PDA

View Full Version : تبدیل DBF به SQL

SND_Soroor
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 14:47 عصر
برای تبدیل DBF به SQL.چکار باید کنم ؟ کی از دوستان گفته بود استفاده از datacontrol من که پیداش نکردم. لطفا راهنماییم کنید.

titbasoft
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 14:58 عصر
اگر منظورتون فایل های dBase هست، خود SQL Server یک ویزارد به نام Data Transfer Service داره که می تونید با استفاده از اون دیتابیس مورد نظر رو ایمپورت کنید

SND_Soroor
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 22:50 عصر
بله منظورم فایل های Database فاکس پرو هست. ولی من فقط بعضی از این col های فایل فاکس رو میخوام. اینط.ر که من فهمیدم منظورتون انه که یه Table واسط بسازم و بعد ازش استفتده کنم؟ من دارم با VB.NEt2005 کار میکنم، خودش امکان نمایش یا تغییر DBF رو نداره؟

ealvandi
پنج شنبه 24 خرداد 1386, 23:20 عصر
تو تالار foxpro خدا اندازه راجع بهش بحث شده. اگه یک جستجو بزنید مشکلتون سریع حل میشه.

موفق و موید باشید.

SND_Soroor
شنبه 26 خرداد 1386, 00:30 صبح
توی تالار فاکس پرو یه فایل exe داده که به درد من نمیخوره. من کد میخوام با اجازتون.

alirezavafi
شنبه 26 خرداد 1386, 18:23 عصر
من خودم اینکارو اینگونه کردم:
با فاکس پرو یک برنامه ساختم که هر table رو در یک فایل text ذخیره می کرد.
سپس با vb.net یه برنامه ساختم که اطلاعات رو از text می خوند و وارد sql می کرد.

می شه این برنامه رو کمی حرفه ای تر با xml نوشت بدین صورت که اطلاعات از فاکس خونده بشه و xml ذخیره شه و xml در .net خونده بشه و در sql ذخیره بشه.
من خودم شخصاً نتوستم تو visual studio 2005 مستقیماً دیتابیس فاکس پرو رو کامل باز کنم.

Sharif Lotfi
یک شنبه 27 خرداد 1386, 07:30 صبح
من یه برنامه نوشتم که فایل DBF رو میخونه و توی دیتاگرید نشون میده و البته به فرمتهای xml و xls (اکسل) تبدیل میکنه . متاسفانه آلان دسترسی به برنامه رو ندارم ولی تا چند روز دیگه ، حتما سورسش رو میذارم اینجا.
فقط هنوز نتونستم راهی برای ادیت فایل DBF پیدا کنم یا راهی برای ایجاد یه فایل DBF جدید . اگه از دوستان کسی راهی بلده ما رو هم بی نصیب نذاره اونجوری اون برنامه من یه Converter توپ میشه سورسش رو میذارم توی تاپیک sample ها.

اگه احیاناً فراموش کردم یاد آوری کنین .
p_d_1382@yahoo.com

reza1357
یک شنبه 27 خرداد 1386, 10:26 صبح
خود Sql اینکار رو میکنه من اکثر برنامه هایی که قبلا نوشتم اکثر جداول رو به Sql تبدیل کردم.
طریقه اش رو انشالله بعدا میگم.

Sub Zero
یک شنبه 27 خرداد 1386, 21:00 عصر
این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41062)رو کامل بخون احتمالا راه حلی براش پیدا می کنی .

اینم سورسی که خواسته بودی ولی به همون زبان FoxPro هستش .

SND_Soroor
سه شنبه 29 خرداد 1386, 09:57 صبح
" هنوز نتونستم راهی برای ادیت فایل DBF پیدا کنم یا راهی برای ایجاد یه فایل DBF جدید ."

دوست عزیز حتما تو قسمت Foxpro چیزی راجع بهش پیدا میکنی، من قبلا دیدمش. بگردی حتما میبینیش.

Sharif Lotfi
پنج شنبه 07 تیر 1386, 11:16 صبح
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=359280#post359280
شماره 59