PDA

View Full Version : مشکل راست به چپ و همچنین تغییر فونت.

Arash.B
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 09:06 صبح
سلام به همه ی دوستان.
من کلی جستجو کردم ولی تو مطالب فقط یه چیزایی راجع به فارسی دیدم، ولی راجع به راست به چپ چیزی پیدا نشد.
من Netbeans 5.5.1 رو همراه با Netbeans Mobility 5.5 برای ویندوز دانلود و نصب کردم. حال آنکه توی برنامه هام می تونم به راحتی فارسی را به عنوان زیر مجموعه ای از یونیکد تایپ کنم و توی emulator هم درست نمایش میده. ولی همه چیز اونجا چپ به راسته. چطوری میتونم نوشته هامو راست به چپ کنم و یا حداقل اونا روی راست چین کنم. (ممنون میشم اگه دوستان ذکر کنن که آیا میشه فونت رو هم به جوری عوض کرد مثلا به tahoma و آیا در موبایل این معنی دارد؟)
توی help یه چیزایی راجع به layout دیدم ولی انگار مال mobile نیست. یه چیزی هم به عنوان MIDP Canvas دیدم ولی نمیدونم که اینا کمک میکنن و اگر میکنن چطوری میشه ازشون استفاده کرد. ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن.
با این ورژنی که نصب کردم میشه cldc 1.0 و cldc 1.1 و midp1.0 و midp2.0 رو انتخاب کرد. آیا ورژن های جدیدتری برای این کار لازمه؟

zehs_sha
یک شنبه 27 خرداد 1386, 10:31 صبح
من برای فارسی نوشتن فقط کی بردم را فارسی کرد و نوشتم البته من بر روی sdk سونی اریکسون این کار را کردم

Arash.B
یک شنبه 27 خرداد 1386, 14:42 عصر
ممنون از پاسختون.
ولی دوست عزیز من که از فارسی نوشتن نپرسیدم. اگر دقت کنید من از راست چین کردن نوشته های فارسی و همچنین تغییر نوع فونت یعنی Font Family یا همان Font Face صحبت کردم. ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید.

rezaTavak
سه شنبه 29 خرداد 1386, 07:54 صبح
عناصر گرافیکی در موبایل بسیار محدود هستند و به سیستم عامل موبایل و ماشین مجازی روی اون بر می گردد.

ممکنه روی یکی درست جواب بده روی یکی دیگه نه. اگر می خواهید روی همه یکسان کار کند از Canvas استفاده کنید. و تمام کارها را خودتان مدیریت کنید. یعنی اینکه فکر کنید هیچ شی گرافیکی ندارید!

m.sharmsar
جمعه 11 شهریور 1390, 10:55 صبح
با سلام
غير از canvasراه ديگه اي نيست؟

mahdi68
جمعه 11 شهریور 1390, 18:00 عصر
دوست عزیز آخرین پست این تاپیک متعلق به تاریخ 1386 هست !
میتونین از لایببری های مثل به نویس روان نویس و ... استفاده کنید