PDA

View Full Version : تغییر یا ویرایش فایل های پی دی اف (pdf)

tohid
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 14:53 عصر
سلام
یه سوال دارم در مورد تغییر کاراکترهای یک فایل pdf
ببینید بعضی از فایلهای پی دی اف فارسی که ما داریم قابل سرچ نیستند و بجای کدهای یونیکد از کدهای اسکی توش استفاده شده (البته فکر می‌کنم)‌ من می خوام با وی بی کانورتوری بنویسم که بیاد طبق یک کاراکتر مپ کدهای اسکی رو از توی فایل پیدا کنه و با کدهای یونیکد معادل اون جابجا کنه.
اگه بخوام دقیقتر توضیح بدم می‌تونید به این دو تا فایل پی دی اف نگاه کنید. این http://www.akhale.com/unicpdf/ub.pdf یک فایل یونیکده وقتی حرف ب را سلکت می‌کنید و توی کلیپ بورد کپی می‌کنید با پیست کردن توی برنامه نت‌پد حرف ب فارسی را به درستی می‌بینید.
اما توی این یکی http://www.akhale.com/unicpdf/ab.pdf اگر همین عملیات رو انجام بدیم توی نت‌پد بجای حرف ب فارسی حرف J انگلیسی نوشته می‌شه.
حالا چطور می‌شه این فایل غیر یونیکد رو به یه فایل یونیکد تبدیل کرد.

(اگه توی به کار بردن کلماتی مثل یونیکد یا اسکی برای این مورد اشتباه کردم ببخشید ولی فکر کنم این‌طوری بهتر می‌تونستم منظورم رو برسونم.)

tohid
شنبه 26 خرداد 1386, 10:02 صبح
یعنی هیچ کس هیچ راهی به ذهنش نمی‌رسه؟

CodeMasterX
شنبه 26 خرداد 1386, 15:45 عصر
تا جایی که من میدونم و کارکردم کمپانی ادوب الگوریتم ساختن فایلهای PDF رو هیچ وقت در اختیار برنامه نویس ها نذاشته، بنابراین نه می تونید خودتون فایلهای PDF بسازین نه میتونید ویرایش کنید.الته یه سری برنامه با زبانهای محتلف دیدم که این فایل ها رو می سازن و ویرایش می کنن، ولی معمولا من در آوردی هستن و درست کار نمی کنند.

amirhosein
شنبه 26 خرداد 1386, 20:10 عصر
یه شرکت به اسم شتاب امسال اومد روی ساختار فارسی در فایل پی دی اف کار کرد و جستجوی اون رو به اضافه یه سری کار دیگه اضافه کرد که آدرس سایتشون اینه www.shetab.com (http://www.shetab.com) فکر کنم مفید باشه

noorsoft
شنبه 26 خرداد 1386, 21:38 عصر
تا جایی که من میدونم و کارکردم کمپانی ادوب الگوریتم ساختن فایلهای PDF رو هیچ وقت در اختیار برنامه نویس ها نذاشته، بنابراین نه می تونید خودتون فایلهای PDF بسازین نه میتونید ویرایش کنید.الته یه سری برنامه با زبانهای محتلف دیدم که این فایل ها رو می سازن و ویرایش می کنن، ولی معمولا من در آوردی هستن و درست کار نمی کنند.
برنامه های زیادی هستند که فورمت پی دی اف را میخونن و ویرایش میکنن شاید روی اینترنت رفرنس خوبی پیدا نشه ولی به هر حال این نوع فایل بیشتر دستوراتش بصورت POSTSCRIPT ذخیره شده و میشه با یک کم حوصله و جستجوی دقیق تو اینترنت فورمتش را پیدا کرد

CodeMasterX
یک شنبه 27 خرداد 1386, 00:41 صبح
بحث فرمتش نیست، بحث الگوریتمی هست که داده ها باهاش کد شدن.
الگوریتمش روی اینترنت نست یا من پیدا نکردم، وگرنه برنامه که بله زیاد هست.
اگر کسی الگوریتمش رو پیدا کرد ما رو هم بی نسیب نذاره.

noorsoft
یک شنبه 27 خرداد 1386, 06:43 صبح
شما فکر نمی کنید از یکی از قالبهای فشرده سازی تصویر که استاندارد هم هستند برای اینکار استفاده شده باشه مثلا فورمت JPG - TIFF -...
راهی برای امتحان کردنش هست یا نه؟

tohid
یک شنبه 27 خرداد 1386, 11:51 صبح
دوست خوبم amirhosein درست می‌گن، شرکت شتاب دقیقاً همین کار رو انجام می‌ده. حتی برای خود ما نزدیک 10 تا پروژه را انجام دادند.
یکی دو تا شرکت دیگه هم خبر دارم که این کار رو تقریباً تا یه جاهایی رسوندن ولی متأسفانه بیزینس منی عمل می‌کنن و چیزی ازش بروز نمی‌دن.
یه راهنمایی بیشتر هم می‌کنم. این فایل‌ها از طریق برنامه زر تو ایمیج (Zar2Image) با یک خروجی پرینتر مجازی pdf از یک فایل زرنگاری گرفته شده.
از لطف همگی ممنونم.