PDA

View Full Version : فایلهای Dll تولید شده توسط فاکس پرو

rezaTavak
یک شنبه 23 فروردین 1383, 21:28 عصر
سلام

ببخشبد کسی با این فایلها توانسته کار کنه؟ میشه بدون اینترنت و شبکه هم از این فایلها استفاده کرد؟ یعنی به جای فایل Exe یک Dll ساخته بشه و اون کار کنه؟ ریفاکس می تونه سورسش را برگردونه؟

kia1349
دوشنبه 24 فروردین 1383, 06:42 صبح
با dll میشه کار کرد ولی بجای exe از dll استفاده نمیکنند
ساختن dll برای مقاصد خاص و عدم تکرار مکررات و جلوگیری از کد نویسی زیاد در برنامه نویسی است
تا حالا ندیدم که یک dll ریفاکس بشه
ضمنا از ریفاکس خیلی نگران نباشید اکثر برنامه نویسهایی که با زبانهای دیگر کار میکنند همین مشکل را دارند
تا حالا فکر کرده اید که وقتی یک ویروس با زبان اسمبلی نوشته میشه چند روز بعد سورسش هم بدست می آد این یعنی اینکه زبانهای برنامه نویسی را میتوان به سورس آن برگرداند
یادمه وقتی مایکروسافت ویندوز 2000 را به بازار عرضه کرد گفت که برای یوزر و پسورد آن از تکنولوژی الگوریتم برگشت ناپذیر استفاده کرده ولی همین حالا برنامه هائی هست که پسورد ادمین (admin) رو در زمان کمی براتون در می آره
با خود ریفاکس میتونی برنامه هاتو پسورد بزاری تا سورس نشوند
از برنامه کپی کنترل هم میشه استفاده کرد

rezaTavak
دوشنبه 24 فروردین 1383, 14:05 عصر
سلام

ببخشید من می خوام Dll بسازم که اون را در داخل دایرکتوری System قرار بدهم بعد با زبان برنامه نویسی دیگری غیر از فاکس پرو برنامه اجرایی را اجرا کنم. تا کمتر کسی بتواند سورس برنامه را بدست آورد. یعنی اینکه آیا فایل Dll ساخته شده توسط فاکس پرو قابل اجرا در مثلا ویژوال بیسیک است؟

مشکل اینحاست که ممکنه یه چیزی بیاد روی دست ریفاکس بنابراین من می خواهم کسی که برنامه را می خواد به زبان اصلی بر گرودنه ندونه از کجا شروع کنه. میدونم میشه به سورس همه برنامه ها دست پیدا کرد اما هر چی سخت تر باشه بهتره. مشکل ریفاکس اینحاست که برنامه را با فرمها و کلاسها و... تحویل میدهد. و این خیلی کار درک برنامه را راحت میکنه. یکی از کارهایی که من می خوام بکنم اینه که تمام فرمها و کلاسها را به برنامه Prg تبدیل کنم تا خیلی سخت تر بشه برنامه را فهمید.

kia1349
سه شنبه 25 فروردین 1383, 06:58 صبح
میشه فرمها و کلاسها رو هم به prg نوشت ولی کد نویسی زیادی میخاهد ولی برنامه هایی هم وجود دارند که کار تبدیل اینها رو انجام میدهند یعنی شما میتونی طبق روال کلاس یا فرم خودتو طراحی کنی و بعد با یه برنامه تبدیل اونهارو به prg تبدیل کنی که این کار خیلی منطقی تره(این برنامه ها توی اینترنت هست مثل vcxtoprg
یا مثلا برای دیدن سورس کلاسها از روش زیر استفاده کن تا بتونی اونو به یه prg ذخیره کنی
On the top VFP menu: Tools/Class Browser 2. Open your class 3. On the 4th button on the top menu -- "View class code" 4. On the top menu of VFP choose "Save As" or cut and paste the code.