PDA

View Full Version : بدست اوردن نام سرور در sql

mpg_of_shb
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 07:44 صبح
چطور میشه نام سرور رو در شبکه بدست آورد

titbasoft
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 13:01 عصر
SELECT SERVERPROPERTY('servername')

Microsoft.net
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 14:07 عصر
SELECT SERVERPROPERTY('servername')

آخه مشکل اینجاست که این دستور رو توی کدوم Connection باید اجرا کرد ؟ وقتی من نام سرور رو نمی دونم این دستور رو اگه روی Connection کامپیوتر خودم اجرا کنم که نام کامپیوتر خودمو میده واگه قرار باشه روی سرور اجرا کنم نام سرور رو هنوز بدست نیاوردم !؟

titbasoft
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 14:54 عصر
اگر منظورتون اینه که یه مدلی بشه هرچی دیتابیس سرور روی شبکه هست رو پیدا کردم، من بعید می دونم امکانش وجود داشته باشه. اما اگر IP ی سرور رو دارید با کد بالا می تونید نام سرور رو بدست بیارید. به طریق مشابه دیگر مشخصات سرور هم قابل دریافته

fat_roze2000
سه شنبه 05 تیر 1386, 06:12 صبح
بهتره بجای اینکه دنبال نام سرور در شبکه باشی از Application Setting استفاده کنی. ممکنه توی شبکت چند تا سرور باشه. اون موقع چطوری میخوای به سرور مورد نظرت وصل شی. بهتره نام بانک و نام کاربر و کلمه عبور رو نیز اونجا بدی.

Ali408
شنبه 18 تیر 1390, 23:59 عصر
سلام مینونید از کد زیر استفاده کنید. البته به جای master باید دیتابیس خودتون رو بنویسید.

Dim Connection as new sqlconnection ("Data Source = "+ My.Computer.Name+"; Initial Catalog = master ; Integrated Security = True" )f

البته این کد زمانی کار میده که رو سیستمی که می خواهید این کد رو استفاده کنید Instance وجود نداشته باشه.
A.bagheri408@yahoo.com