده نمیکنی! اونوقت اومدی سراغ پارادکس!!!

m_cmp80
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 10:59 صبح
از لطف همه دوستان ممنونم
اما من در یک شرکت کار می کنم که می خوان اطلاعات بانک paradox شون رو که توی یه نرم افزار دیگه پر می شه توی نرم افزار من که با php هست ببینند و چون با هر دو نرم افزار هم زمان کار می کنند می خوان این ارتباط online باشه ممنون می شم اگه بگین چه طوری باید به paradox بفهمونم که اطلاعات رو utf-8 کنه

ghabil
جمعه 25 خرداد 1386, 00:14 صبح
ببین من که نمیدونم اطلاعات دقیقا چطوری در دیتابیس پارادکست ذخیره شدند اما برای تست یک خط از اطلاعات رو از دییتابیس بخون ، تابع UTF8Decode رو روش صدا بزن و بگو نتیجه چی میشه، بعد بیشتر میشه کمکت کرد...

m_cmp80
شنبه 26 خرداد 1386, 07:05 صبح
من تابع utf8_decode رو روی داده خروجی اجرا کردم فرقی نکرد مثلا اگه ت رو E نشون می ده بازم همون نشون داد اما توی دیتا بیس دسک تاپ دیدم که فرمت جدولها ansi است

m_cmp80
یک شنبه 03 تیر 1386, 07:50 صبح
کمممممممممممممممک

ghabil
یک شنبه 03 تیر 1386, 10:15 صبح
یکبار توی Regional Settings کامپیوترت Locale رو عوض کنه (اگه فارسیه بزار انگلیسی و برعکس) بعد UtfDecode رو تست کن.
اگر بازهم نشد یک خط از اطلاعاتت رو بزار اینجا

m_cmp80
یک شنبه 03 تیر 1386, 10:59 صبح
وقتی ویندوز english باشه و unicode صفحات windows-1256 (arabic) باشه درست می شه اما مشکل اینه که همه صفحات من utf-8 هستند و arabic اونا رو خراب میکنه در ضمن من روی سرور نمی تونم این تغییرات رو بدم

ghabil
یک شنبه 03 تیر 1386, 13:02 عصر
پس باید خودت ، یک تابع UTF8Decode بنویسی، که بدون توجه به Locale سیستم برات یونیکد رو به 1256 تبدیل بکنه.

prettynina
دوشنبه 03 دی 1386, 15:57 عصر
آخرش چی شد؟؟؟
من رکوردهام توی پارادوکس 1256 هست و توی sql کانورت کردم. ولی اونا رو نه توی پارادوکس و نه توی sql فارسی نشون نمیده.
چیکار کنم؟
کارایی که آقای ghabil گفتن رو هم انجام دادم نتیجه ای نگرفتم

ghabil
دوشنبه 03 دی 1386, 19:10 عصر
ایشون برای وب خواستند که من گفتم UTF8 تبدیل کنند چون UTF8 ماله وب هست نه ماله ویندوز.

prettynina
دوشنبه 03 دی 1386, 22:20 عصر
حالا لطفا در مورد ویندوز هم بگید
کار ما هم راه بیفته ;)

Arash2002
سه شنبه 22 دی 1388, 19:08 عصر
با سلام
آقا من هم دقيقا همين مشكل رو پيدا كردم. كسي مي‌تونه لطفا راهنمائيم كنه كه چجوري داده‌هاي فارسي يك فيلد فارسي رو از پارادوكس به يك صفحه html ايمپورت كنم؟
يك ديتابيس پارادوكس دارم كه محتوياتش فارسيه ولي هر جور اطلاعاتش رو برمي‌دارم بازم نمي‌تونم اونا رو جاي ديگه بخونم. :متعجب:
اگه كسي يه راهنمايي بكنه يه دنيا ممنون مي‌شم. به خيال خودم character encoding هاي مختلف رو امتحان كردم اما بازم جواب نداد. اصلا نمي‌دونم اين فارسيا با چه كدينگي ذخيره شدن تو ديتابيس. :افسرده:

Arash2002
سه شنبه 22 دی 1388, 19:27 عصر
راستي يه سوال، اصلا كدينگ متن فارسي ذخيره شده در پارادوكس مطمئن هستيد كه از نوع 1256 هستش؟ يا utf-8؟